Client Bridge na Linksys WRT54GL

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
ferop
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 12
Dátum registrácie: Št 18. Okt, 2007, 08:00

Client Bridge na Linksys WRT54GL

Príspevok od používateľa ferop »

Mam problem vytvoril som wifi spojenie medzi dvoma Liksys WRT54GL routrami jeden je AP a druhy Client Bridge ale na tom druhom neviem rozbehat to aby data sli aj cez wifi a nie len cez lan. Viete mi niekto poradit? Pouzil som firmware DD-WRT.Dik
Používateľov profilový obrázok
galen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 01. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Re: Client Bridge na Linksys WRT54GL

Príspevok od používateľa galen »

ferop napísal:Mam problem vytvoril som wifi spojenie medzi dvoma Liksys WRT54GL routrami jeden je AP a druhy Client Bridge ale na tom druhom neviem rozbehat to aby data sli aj cez wifi a nie len cez lan. Viete mi niekto poradit? Pouzil som firmware DD-WRT.Dik
skus napisat konfiguracie IPciek, a masiek na AP, Cliente

AP by malo mat nejaku IP, s maskou
Client by mal spadat do tej istej podsiete (ak mas masku 255.255.255.0, a AP povedzme 192.168.123.1, potom Client by mal byt 192.168.123.2-254)
pre istotu nastav v Cliente gateway (ak sa da nastavit, samozrejme) na AP, teda 192.168.123.1
Pocitace v tvojej sieti logicky budu mat podobnu IP ako Client, teda:
192.168.123.2-254 (ale nesmies mat 2 rovnake zariadenia s rovnakou IP)
maska stale 255.255.255.0

Potom skus z PC:
ping 192.168.123.1 (inac povedane na to AP), ak ti odpovie, tak sa nan vies dostat.

Ak sa nahodou nebudes vediet dopingovat na AP, pingni najprv Client-a, Ak pobezi skus nastavit/nenastavit na Clientovi GateWay. Nahodne to robi problemy. Vela moznosti nieje. Ale potrebujes opingovat AP. Ak opingujes AP, si zavodou.

Ak ti stale neukazuje PC ktore su na druhej strane/pripojene k AP, tak skus ping cez ich IP, ak ide, tak bud nemaju nastavene winsluzby, alebo tym smerom hladaj problem (firewall a podobne)

Ak ich ani neopingujes, tak firewall, pripadne pozriet, ci niektore z AP+Client nerobi firewall.


PS: este ma napadlo, ked sa pozries do Client-a, webRozhranie, APcko ti odpoveda? prichadzaju ti od neho packet-y ? Ak nie, zrejme mas zle nastavenu autentifikaciu voci APcku (napriklad WEPheslo, MAC adresa filter, a podobne)

PPS: fakt sa tazko hladaju problemy, ked nenapises, v akom to mas stave :?
lava, prava, lava, prava ...
Používateľov profilový obrázok
ferop
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 12
Dátum registrácie: Št 18. Okt, 2007, 08:00

Príspevok od používateľa ferop »

Ja nema problem nastavit AP a clienta tie medzi sebou komunikuju to vsetko co si pisal mam nastavene. Ja len potrebujem s clienta posielat data cez WI-FI a nie len cez ethernet. Cize mi ide signal s modemu do AP a z neho do clienta a s clienta mi ide len cez ethernet a ja potrebujem dosiahnut to aby siel cez wi-fi dalej do dalsich pc.
Používateľov profilový obrázok
galen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 01. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Príspevok od používateľa galen »

asi ta konecne zacinam chapat ...

chces, aby na WiFi/Ethernet Routri, ktory bezi v CLIENT mode (teda je pripojeny kamsi), fungoval aj internet cez Wifi, teda masiny by sa pripajali na CLIENT WiFi.

Co nieje mozne, aby jeden WiFi modul fungoval v AP+Client mode. Na to by si potreboval 2 WiFi.

Ak sa da, treba pripajat vsetky stanice, co mali byt pripojene na Client WiFi, priamo na AP WiFi
lava, prava, lava, prava ...
Používateľov profilový obrázok
KikoKK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 878
Dátum registrácie: St 18. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Rosenheim (DE) / Nitra (SK)

Príspevok od používateľa KikoKK »

NOVY KOMP DOMA BEZI AKO HODINKY - thx lok2 || CPU: C2Q Q8600 @ 3.2GHz|| ZALMAN VODNE CHLADENIE || MB: Gigabyte X38-DS4 || CASE: Chieftec CA-01B-B-SL-OP Mesh Big Black/Silver || PSU: Chill Inovation 510A || RAM: 4 x 2GB Kingston DDR2 1066MHz HyperX || GPU: Sapphire HD6850 1GB || zatial integrovany zvuk || Harman/Kardon CineQ || HDD: 320GB Hitachi @ SilentMax || DVD+/-RW Samsung SH-S203P || LCD: Samsung SyncMaster 225BW || KEY + MOUSE Logitech MX5000 BlueTooth Desktop || Joystick: Logitech Extreme 3d PRO || vrrm-vrrrm-volantos Logitech RacingWheel G25 || Spytaj sa ma kde kupujem moj HW ||
Používateľov profilový obrázok
ferop
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 12
Dátum registrácie: Št 18. Okt, 2007, 08:00

Príspevok od používateľa ferop »

Presne KikoKK to trafil to presne chcem dosiahnut aby externe anteny komunikovali medzi sebou a male interierove po dome.Inak Kiko mame spolocneho znameho Burne.Tom a dik za zdroj je skveli.
No ale Tom ta urcite koli tomuto problemu kontaktoval a povedal si mu ze to ide tak mi porad ako to mam rozbehat.dik
Používateľov profilový obrázok
galen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 01. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Príspevok od používateľa galen »

nechapem comu nerozumies z obrazka ...

blesk je vzduchom tahany signal
ciarka je kablom...

Comu nerozumies na tom, ze AP-Client je vzduch, potom kabel do WiFi routra, a potom z neho blesk do pocitaca ? (pripadne kabel do sietovky)
lava, prava, lava, prava ...
Používateľov profilový obrázok
KikoKK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 878
Dátum registrácie: St 18. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Rosenheim (DE) / Nitra (SK)

Príspevok od používateľa KikoKK »

ferop napísal:... aby externe anteny komunikovali medzi sebou a male interierove po dome ....
... zle si pochopil moj vyplod, mal som dorobit popis na vsetky komponenty
... to nie su externe antenky, ale AccessPointy pripojene kablom na routre
... ta predstava co mas ty vrytu do mysle nie je so sucasnou technologiou mozna
NOVY KOMP DOMA BEZI AKO HODINKY - thx lok2 || CPU: C2Q Q8600 @ 3.2GHz|| ZALMAN VODNE CHLADENIE || MB: Gigabyte X38-DS4 || CASE: Chieftec CA-01B-B-SL-OP Mesh Big Black/Silver || PSU: Chill Inovation 510A || RAM: 4 x 2GB Kingston DDR2 1066MHz HyperX || GPU: Sapphire HD6850 1GB || zatial integrovany zvuk || Harman/Kardon CineQ || HDD: 320GB Hitachi @ SilentMax || DVD+/-RW Samsung SH-S203P || LCD: Samsung SyncMaster 225BW || KEY + MOUSE Logitech MX5000 BlueTooth Desktop || Joystick: Logitech Extreme 3d PRO || vrrm-vrrrm-volantos Logitech RacingWheel G25 || Spytaj sa ma kde kupujem moj HW ||

Návrat na "Siete"