oplati sa mi prechod na lepsi procesor? celeron/pentium4

Všetko o procesoroch vrátane ich pretaktovania...
Používateľov profilový obrázok
StarScream
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Ut 27. Nov, 2007, 08:00

oplati sa mi prechod na lepsi procesor? celeron/pentium4

Príspevok od používateľa StarScream »

zdravim, chcel by som sa opytat ci sa mi oplati prechadzat na novy procesor. Mam zakladnu dosku MSI 865PE NEO2-V ... Procesor Intel Celeron D 2,4Ghz socket 478 ... 1Gb RAM DDR400 ... Grafiku ATI RADEON X1650Pro 256Mb DDR3 ... a chcel bz som kupit nejaky novy pentium ... napriklad 2,8Ghz Pentium 4 HT ... oplati sa ? ... tak aby bola zostava v rovnovahe a aby nic nespomalovalo ostatne komponenty ... vopred diky

upraveny nazov //robour
Používateľov profilový obrázok
robour
VIP
VIP
Príspevky: 1780
Dátum registrácie: So 26. Jún, 2004, 14:00
Bydlisko: Trstená

Príspevok od používateľa robour »

Je to pomerne stara zostava. Neviem ci sa ti to oplati. Procesor kupis asi len v bazare. Jeho vymenou si pomozes len ciastocne. Hry pojdu pravdepodobne rovnako.
Používateľov profilový obrázok
StarScream
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Ut 27. Nov, 2007, 08:00

Príspevok od používateľa StarScream »

no ani moc stare to neni lebo je tam super grafika nato ye je to AGP ... a ak nebudem menit procesor tak bz som sa chcel opytat ci sa da o dost taktnut ten procak a aky chladic mi odporucate ...
fobos
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3686
Dátum registrácie: Št 22. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice

Príspevok od používateľa fobos »

No super grafika ako super grafika :D Keby sa jednalo o X1950Pro/GT tak ten CPU by bola priam povinnost vymenit, ale tu staci dotaktovat, tieto procaky by mali ist aj s BOX-om cez 3GHz
Xbox Series X...
Samsung S24 ...
Intel Core 8600K ...
Používateľov profilový obrázok
StarScream
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Ut 27. Nov, 2007, 08:00

Príspevok od používateľa StarScream »

no ono je to tak ze ta grafika mi taha pro street na plnom rozliseni rovnako ako na najnizsom ... takze to spomaluje len procesor ... ale z BOX-ovanym chladicom to mozem taktnut aj na viac ako 3ghz ? ... som skusal a mi stale odpoji zvukovu ked to taktnem ... zvukovu mam integrovanu na maticnej doske ... pomohlo by keby som kupil zvukovu do PCI portu ... ?
Používateľov profilový obrázok
Osvaldo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 40
Dátum registrácie: So 06. Okt, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava - Dúbravka

Príspevok od používateľa Osvaldo »

na celerone toho moc nenataktujes :) sice za zvysi frekvencia ale celkovy nadobudnuty vykon bude zanedbatelny...mal som ,skusal som. Co sa tyka pentium4 , je to procik o krok vpredu , ale tiez nejaky extremny rozdiel tam nieje.
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

Príspevok od používateľa jararak »

mal som na tej doske 2,4 p4 800mhz, taktol som na 3,3 stabilne, viacej som sa s tym nehral, ramky neboli bohvie co, 2x1gb, mal osm 6800v tom osadenu. isiel mi na tom crysis, cize ja myslim ze ked si to chce este chvilu nechat tak 1t za procak a dajme tomu nejakych 500 az 1t za chladic sa ti ako tak aj oplati do toho hodit. na vykone ziskas, hlavne co sa ht technologie tyka.
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.
Používateľov profilový obrázok
StarScream
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Ut 27. Nov, 2007, 08:00

Príspevok od používateľa StarScream »

zatial diky

Návrat na "Procesory"