Problem so zasuvkami

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
noben
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 101
Dátum registrácie: Po 14. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Podbrezová

Problem so zasuvkami

Príspevok od používateľa noben »

Doma som si natiahol rozvod ftp kablov do izieb a koncia sa podomietkovymi zasuvkami.

V chodbe mam zasuvku od providera od ktorej ide kabel stenou az do obyv. a konci zasuvkou, do ktorej ked dam kabel a pripojim pc - net ide. Ked vsak odtial prepojim kabel do druhej zasuvky v obyv., ktora konci v izbe, tam uz net nemam.

Kable som presvietil ci nahodou nie su seknute ale su ok.

Na tych zasuvkach sa pripaja samozrejme osem kablov, z jednej strany 4 (hnedy, hnedobiely, modry, modrobiely) a z druhej strany 4 (oranz, oranzb, zel, zelb). Na tej prvej strane su na zasuvke oznacenia v akom poradi zapojit kable (typ A alebo B) avsak na tej tejto strane je to rovnake. Na strane druhej je uz typ A opacny ako B (Obrázok)

Na zasuvke, v ktorej mam net je zapojenie A-A. Logicky (?) som to zapojenie aplikoval aj na ost. zasuvkach, ale nejde to. Skusal som uz aj ine kombinacie ale nefunguje to.... Som v koncoch, poradi niekto?

Obrázok
ASUS VANGUARD B85, Intel Xeon E3-1231v3, Corsair 16GB 1600 Mhz Vengeance, Samsung SSD 850 250GB, 8800GTX
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Príspevok od používateľa Toman »

nejak som to sice nepochopil ale nevadi.....

ale jedna linka znaci 1 zasuvku s jednim funkcnim RJ45 portom (2 pary)
a tie iste 2 pary nemozu byt privedene do dalsej zasuvky, to by musili byt druhe 2 pary z kabla = dalsia linka)

- chod za tim kto ti robil kabelaz po dome, len ON sa v tom vyzna a NIK ini....

T.
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
noben
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 101
Dátum registrácie: Po 14. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Podbrezová

Príspevok od používateľa noben »

ale jedna linka znaci 1 zasuvku s jednim funkcnim RJ45 portom (2 pary)
a tie iste 2 pary nemozu byt privedene do dalsej zasuvky, to by musili byt druhe 2 pary z kabla = dalsia linka)
... to som teraz ja nepochopil... :)

Skusim takto:

zasuvky vyzeraju takto :
Obrázok

Rozvod po byte :
Obrázok
Kable idu podlahou od jednej zasuvky po druhu a koncia zasuvkami. Zo zasuvky providera ide kabel az do obyv. po zasuvku c. 3, ktora je zapojena typom B. Do tejto zasuvky, ked strcim kabel (RJ45 - 2m kabla - RJ45) a pripojim PC - net funguje.
Ked chcem dostat "stavu" (net, signal... alebo ako to nazvat) do zasuvky v izbe 2 (zasuvka 2) mal by som podla mna prepojit zasuvku c.3 s c.4 kablom (RJ45-2m kabla-RJ45) a tym padom by mala "stava" koncit v zasuvke c. 2. ci nie?

Nie, pretoze mi to nefunguje.

Zapojenie zasuviek je farebne rozdelene na typy A alebo B
Obrázok Obrázok
Z tejto strany je zapojenie A ine ako zapojenie B (A -zel, zel.biela, oranz.biela, oranz.,, B - oraz., oraz.biela, zel.biela, zelena) cize A je zrkadlovo oproti B.
Z druhej strany a zapojenie A aj B identicke (modra, modrobiela, hneda, hnedobiela)
Naposledy upravil/-a noben v Št 06. Dec, 2007, 21:54, upravené celkom 1 krát.
ASUS VANGUARD B85, Intel Xeon E3-1231v3, Corsair 16GB 1600 Mhz Vengeance, Samsung SSD 850 250GB, 8800GTX
Používateľov profilový obrázok
bluedragon
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 184
Dátum registrácie: Ne 06. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Príspevok od používateľa bluedragon »

Nejak tomu nerozumiem ani ja. Asi najrozumnejsie by bolo keby si sa vykaslal na znacenie na zasuvkach precital nieco o sietach a zapojil si to podla vlastneho rozumu.
Vyzera to tak ze prehadzujes medzi sebou zle vodice. Ak to PC ktore zapajas do siete nieje z roku 5 tak jeho sietovka podporuje auto sense a tebe staci ak kable nebudes medzi sebou prehadzovat.
(Siete som nezapajal uz dva roky ale tusim sa medi sebou prehadzuju kable 1-4 a 2-6)

Budes mat k do siete pripojene stale len jedno PC?
V opacnom pripade budes potrebovat switch.

Home: ASUS P5K, C2D 4500@3,003 (AC), 2x1GB Corsair, ASUS HD3850 256MB 770/2000 (AC S1), Samsung 250GB, ASUS DRW-1814BL, BlueStorm 400W, TT Soprano, Logitech MX 3200, LCD Fujitsu Siemens X19, Sennheiser HD202
Mobile: IBM/Lenovo ThinkPad T61

Gugluj
Používateľov profilový obrázok
noben
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 101
Dátum registrácie: Po 14. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Podbrezová

Príspevok od používateľa noben »

Podla mna sa na znacenie na zasuvkach vykaslat nemozem, pretoze zasuvka c.3 je zapojena pola znacenia (A) a funguje !!!

Podla vlastneho rozumu ?! Akoze mam skusat vsetky kombinacie ?!

Switch mam, to je jasne, ale je mi na ... ked mi nefunguju zasuvky. Najprv musim vyriesit problem s nimi
ASUS VANGUARD B85, Intel Xeon E3-1231v3, Corsair 16GB 1600 Mhz Vengeance, Samsung SSD 850 250GB, 8800GTX
Používateľov profilový obrázok
bluedragon
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 184
Dátum registrácie: Ne 06. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Príspevok od používateľa bluedragon »

Tak by som to riesil takto:
Zo zasuvky od providera kabel ku switchu. ten by bol umiestneny pri zasuvkach 3,4,5 (pripadne v nich, neviem ako to mas osetrene) a od switchu kable k ostatnym zasuvkam. Priame nekrizane bez prehadzovania vodicov. Vsetky switche uz podporuju auto MDI/MDI-X tzn. ze im je jedno ci im das priamy alebo krizeny kabel.

Home: ASUS P5K, C2D 4500@3,003 (AC), 2x1GB Corsair, ASUS HD3850 256MB 770/2000 (AC S1), Samsung 250GB, ASUS DRW-1814BL, BlueStorm 400W, TT Soprano, Logitech MX 3200, LCD Fujitsu Siemens X19, Sennheiser HD202
Mobile: IBM/Lenovo ThinkPad T61

Gugluj
Používateľov profilový obrázok
noben
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 101
Dátum registrácie: Po 14. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Podbrezová

Príspevok od používateľa noben »

To uz bola rada! THX, idem skusat...

/btw: aky je rozdiel medzi krizenym a priamym kablom?
ASUS VANGUARD B85, Intel Xeon E3-1231v3, Corsair 16GB 1600 Mhz Vengeance, Samsung SSD 850 250GB, 8800GTX
Používateľov profilový obrázok
Screaming_Eagle
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 40
Dátum registrácie: Ne 07. Okt, 2007, 08:00
Bydlisko: Nitra

Príspevok od používateľa Screaming_Eagle »

Tak ako uz ti to facha?

S tymi kablami...ako spominal bluedragon,nastuduj aspon zaklady sietariny :wink:
Priamy kabel sa pouziva na prepojenie PC s hub\switch\router alebo tychto zariadeni medzi sebou. Cross kabel je na prepojenie dvoch PC napriamo,ale dnes uz nemas problem s nim prepojit aj PC s routerom a pod. ako bolo povedane uz vyssie. Rozdiel je v usporiadani ziliek na koncoch kabla. Priamy: A-A , cross A-B.
Na wikipedii je o crosse slusny clanok. Len mi celkom nie je jasne ako zapajas jednotlive zily v ramci kabla (tie farebne kabliky:)). Hned v prvom poste mas peknu schemu ako to zapojit (to PDFko so slovenskym popisom) ja by som sa drzal toho, plus som si nijak nevsimol akym kablom prepajas zasuvky v obyvacke ked chces net v izbe,konkretne myslim koncovky, ci mas usporiadanie A,alebo B. Lebo mi to vychadza tak,ze asi tam niekde sa to bude stracat.
Where there is a will, there is a way
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3317
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Príspevok od používateľa Diablo1st »

Ten net ti v izbe nejde preto lebo keD das priamy kabel do zasuvky a na druhy koniec das zasuvku, musis sa riadit usporiadanim B.
Teda ak som to dobre pochopil.

Robim s tym na garde, takze do switchu ide priamy kabel na druhu stranu zasuvka, zapojit podla oznacenia B.

Takto by to malo fachat.
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.
Work: Lenovo E14 G5 AMD + Dell U2724DE + Dell U2724D.

FVE: 6,05 kWp + 13kWh batérie

Návrat na "Siete"