Problemy so spojenim

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
rob2007
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 212
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Dublin / Nitra

Problemy so spojenim

Príspevok od používateľa rob2007 »

otazka ohladom sharovania intenetoveho spojenia / provider>wifi -> laptop ( intenet chodi )<-> ftp <-> router/modem <-> ftp <-> desktop ( internet nechodi )/ vsetci sa navzajom vidia/ping-aju, ale na desktop nemozem dostat internetove spojenie :-( neviem ci som sa vyjadril zrozumitelne, ale v kazdom pripade VDAKA ...
Používateľov profilový obrázok
KikoKK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 878
Dátum registrácie: St 18. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Rosenheim (DE) / Nitra (SK)

Príspevok od používateľa KikoKK »

... ak to chces rozumne vyjadrit, zacni kreslit
... odporucam program MS Visio
... za 5 minut mas celu schemu a usetris mi migrenu
NOVY KOMP DOMA BEZI AKO HODINKY - thx lok2 || CPU: C2Q Q8600 @ 3.2GHz|| ZALMAN VODNE CHLADENIE || MB: Gigabyte X38-DS4 || CASE: Chieftec CA-01B-B-SL-OP Mesh Big Black/Silver || PSU: Chill Inovation 510A || RAM: 4 x 2GB Kingston DDR2 1066MHz HyperX || GPU: Sapphire HD6850 1GB || zatial integrovany zvuk || Harman/Kardon CineQ || HDD: 320GB Hitachi @ SilentMax || DVD+/-RW Samsung SH-S203P || LCD: Samsung SyncMaster 225BW || KEY + MOUSE Logitech MX5000 BlueTooth Desktop || Joystick: Logitech Extreme 3d PRO || vrrm-vrrrm-volantos Logitech RacingWheel G25 || Spytaj sa ma kde kupujem moj HW ||
Používateľov profilový obrázok
DiwaSwina
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1187
Dátum registrácie: Po 28. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Príspevok od používateľa DiwaSwina »

ale ano cez ten ethernet port pripojis obycajnym rj45kovym kablom iny switch a je to
Používateľov profilový obrázok
rob2007
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 212
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Dublin / Nitra

Príspevok od používateľa rob2007 »

KikoKK napísal:... ak to chces rozumne vyjadrit, zacni kreslit
... odporucam program MS Visio
... za 5 minut mas celu schemu a usetris mi migrenu
naco kreslit ;-) rozpisem to este raz-ale jasnejsie:
(admin ma ale asi hodindo inejsekcie :-( ) anyway:

chytam nezabezpecenu wifi siet ( z wifi routru.modemu 192.168.1.254) na mojom laptope -tam browsujem-IP priradena routrom na wifinu 192.168.1.30-> laptop je po LAN IP 192.168.0.1 pripojeny na moj router ( belkin wifi125... IP 192.168.0.2) a nan je napichnuty ten desktop LAN IP 192.168.0.3 do ktoreho sa snazim dostat internetove spojenie... ping ide vsade, LAN IP 192.168.0.1 nastavil WinXP pro-hned ako som na laptop wifi zadal, ze internet spojenie chcem sharovat... IP pre moj router 0.2 resp. desktop 0.3 som zadal ja manualne... "snad" nie moc zlozito napisane :-(
DiwaSwina napísal:ale ano cez ten ethernet port pripojis obycajnym rj45kovym kablom iny switch a je to
... nejako mi dnes rano nedobija - mozem po LOPATE please
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

Príspevok od používateľa jararak »

to tou rj45 bolo myslene tak ze si modem spojis so switchom obycanjnym sietovym kablom. podobnym si to uz potom zosietujes sam.

cize ip adresy mas nahadzane na svojich zariadeniach ale dns a gateway mas zadane co? to by malo byt podla toho co citam asi ipcka tvojho notebooku a potom by uz malo fungovat sharovanie.
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.
Používateľov profilový obrázok
rob2007
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 212
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Dublin / Nitra

Príspevok od používateľa rob2007 »

...ten moj router je aj modem -jedno zariadenie do neho ide 2x ftp LAN cable - jeden z laptopu 2. z desktopu
... mas pravdu s tym DNS - tam nemam nastavene NIC...
moc sa tomu totiz nerozumiem... ,a, to zadat vsade rovnake t.j. LAPTOP LAN karta, MODEM/ROUTER, DESKTOP LAN KARTA alebo ako... teda do DNS a GATEWAY nastavit IP laptopovej LAN karty ( 192.168.1.30 -kt. ma pridelenu od zdroja )alebo WIFI karty ( 192.168.0.1 -kt. zadal Win pri nastavni sharovania )? v kazdom pripade THX za kazde info...
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

Príspevok od používateľa jararak »

dns a gateway zadaj rovnaku ako je ipcka zariadenia ktore ti sprevadzkuvava internet. ak je to modem, nahod jeho, ak je to notebook, daj jeho. stale sa samozrejme musis drzat tej istej podsiete
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.
Používateľov profilový obrázok
rob2007
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 212
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Dublin / Nitra

Príspevok od používateľa rob2007 »

...o.k. aj ked som si neni presne isty KTORE zariadenie mi "dava" i-net ... je to ten susedov router s IP 192.168.1.254 alebo moj laptop s WIFI IP 192.168.1.30 prip. laptop LAN IP 192.168.0.1 ... ??? + mam zadat tu IP "internetovu" do DNS aj GATEWAY na moj switch+desktop LAN ? maska podsiete ma byt vsade rovnaka t.j. 255.255.255.0 ?
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

Príspevok od používateľa jararak »

este raz si to zhrnime, mas nejaky modem/router, potom mas nejaky notebook a nejake pc. tvoj provider v momentalnom pripade je sused a prijmac/vysielac je tvoj notebook, cize to je tvoj gateway do siete internetu, zaroven to bude dns server (mozes pouzit aj nejake open dns ipcky ale to je volitelne) cize ak ti na notebooku ide v pohode internet cez wifinu z toho susedovho routra, tak vo vlastnostiach sietovej karty(tej kablovej) povol zdielanie internetu. teraz si skus manualne na kompe nastavit ipcku = ip notebooku +1, dns = ip notebooku, gateway = ip notebooku.

tieto informacie su pravdive pokial som spravne pochopil co chces, bohuzial ked pises ako tatar co ti uz naznacil kiko tak my uz vela toho nespravime. mozno by pomohlo malovanie, taky stary paintbrush vie sem tam divy :)
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.
Používateľov profilový obrázok
rob2007
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 212
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Dublin / Nitra

Príspevok od používateľa rob2007 »

... tak ja pisem ako TATAR !?! ci skorej ako IR ... :-D ale asi len trochu, lebo ste ma de facto pochopili a vdaka rade o nastaveni IP GATEWAY+DNS som to rozchodil ! takze VDAKA + Merry Xmas 4 everyone!

Návrat na "Siete"