5.1 zvuk a ide len 4.1,preco

Všetko o zvukových kartách, repro, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
vaskez
Ban
Ban
Príspevky: 34
Dátum registrácie: Pi 01. Apr, 2005, 20:00

5.1 zvuk a ide len 4.1,preco

Príspevok od používateľa vaskez »

Nazdar vsetci.potrebujem radu,mam zvuk.kartu creative live digital 5.1,repro creative 5.1,a stale mi ide zvuk len na 4 malych reprakoch a na subofery,jeden repracik je uplne hluchy,vsetko som skontroloval,dalsom aj test cez creative soft a pri teste sa mi ozve zvuk zo vsetkych reprakoch.co mam robit,a ak niekto viem niaky good link na dobre ovladace na moju kartu tak budem happy.velmi pekne dakujem.nazdar :oops:
Používateľov profilový obrázok
BlueAce
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 185
Dátum registrácie: Št 25. Mar, 2004, 14:00
Bydlisko: Brezno/Trnava

Príspevok od používateľa BlueAce »

Ten repracik, to je central. Ak ti v teste bolo pocut zvuk aj z neho tak je vsetko ok./nepochopil som z tvojho popisu, ci si to v teste pocul/
Používateľov profilový obrázok
sm_oOx^
VIP
VIP
Príspevky: 3368
Dátum registrácie: Ut 24. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: nitra

Príspevok od používateľa sm_oOx^ »

to je jasne...
...pretoze nepustas ziaden "zvuk", ktory by ti 5.1 vyuzil :idea:
...mp3 ti nikdy z centra hrat nebude (za predpokladu ze mu to nenanutis - napr. soundstorm ma moznost "domixovavat" aj center)
...pusti si nejaky film na dvd, prip. divX s ac3 zvukom a uvidis, ze to ide... samozrejme ak v kodekoch nastavis pozadovany vystup :wink:
...mam tiez sb live 5.1 a ziaden problem. standarde pouzivam v nastaveniach kodekov SPDIF vystup.
diablik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 590
Dátum registrácie: Ne 30. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa diablik »

nie je to tak, mam rovnaky HW.....je to chyba sposobena SP2+codepackom all in one mne sa to tiez pokazilo a zistil som ze to skutocne sposobuje SP2....mne to napriklad nejde pri filmoch (dvd-windvd4...pred tym mi to islo....)
a zatial sa mi to nepodarilo odstranit. ked dam 5.1 konfiguraciu tak nepocujem takmer nic :(

preto pozeram vsetko cez MDK a tam ALSA funguje bez problemov. jedine kde mi funguje 5.1 konfiguracia su hry....
...mp3 ti nikdy z centra hrat nebude (za predpokladu ze mu to nenanutis - napr. soundstorm ma moznost "domixovavat" aj center)
no to sa mylis, prave alsa dokaze namixovat skladby tak ze zo stredneho repraku mi ide takmer cisto len spev
...Wigwam is like linux, no gate, no windows and apache inside...

I like Tux.
Používateľov profilový obrázok
sm_oOx^
VIP
VIP
Príspevky: 3368
Dátum registrácie: Ut 24. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: nitra

Príspevok od používateľa sm_oOx^ »

mam sp2 a ziadny problem..., takze v servispaku by som problem nevidel... a tak isto mam rovnaky hw... :wink:
diablik napísal:no to sa mylis, prave alsa dokaze namixovat skladby tak ze zo stredneho repraku mi ide takmer cisto len spev
..."takmer" cisto len spev :lol: ... tak to je dobre... pravda je, ze ak pusta "obycajne" mp3 tak center za normalnych okolnosti nema preco hrat!! to, ze to softwareovo domixovava alsa, mdk alebo neviem cim je uz vec ina...
diablik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 590
Dátum registrácie: Ne 30. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa diablik »

no u mna je to urcite kombinacia SP2+winXp+code pack all in one....v pripade ze nemam nainstalovany aspon jeden z tychto komponentov, tak mi repra idu normalne...odskusane.....
btw: neviem ci si ma pochopil MDK= Mandriva 2005 LE (operacny system postaveny na jadre linuxu) a The Advanced Linux Sound Architecture (ALSA) je take nieco ako dekoder zvuku pre linux.....to len tak na okraj, lebo som si nebol isty ci si vedel o com som pisal :wink: ,ak hej tak toto povazuj za nieco uplne bezpredmetne...(no flejm...peace) :lol:
...Wigwam is like linux, no gate, no windows and apache inside...

I like Tux.
Používateľov profilový obrázok
DiwaSwina
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1187
Dátum registrácie: Po 28. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Príspevok od používateľa DiwaSwina »

mne to die bez problemu, hry, AC3 dovxy, dvdcka, vsetko hra aj cez center.. treba poriadne pozapajat a skusit cez creative surround mixer pustit test, ze ci to bude hrat.. ak hej tak chyba je inde.. 8O
Používateľov profilový obrázok
sm_oOx^
VIP
VIP
Príspevky: 3368
Dátum registrácie: Ut 24. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: nitra

Príspevok od používateľa sm_oOx^ »

...bohuzial nevedel som o com si pisal... myslel som, ze to je nejaky prehravac alebo co. linux som nevidel ani z lietadla... :wink: :oops:
diablik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 590
Dátum registrácie: Ne 30. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa diablik »

DiwaSwina napísal:mne to die bez problemu, hry, AC3 dovxy, dvdcka, vsetko hra aj cez center.. treba poriadne pozapajat a skusit cez creative surround mixer pustit test, ze ci to bude hrat.. ak hej tak chyba je inde.. 8O
pozapajane poskusane pusteny "creative diagnostic" pustil test...tam to ide ok...pustim winDVD 4 tam to nejde...ale neva osobne mi to je jedno, v hrach to ide a dvd si tiez viem pozriet v 5.1..v tomto teda tucniak RULEZZ...fakt, podpora multimedii je uzasna
...Wigwam is like linux, no gate, no windows and apache inside...

I like Tux.
Používateľov profilový obrázok
velijura
Príspevky: 1455
Dátum registrácie: Po 26. Apr, 2004, 14:00
Bydlisko: BA (XXVIII)

Príspevok od používateľa velijura »

budem trochu OT, ale z vlastnej skusenosti mozem povedat, ze WinDVD stoji za velke h...o, lebo obraz v nom seka...na CRT to moc nevidno, ale keD pripojite LCD, tak je to utrepenie...po vymene za PowerDVD to sekanie na LCD zmizlo...
CPU Intel P4 | MB Abit SD7-533 | RAM 1GB PC400 Apacer | VGA MSI GF FX 5900XT | HDD Hitachi 7k250 160GB | DVD LG GSA-4160B & Toshiba SD-R1312 | SOUND SB Audigy2 ZS | PSU Chill 510W | CONTROL MS Natural Multimedia Keyboard + MS IntelliMouse Explorer 4.0 + Steelpad QcK + MS Sidewinder 3D Pro | CASE Chenbro Gaming Bomb | COOLING Ertyho WB & IceRex S12 & SELTZ L20 | FANS 3x AC Arctic Fan Pro2L & 1x AC Arctic Fan3 & 1x TT SilentWheel + TT Hardcano12 | SCREEN Benq FP783 | PRINTER Canon PIXMA iP4200
PHOTO Panasonic Lumix DMC-FZ20 & PENTAX K100D + DA 18-55/50-200/Tamron 28-75 + Vosonic X-Drive VP3320 + Toshiba MK-8025GAS 80GB + Velbon Sherpa 750R
Používateľov profilový obrázok
ess
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 80
Dátum registrácie: Pi 22. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Plymouth

Príspevok od používateľa ess »

velijura ma pravdu..na DVD najlepsi PowerDVD, na divx MV2PLAYER.....a co sa tyka codecov....naci si fseci instalujete all in one ,.....vacsiu ko......cinu so este nevidel....ved si nainstalujte divx xvid a ac3 samostatne....a nepotrebujete milion codecov...ktore vam doseru cely win.....s tymi tromi vam musi ist kazdy film...kua:)
Používateľov profilový obrázok
Jerry
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2761
Dátum registrácie: Ut 22. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trenčín

Príspevok od používateľa Jerry »

ess napísal:velijura ma pravdu..na DVD najlepsi PowerDVD, na divx MV2PLAYER.....a co sa tyka codecov....naci si fseci instalujete all in one ,.....vacsiu ko......cinu so este nevidel....ved si nainstalujte divx xvid a ac3 samostatne....a nepotrebujete milion codecov...ktore vam doseru cely win.....s tymi tromi vam musi ist kazdy film...kua:)
Konecne poriadne rec na all in one. Je to taka blbost :E
Mne to tiez raz rozhadzalo pc a odvtedy ruky prec! :beee:
Používateľov profilový obrázok
SurrendeR
VIP
VIP
Príspevky: 2722
Dátum registrácie: Ut 28. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Stará Turá - BA

Príspevok od používateľa SurrendeR »

mno ja mam nainstalovane DivX 5.1.1 a AllInOne a nikdy nic ine neinstalujem. Vsetko fici tak jak ma... ale uz to ide kapku OT....
Spoiler: ukázať
PC:Asus x99A-USB 3.1 || Intel i7 5820k 4.1GHz || Asus ROG Strux GTX 1080 8GB || 4x16 GB RAM 3200MHz CL14 G.SKILL || NVMe - 1000GB Samsung EVO 970 || RAID0 - 2x3TB WD RED || Cooler Master Centurion Silencio 452 || Seasonic Prime Ultra 750W Gold || 24" EIZO EV2436WFS3-BK EcoView ||
FOTO: Canon EOS 5D MKII || Canon 50mm F1.8II || Tamron 24-70/F2.8 VC || Canon 70-200/F4L IS || Canon EX580 MKII
Mobil: Samsung Galaxy S7
Car: BMW E36 328i Tour
Používateľov profilový obrázok
Jerry
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2761
Dátum registrácie: Ut 22. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trenčín

Príspevok od používateľa Jerry »

Je to uz troska OT, ale este chcem dodat, ze ja osobne mam nainstalovany K-Lite Codec Pack v 2.4 a nic ine. :)
Nemam s tym ziadny problem a este sa mi nestalo, aby nieco neprehral ... :wink:
Tod vse.
Používateľov profilový obrázok
l0k1
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 122
Dátum registrácie: St 10. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: SVK - Bratislava

.

Príspevok od používateľa l0k1 »

zdravim kamos ma SB LIVE 5,1 a repraky 5,1 a ako je tu pisane, hra mu vsetko okrem centra, center len v mixer teste inak vo winampe a videach ticho...stiahol som aj 5,1 plugin do winampu ale nepomohlo, respektive kde sa to da nastavit aby to hralo aj normalne napr. v media playeri a inde..? dik za info...
NB Acer Aspire E15

Návrat na "Zvuk a PC"