2x 500 GB HDD v RAID0 vs. 1 TB HDD a ich vykon?

Všetko o pevných diskoch, solid-state diskoch, optických mechanikách, USB diskoch...
Používateľov profilový obrázok
Netus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 492
Dátum registrácie: Pi 20. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Jamník

2x 500 GB HDD v RAID0 vs. 1 TB HDD a ich vykon?

Príspevok od používateľa Netus »

Co je podla vas lepsie co sa tyka vykonu v porovnani medzi dvoma 500 GB HDD v zapojeni RAID0 a jednym 1 TB diskom? Pretoze ako pozeram testy na nete tak asi jeden TB disk....Konkretne zo vsetkych najlepsie vychadza SAMSUNG. No v mojom kompe uz mam 500-ku. A priznam sa este som HDD nepripajal cez RAID0. Takze dokupit este jednu 500-ku do RAID-U, alebo rovno 1TB (ide mi o vykon) ??
CPU: Intel i7 9700K@5 GHz, chladné vodou, EK supremacy blok... MB: ASUS Maximus XI Formula... RAM: G.Skill 2x8GB DDR4 TridentZ RGB 3600/C16... VGA: ASUS RTX 3090 Strix O24G... SSD: Samsung 970 PRO NWMe M.2 x4...SOUND: Creative ZxR...ZDROJ: Seasonic Prime Ultra 1000W (SSR-1000TR) Titanium... CASE: Komplet vlastnej výroby, AlMg3 hliník + 3d tlac, čierna piesková farba pálená... LCD: ASUS 27" PG279Q 165Hz G-Sync...
Ostatné: Sennheiser Game Zero, Asus ROG Flare, Razer Basilisk Ultimate + Razer Destructor 2
Používateľov profilový obrázok
port77
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1118
Dátum registrácie: Pi 28. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina or Dolný Kubín

Príspevok od používateľa port77 »

no aj keby bol ten raid rychlejsi. stale je tu vyssia pravdepodobnost straty dat, neprakticke keby si potreboval nieco ja neviem preniest na tom velkom skor ako zobrat raid.. mam sice raid rad ale zrejme sa ho pomaly tiez zbavim. ked raid tak z tych 1TB diskov ale na 2x500 by som sa uz vykaslal zrejme :) a hlavne ked nemas daky problem kupit ten 1TB..
ASUS P5Q Deluxe//Core2Quad Q9550@TR Ultra 120eXtreme+NoctuaP12//MSI 280GTX Super OC:700/1400/2300//8GB Patriot ViperSeries 1066Cl5//Asus Xonar DX@Creative 6700@Sony DHC-MDX10//WD VelociRaptor 150HLFS+2xSamsung F1 1TB+WD CaviarBlack 2TB//Sony Optiarc AD-7201S LS//TT ARMOR Silver FullTower+2xMagma+2xNoctua+KazeServer//ENERMAX MOD82+ 625W//26"LG W2600H 1920*1200//MS Explorer Mouse, Natural MS laser 6000, MS Sidewinder X8//MS Sidewinder X6//Logitech Cordless Rumblepad 2//BT2.1//Belkin N router/PinnacleTVtuner@Motorola VIP1910-9DB@Sony BRAVIA KDL-40X4500.
HP Photosmart e-Premium
Acer TimeLIne X 14" ATi HD5650-1GB,i5 460M/4GB-DDR3/640GB hdd/WD 2.5" 750GB USB3.0
HTC HD2 WM 6.5 16GB
Samsung Omnia 2 WM 6.5 8GB :)
Používateľov profilový obrázok
Gudas
VIP
VIP
Príspevky: 6514
Dátum registrácie: Po 09. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Rudina (27)

Príspevok od používateľa Gudas »

No ak ide iba o vykon, tak RAID 0 z dvoch 500GB diskov.
V ostatnych pripadoch by som sa RAID-u vyhol.
Preco?
Predstav si ze ides menit dosku, zmenis aj cipset=iny RAID radic=mozna nekompatibilita=disky nerozbehnes. clanok o migracii RAID poli.
Dalej su tu take klasicke dovody - vyssia spotreba, vacsi hluk= dva disky sa horsie (drahsie) odhlucnuju ako jeden, vacsie zahrievanie, viac zabrateho miesta v skrinke...
Nehladiac na to, ze ak si chces urobit RAID 0 so sucasnym diskom, budes si musiet z neho vsetko pozalohovat.

atD.
Spoiler: ukázať
Desktop| ASRock Z68 Pro3-M | Core i3 3220 @ 3,4GHz + Phanteks PH-TC14PE (pasívne) | 12GiB DDR3 1333MHz | MSI GTX760 Gaming | SuperFlower Golden King 550W 80+ Platinum | Crucial m4 256GB + WD 1TB Red 2,5" 5400rpm @ Scythe Quiet Drive| Fractal Design Define Mini + Nexus D12SL-12 + Noiseblocker PK-1 + Scythe Gentle Typhoon | LG IPS235 + LG L225WT | Creative Inspire T2900 + Beyerdynamic DT990 Pro + Creative X-Fi HD | Logitech MX1100 + QcK Steel mini
Laptop| Acer Aspire One 753 | Celeron U3400 (1,06GHz) | 2x2GiB DDR3 | A-DATA S599 128GB
PC.sk IRC kanál PC.sk
Práve testujem: - Next: -
escaton
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 411
Dátum registrácie: Po 29. Jan, 2007, 08:00

Príspevok od používateľa escaton »

Nehovoriac o tom, ze z raidu sa niektore veci nedaju mountnut s daemon tools. :lol:
Používateľov profilový obrázok
Netus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 492
Dátum registrácie: Pi 20. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Jamník

Príspevok od používateľa Netus »

Ok. Dakujem za pomoc...Kupim 1 TB disk...Pretoze ten Samsung co mam teraz podla mna dost huci. A dasia vec je, ze nemam skusenosti s instalovanim Raidu, viem ze je este Raid1 a ten data zalohuje nie? A ked hovorite, ze je tu vacsia pravdepodobnost straty dat pri Raid0 (kedze potrebujem vykon), tak som sa rozhodol. Aj ked data sa mozu stratit vzdy :wink:


Please LOCK...
CPU: Intel i7 9700K@5 GHz, chladné vodou, EK supremacy blok... MB: ASUS Maximus XI Formula... RAM: G.Skill 2x8GB DDR4 TridentZ RGB 3600/C16... VGA: ASUS RTX 3090 Strix O24G... SSD: Samsung 970 PRO NWMe M.2 x4...SOUND: Creative ZxR...ZDROJ: Seasonic Prime Ultra 1000W (SSR-1000TR) Titanium... CASE: Komplet vlastnej výroby, AlMg3 hliník + 3d tlac, čierna piesková farba pálená... LCD: ASUS 27" PG279Q 165Hz G-Sync...
Ostatné: Sennheiser Game Zero, Asus ROG Flare, Razer Basilisk Ultimate + Razer Destructor 2
Používateľov profilový obrázok
gajdost
Ban
Ban
Príspevky: 36
Dátum registrácie: Pi 09. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Trencin

Príspevok od používateľa gajdost »

No ja mozem zo svojej skusenosti cestne prehlasit , ze som mal Samsung aj Wester Digital HDD /400 , resp. 500 GB/ a hucia uplne rovnako.

Jedine vlastne co som postrehol ked seekuju oba disky tak u Samsungu su to take pisklave obcasne zvuky ... u WD take prirodzenejsie ze nieco krvopotne hlada .... chracanie drobne..
Používateľov profilový obrázok
KikoKK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 878
Dátum registrácie: St 18. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Rosenheim (DE) / Nitra (SK)

Príspevok od používateľa KikoKK »

escaton napísal:Nehovoriac o tom, ze z raidu sa niektore veci nedaju mountnut s daemon tools. :lol:
... hej ??? ... o tom som este nepocul
... ze by som sa hned takto z rana nieco noveho naucil ???
... nepodarilo sa mi nic rozumneho vygooglit, napis trochu viacej
NOVY KOMP DOMA BEZI AKO HODINKY - thx lok2 || CPU: C2Q Q8600 @ 3.2GHz|| ZALMAN VODNE CHLADENIE || MB: Gigabyte X38-DS4 || CASE: Chieftec CA-01B-B-SL-OP Mesh Big Black/Silver || PSU: Chill Inovation 510A || RAM: 4 x 2GB Kingston DDR2 1066MHz HyperX || GPU: Sapphire HD6850 1GB || zatial integrovany zvuk || Harman/Kardon CineQ || HDD: 320GB Hitachi @ SilentMax || DVD+/-RW Samsung SH-S203P || LCD: Samsung SyncMaster 225BW || KEY + MOUSE Logitech MX5000 BlueTooth Desktop || Joystick: Logitech Extreme 3d PRO || vrrm-vrrrm-volantos Logitech RacingWheel G25 || Spytaj sa ma kde kupujem moj HW ||
Používateľov profilový obrázok
dexterav
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 22017
Dátum registrácie: Po 06. Máj, 2002, 02:00
Bydlisko: Sered´

Príspevok od používateľa dexterav »

escaton napísal:Nehovoriac o tom, ze z raidu sa niektore veci nedaju mountnut s daemon tools. :lol:
to mi je novinka :red:
Spoiler: ukázať
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X32GB6,8GHz CL32 Vengeancel, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,ROG-THOR-1600T, 10TB 850X, Topping D50s+A50s+T5, MPG 321URX QD-OLED, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X


motto1:Mýliť sa je ľudské, ale zbabrať niečo dokonale na to treba počítač
motto2: Silný zdroj a veľký chladič to istí
motto3: Ten most prekročíme až k nemu prídeme, Jack O'Neill
motto4:Nikdy nič nieje ľahké, Zeddicus Zu'l Zorander
Používateľov profilový obrázok
Jerry
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2761
Dátum registrácie: Ut 22. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trenčín

Príspevok od používateľa Jerry »

escaton napísal:Nehovoriac o tom, ze z raidu sa niektore veci nedaju mountnut s daemon tools. :lol:
Ty vole a ja som si myslel, ze viem toho o raide dost ... :o Musim sa este cosi naucit, lebo toto mi niejako uniklo ... :wink:
escaton
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 411
Dátum registrácie: Po 29. Jan, 2007, 08:00

Príspevok od používateľa escaton »

No vidite, zase ste sa nieco nove naucili - je to fakt.

Konkretny priklad je Zaklinac - skuste si ten jeho mini image mountnut priamo z diskov z raidu na nejakej intel cipset doske a uvidite pekne mrazy /keD som ale mini image napalil na cd, tak to mountlo v pohode/.

Ale mozno to uz vyriesili, uz je to par mesiacov co som to skusal a vraj to bol problem s ovladacmi.
Používateľov profilový obrázok
Jerry
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2761
Dátum registrácie: Ut 22. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trenčín

Príspevok od používateľa Jerry »

Keby si mal original hru, nepotrebujes ziadne image, tak davaj pozor chodis po velmi tenkom lade ... problem ale nie je z diskami ani raidom, ale tvojou cfg pc ... tak nezavadzaj tu ludi podobnymi amaterskymi "prihodami" ako si pisal ...
escaton
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 411
Dátum registrácie: Po 29. Jan, 2007, 08:00

Príspevok od používateľa escaton »

Neviem co ma znamenat tento utok :lol: ,

faktom je, ze to nejde - je to problem ovladacov intelu pre ichxr /medzitym bol vydany nejaky patch ci driver, ktory to vie - SCSI Pass Through Direct layer/.

Zaklinac bol iba priklad - aj som to napisal, stava sa to ale aj pri inych imidzoch,
tvoje nazory o tom, ci mam orig. al. nie a pod. su irelevantne, lebo tu nijaky warez nepropagujem.

No myslim, ze tie "amaterske prihody" ako si ich nazval / tzn. uzivatelske skusenosti/, su dost casto zdrojom informacii prave na tomto fóre, ze.
Používateľov profilový obrázok
Scorp
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2225
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Krankenhaus

Príspevok od používateľa Scorp »

escaton napísal:...Konkretny priklad je Zaklinac - skuste si ten jeho mini image mountnut priamo z diskov z raidu na nejakej intel cipset doske a uvidite pekne mrazy /keD som ale mini image napalil na cd, tak to mountlo v pohode/. ...
podla teba teda =>
escaton napísal:... z raidu sa niektore veci nedaju mountnut s daemon tools. :lol:
teoreticky je to pravda... prakticky je to somarina, kvoli tomu, ako si to napisal...
Používateľov profilový obrázok
Jerry
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2761
Dátum registrácie: Ut 22. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trenčín

Príspevok od používateľa Jerry »

escaton@

To ze tu propagujes warez som nikde nepisal. Ja som iba poznamenal, ze ak mas orig. hru nemusis mat ziadny image a to dobre vies. Pisal som to v takom zneni zamerne, aby sa tu nijaky warez neobjavil a to bola iba predpriprava aj pre ostatnych v pripade ze by chceli nieco ohladom warezu prispiet, aby sa toho radsej zdrzali ... Tvoje prispevky su pre nas cenne tak isto ako aj ostatnych userov, ved na taketo veci vlastne fora su. Neber to ako utok na teba, bola to iba mala vystraha smerovana vsetkym, ktori by mali snahu nejaky warez napisat, coz nakoniec nie je nic nove u nas na fore a vzdy sa nejaky "obornik" na to najde ...
takze klido pido ... :wink:

Návrat na "Pevné disky, SSD, M.2, úložný priestor a mechaniky"