Bios nepostuje so Sapphire 2600XT agp

Všetko o grafických kartách, ich problémy, ovládače ...
Používateľov profilový obrázok
dexman
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 931
Dátum registrácie: St 04. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Levice

Bios nepostuje so Sapphire 2600XT agp

Príspevok od používateľa dexman »

zdravim,

karta slapala v pohode asi tyzden, teploty nepresiahli 60 stupnov, chladil som aj napajacie regulatory,nebol ziadny problem. dnes zrazu pri hrani zamrzol komp, restart, par minut hrania opat to zamrzlo. potom uz nepomohol ani restart, ani clear cmos. tak som postupne vsetko vyberal,bios vobec nechcel postnut.

tak som vybral graficku,komp pekne nabehne a nabootuje do os aj keD nic nevidim. asi bude grafa dead, ale aj tak sa radsej spytam ci sa s tym uz niekto nestretol a neporiesil to nejako bez vymeny grafy. nechce sa mi verit ze sa karta dodbrkala z nicoho nic po tyzdni aj keD by som asi nebol prvy.
Používateľov profilový obrázok
jcdenton12
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2221
Dátum registrácie: Št 22. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa jcdenton12 »

speaker ti nieco naznaci? :D
dajaku PCI grafu ked tam vrazis tak ide OK?
...
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8679
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Príspevok od používateľa shiro »

Som zvedavy ako tri PC moze nabootovat do OS, ked nemas grafiku a vsetky dosky co som videl pocas doby co opravujem PC v takomto stave ani nerozbehnes a skoncis na pipani?
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
dexman
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 931
Dátum registrácie: St 04. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Levice

Príspevok od používateľa dexman »

ziadne piskanie alebo pipanie nenastane.s grafou v slote sa diagnosticke svetla dostanu na 'Initializing Video Interface'. keD ju dam von tak prebehne komplet post az na 4 zelene svetla co je 'Operating System Booting' a pocujem zvucku startujuceho windowsu. takze bez pochyb to nabootuje bez grafy.

pci grafu nemam ale dnes si poziciam od bratranca stareho radeona do agp a uvidim ci je v riti slot alebo grafika.
Používateľov profilový obrázok
jcdenton12
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2221
Dátum registrácie: Št 22. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa jcdenton12 »

fuha a mas pripojeny aj speaker?
mas ju poriadne zasunutu do slotu?
skus odmontovat ten zadny plech pri DVI konektoroch a strcit to do slotu bez toho
mas najnovsi bios pre dosku?
...
Používateľov profilový obrázok
dexman
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 931
Dátum registrácie: St 04. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Levice

Príspevok od používateľa dexman »

bios je najnovsi,flashoval som asi pred 3 tyzdnami. v slote sedi ako zadok na serbli, v tom asi problem nebude. aky speaker mas na mysli?
Používateľov profilový obrázok
jcdenton12
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2221
Dátum registrácie: Št 22. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa jcdenton12 »

no speaker, co pripojis do dosky aby pipal beep code

inac za skusku demontaze toho plechu nic nedas

u mna to helflo
...
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4678
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Príspevok od používateľa scream »

najjednoduhsie riesenie by asi bolo vyskusat ju v inom pc.... ak nepojde a je v zaruke tak reklamacka ak v zaruke nieje mozes skusit preflashovat bios na VGA... ale najskor bude po nej...
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
dexman
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 931
Dátum registrácie: St 04. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Levice

Príspevok od používateľa dexman »

skusil som grafiku u bratranca s mojim zdrojom, to iste co u mna a jeho stara ATI 9600 slape u mna ako hodinky. este by mohlo byt ze mi blbne zdroj ale pochybujem. nech si to riesia na reklamacke co s tym je.

Návrat na "Grafické karty"