Aka je to vlastne doska?

Sem patri všetko o ovládačoch a nastaveniach ovládačov pre základné dosky, grafické karty a príslušenstvo plus všetko o nových BIOSoch, flashovaní zakladných dosiek, grafických kariet a iného HW...
Používateľov profilový obrázok
tomme
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 50
Dátum registrácie: So 27. Okt, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Aka je to vlastne doska?

Príspevok od používateľa tomme »

Zdravim :)

mam dosku MSI K8n Neo4, ale ani za svet neviem zistit, ci to je F, FI alebo Platinum....na krabici mi pise, ze je to FI, no som sa snazil najst bios na oficialnej stranke a som zistil, ze to uplne nesedi...

v sucasnosti mam BIOS: Phoenix Technologies LTD 6.00 PG (nie je vobec spomenuty na na ofic. stranke)

chcel by som ho updatnut kvoli taktovaniu, ale neviem, ze ci mozem pouzit niektori z offic. stranky

thx 4 help
:8O: :?
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4581
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Príspevok od používateľa killswitch »

pouzi nejaky diagnosticky program. povedzme Sandru.
popripade pozri priamo na dosku. MSI to maju napisane zvacsa medzi PCI slotmi.
Používateľov profilový obrázok
robour
VIP
VIP
Príspevky: 1780
Dátum registrácie: So 26. Jún, 2004, 14:00
Bydlisko: Trstená

Príspevok od používateľa robour »

Na tu dosku pozor. Kamarat ju ma. Tiez sme spekulovali ktory bios k nej patri, lebo na webe su nejake ine varianty. Skusil to flashnut z Platinum a doska skapala. :(
Jedine co slo bola tusim cd mechanika tak sme to potom nejak rozchodili s povodnym biosom. Ten nastastie odlozil.
MTB: ASUS Crosshair VI Hero X370 CPU: AMD Ryzen 5 2600 : Noctua NH U9B RAM: G.SKILL 16GB KIT 3200MHz CL16 Aegis : Sapphire AMD Radeon HD6770: SSD: Samsung 970 Evo 500GB NVme M.2 HDD: Seagate SSHD 2TB ST2000DX001 PSU: Seasonic Focus 550W LCD: Eizo 19"
Používateľov profilový obrázok
tomme
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 50
Dátum registrácie: So 27. Okt, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa tomme »

vsetko toto som uz skusal...
skusal som sandru, nic rozumne resp. potrebne som tam nenasiel, ze by mi to prezradilo o doske :beee: a taktiez som pozeral na maticnu a tam je iba k8n neo4 a nic viac :8O:
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4581
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Príspevok od používateľa killswitch »

sandra ti nevyhodila ani modelove oznacenie MSI? vacsinou byva vo formate "MS - xxxx".
este ma napada pouzit utilitu LiveUpdate priamo od MSI, len neviem na kolko sa da tomu doverovat.
Používateľov profilový obrázok
tomme
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 50
Dátum registrácie: So 27. Okt, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa tomme »

killswitch napísal:sandra ti nevyhodila ani modelove oznacenie MSI? vacsinou byva vo formate "MS - xxxx".
este ma napada pouzit utilitu LiveUpdate priamo od MSI, len neviem na kolko sa da tomu doverovat.
no ano pise tam MS-7125 , ale to maju vsetky dosky take oznacenie [F,FI,PLATINUM]
Používateľov profilový obrázok
zachary
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3254
Dátum registrácie: Pi 23. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Martin

Príspevok od používateľa zachary »

..tak otvor bednu a pozri sa priamo na dosku, malo by to tam byt napisane .. + farbu PCB - MSI robilo cierne a cervene tusim, niekedy sa da zorientovat aj podla toho
PC:
Spoiler: ukázať
CPU: i5-7600K + Noctua NH-U12F | MB: Gigabyte GA-Z270X-Gaming K5 | RAM: 2x8GB DDR4 Corsair Vengeance LPX | GK: Gainward GeForce GTX1060 6GB | SSD: Crucial MX100 256GB | HDD: Seagate Barracuda LP 2TB @ Scythe Quiet Drive | DVD-RW: Samsung SH-S223F | audio: on board + HyperX Cloud + Kurzweil KS-40A | PSU: Corsair RM 750i | fans: 3x Noctua, Enermax | case Corsair 330R carbide series| LCD Dell S2721DGFA | Rapoo E9270p + Logitech G500
LIVESTRONG
Používateľov profilový obrázok
tomme
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 50
Dátum registrácie: So 27. Okt, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa tomme »

zachariasko napísal:..tak otvor bednu a pozri sa priamo na dosku, malo by to tam byt napisane .. + farbu PCB - MSI robilo cierne a cervene tusim, niekedy sa da zorientovat aj podla toho
pozeral som na dosku, je tam iba k8n neo4 ...nic viac...a este MS-7125 .... ze msi robilo cierne a cervene - ako mi to ma pomoct s s tym, ze aky je to typ dosky
Používateľov profilový obrázok
zachary
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3254
Dátum registrácie: Pi 23. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Martin

Príspevok od používateľa zachary »

tu mas linky:

K8N Neo4-F (PCB 1.0) MS-7125 VER 1
K8N Neo4-FX (PCB 1.0) MS-7125 VER 1
K8N Neo4 Platinum (PCB 1.0) MS-7125 VER 1
K8N Neo4 Platinum (PCB 3.0) MS-7125 VER 3.0A
K8N Neo4-FI (PCB 1.0) MS-7125 VER 0A

-- verzie odpisane z pcb na obrazkoch k jednotlivym typom MB
ak ti nepomozu ani tieto obrazky, vyskusaj MSI LiveUpdate a mozno sa ti podari flashnut bios cez ten program (ze si ho vyhlada automaticky)

EDIT: skus najnovsi cpu-z 1.43 mne to pekne vypise typ dosky, reviziu, aj verziu a datum biosu
PC:
Spoiler: ukázať
CPU: i5-7600K + Noctua NH-U12F | MB: Gigabyte GA-Z270X-Gaming K5 | RAM: 2x8GB DDR4 Corsair Vengeance LPX | GK: Gainward GeForce GTX1060 6GB | SSD: Crucial MX100 256GB | HDD: Seagate Barracuda LP 2TB @ Scythe Quiet Drive | DVD-RW: Samsung SH-S223F | audio: on board + HyperX Cloud + Kurzweil KS-40A | PSU: Corsair RM 750i | fans: 3x Noctua, Enermax | case Corsair 330R carbide series| LCD Dell S2721DGFA | Rapoo E9270p + Logitech G500
LIVESTRONG

Návrat na "Ovládače a BIOSy"