problem z diskom

Všetko o pevných diskoch, solid-state diskoch, optických mechanikách, USB diskoch...
Používateľov profilový obrázok
cuculka
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 823
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava-N.M.

problem z diskom

Príspevok od používateľa cuculka »

mam novy sata disk wester digital 160gb a problem je ze ked si ho idem formatovat cez windows cd tak mi ukazuje ze mam volne 152gb ... no a ked sa mi uz naistaluje win... tak mi ukazuje ze mam kapacitu 160gb ale kapacita je len 149gb a volne miesto na pouzivanie disku mam 130gb...cize mi ukazuje ze 24gb je uz zaplnene... ale ked je napojeny ako sekundarny tak mi pekne ukazuje 149gb volneho miesta na pouzivanie...ale ako primarny ba 130gb...dufam ze tejto eseji niekto pochopy a poradi prosimm dakujem... :?
Používateľov profilový obrázok
Josifek
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 901
Dátum registrácie: Po 04. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa Josifek »

Ked kupis 160Gb disk, a naformatujes ho, nikdy nebudes mat 160. Napr. ja som kupil 250, a pouzitelne po formate je 232. Pripocitaj si miesto pre win, pripadne SP2, nejake programy, kodeky, tj. zakladny install a sme tam kde sme...
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

Príspevok od používateľa jararak »

vyrobca uvadza prepocet 1000B=1kB, bohuzial matiku neoxebes a ta si to pocita po svojom teda 1024B=1KB kedze sme v binarnej sustave a nie v decimalnej
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.
Používateľov profilový obrázok
cuculka
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 823
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava-N.M.

Príspevok od používateľa cuculka »

aha...mne to bolo divne preto lebo ked je sekundarny je tam volne 150gb...a ked ho dam ako primarny a ho idem foramtovat tak disk ma zrazu kapacitu 152gb a potom mi pise este ze na pouzivanie bude iba 132gb...tak bolo mi to divne ze by az 30gb si zobral windows a tak...ale ked to tak ma byt tak stym nic neurobim...dakujem..
Používateľov profilový obrázok
Dexx
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 289
Dátum registrácie: Pi 14. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Dexx »

nezobral si to windows
Jararak napísal:vyrobca uvadza prepocet 1000B=1kB, bohuzial matiku neoxebes a ta si to pocita po svojom teda 1024B=1KB kedze sme v binarnej sustave a nie v decimalnej
inak povedane , realne 1024MB = 1GB ale u vyrobcov je taky marketingovy tah, ze 1000MB = 1GB
Používateľov profilový obrázok
cuculka
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 823
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava-N.M.

Príspevok od používateľa cuculka »

to ja viem ze vzdy to nieco "zozere" ale az 30gb? lebo co poznam ludi ktori maju 160gb disk tak maju tych okolo 150gb volne...a ja iba 130gb..no co uz mam smolu asi...

Návrat na "Pevné disky, SSD, M.2, úložný priestor a mechaniky"