Problem taktovanie Geforce 7600GS

Všetko o grafických kartách, ich problémy, ovládače ...
Používateľov profilový obrázok
kexo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 9
Dátum registrácie: Ut 29. Jan, 2008, 14:00

Problem taktovanie Geforce 7600GS

Príspevok od používateľa kexo »

Cavte ja viem ze asi sa to uz nebude dat zachranit ale taktoval som grafiku GF 7600GS. Implicitne ma ta grafika jadro na 400 Mhz a ja som ho podvihol na 450Mhz v pohode som s tym hral cely den ked som to skusal ale dnes nejako neviem co tomu bolo som to pustil secko bezalo v pohode hral som PREY a zrazu mi naskocili fragmenty a zamrzla hra ... tak som restartol komp a karta uz nenabehla ... teda dostane sa pri startovacie logo WinXP na nom su vidiet fragmenty a potom zamrzne ... ale ked idem do biosu tak tam to ide v pohode ... normalne ju tam najde ziadne fragmenty tam niesu tam je obraz pekne cisty ... neviete poradit co tomu moze byt ??? Potom tu grafiku som v pohode uchladil ... bol na nej dost velky hladic aj s pridavnym ventilatorom ... a chladic bol tak akurat vlazny ... a kebyze hori ta karta tak je citit na opacnej strane plosaku velke teplo ale tam bola tiez vlazna tak akurat ...

Pls myslite ze to je uz uplne znicene ???
Používateľov profilový obrázok
S4ne
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 620
Dátum registrácie: Št 04. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Príspevok od používateľa S4ne »

mas aj chladenie pamati zabezpecene?
MB: Asus M4A77TD CPU: AMD Athlon II X4 620+Scythe Ninja RAM: 2x2GB OCZ Gold 1600MHz VGA: Asus HD 4870 512MB+ACS1+120mm AC Fan HDD: Seagate 250GB PSU: Fortron 550W Black power
Používateľov profilový obrázok
1palo
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 761
Dátum registrácie: Ne 04. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Beluša (PU)

Príspevok od používateľa 1palo »

co vsetko si s tou kartou robil?
vymienal si na nej chladic?
v akom sw si ju taktil?
ma vyssie takty hneD pri starovani do Win?
flasoval si bios VGA?

Ja by som si tipol, ze po vymene chladica je zhorseny odvod tepla a karta pri zvysenych taktoch viac hreje teda artefakty a mrznutie.
Používateľov profilový obrázok
kexo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 9
Dátum registrácie: Ut 29. Jan, 2008, 14:00

Príspevok od používateľa kexo »

1palo napísal:co vsetko si s tou kartou robil?
vymienal si na nej chladic?
v akom sw si ju taktil?
ma vyssie takty hneD pri starovani do Win?
flasoval si bios VGA?

Ja by som si tipol, ze po vymene chladica je zhorseny odvod tepla a karta pri zvysenych taktoch viac hreje teda artefakty a mrznutie.
Kartu som vlozil do PC taktil som ju v RivaTuner ale iba cez drivre... inak som nic nerobil s kartou pridaval som akurat ventilator na hlinik ani som ten stary hlinik nedaval dole ... po pridani vetraku bol ten hlinik ohodne studensi to je normalne moj odhad mozno 45C trochu viacej ako moja ruka ... po nataktovani sa teplota jemne dvihla to je tiez normalne pocas hrania neboli ziadne fragmenty a hlinik bol akurat vlazny. Ta 7600GS je pasiv a na testoch zniesla vysoke taktovanie to len ta moja sa sprava najeko divno... na karte neboli okrem toho ventilatoru robene ziadne upravy. na pametiach chladice neboli ale ani sa moc nezohrievali.

Potom karta nabehne do WINXP safemode ale su v nom fragmenty do normalneho winXP nenabehne zamrzne pri starte a vypne monitor.
Používateľov profilový obrázok
Ivkopivko12tka
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 243
Dátum registrácie: Pi 31. Aug, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava/Záhorie - Gbely

Príspevok od používateľa Ivkopivko12tka »

Ak ti ide bios a post a taketo veci bez chyb tak to je jedna dobra vec ... avsak ak ti hadze win artefakty a mrzne .. tak by ta logicky napadlo ze je tej karte horko a robi to preto, ale ak nieje tepla ani z jednej ani z druhej strany , to iste pamate tak totom mozme vylucit .... a to ze vypne monitor taky nieje vobec dobre .... myslim si ze je na nej nieco v haji a obavam sa ze odisla ... stalo sa mi raz ze mi zdroj pustil nejake prepatie do dosky, procesor sa spalil hned, len dym a tavenie v strede, grafika to schytala z casti da sa povedat, avsak farebne pruhy a artefakty sa ukazovali uz aj v biose a vsade ... vytiahni kartu a strc ju niekde inde ... ale podla mna sa "nieco stalo" a na 75% je v haji ... posledna sanca ak by sa to nespamatalo fakt len hodit do ineho PC , mozno sa len s driverami nieco stalo alebo zakladna chybicka ... takisto hod inu kartu do tvojho PC ... ine ti poradit neviem
Používateľov profilový obrázok
kexo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 9
Dátum registrácie: Ut 29. Jan, 2008, 14:00

Príspevok od používateľa kexo »

Ludia vy mi asi neuverite ale mne sa tu kartu podarilo rozbehat ... a to tak ze som ju nahodil znova do kompu a spustal som Linux mandriva Live CD dovtedy dokedy mi nenabehol ... a ked uz nabehol tak dokonca spustil aj 3D plochu ... ja som uz normalne nedufal ze ta karta pojde ... normalne pustim prvy raz strasne vela fragmentov nenabehol zamrzol skusil som druhyraz a fragmentov bolo menej a bootovanie preslo dalej ... takto som to zopakoval asi 5 krat a zakazdym bolo menej fragmentov a na piaty krat mi uz nabehla plocha ale strasne vsetko sekalo tak som restartol komp a uz potom nabehla normalne tak som vypol Live CD a skusil som to nabootovat normalne do OS ktory mam na disku a sa spustil jupiiii :D :bravo: [-X
Používateľov profilový obrázok
Ivkopivko12tka
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 243
Dátum registrácie: Pi 31. Aug, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava/Záhorie - Gbely

Príspevok od používateľa Ivkopivko12tka »

A teraz mi niekto vysvetlite ako je toto mozne a co sa tam tak mohlo stat ? :) ... ja by som ju pravdepodobne uz asi vyhodil a prehladaval by som bazar kto ma na predaj Graf kartu =) ... neviem si to vysvetlit preco to postupne prestavalo =) ... ako keby v kabli medzi grafikou a monitirom boli usadene a postupne by si ho vyplachoval alebo co =) ... v kazdom pripade gratulace a ak by mi to niekto vedel vysvetlit tak sup sem, milerad si to precitam :wink:
Používateľov profilový obrázok
klb
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 103
Dátum registrácie: So 14. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bernolakovo, okr. Senec, Slovensko

Príspevok od používateľa klb »

Mozno ze problem sposobila staticka elektrika. Ked si daval vetrak napr. Mne sa stala podobna vec na 7600gs agp. Po vybrani karty aj jej znovu zapojeni bolo vsetko ok. Myslim ze kludne jej mozes nalozit 600mhz na jadre. Teda ak to zvladne. Mne dala s pencil mod 700mhz. Vela stastia.
Intel core i5-4690K, Scythe Big Shuriken, Asus Z97i-plus, 2x4GB Crucial Balistix 1600MHz, SSD Crucial M4 120GB, Spire PowerCube SPM210B-300W-PFC
Používateľov profilový obrázok
kexo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 9
Dátum registrácie: Ut 29. Jan, 2008, 14:00

Príspevok od používateľa kexo »

Ivkopivko12tka napísal:A teraz mi niekto vysvetlite ako je toto mozne a co sa tam tak mohlo stat ? :) ... ja by som ju pravdepodobne uz asi vyhodil a prehladaval by som bazar kto ma na predaj Graf kartu =) ... neviem si to vysvetlit preco to postupne prestavalo =) ... ako keby v kabli medzi grafikou a monitirom boli usadene a postupne by si ho vyplachoval alebo co =) ... v kazdom pripade gratulace a ak by mi to niekto vedel vysvetlit tak sup sem, milerad si to precitam :wink:
Mmmm tak to ja netusim co v tej karte mohlo byt ... karta ide ale zda sa mi byt nejaka liznuta neviem sprava sa divno. napr vcera isla v pohode ... a uz navecer sa nejako divno spravala teda raz nechcela nabehnut do win tak som restartol PC a uz ide v pohode. Dneska bolo to iste ... a teraz ide zase v pohode ... ale mam taky dojem ze to pomali prestava robit ... ja nevim co v nej moze byt ... ze by pomali nabiehali vsetky tranzistory do povodneho stavu ??? Do PC sa vyznam (elektrotechnicka) ale toto je aj na mna moc.
Používateľov profilový obrázok
kexo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 9
Dátum registrácie: Ut 29. Jan, 2008, 14:00

Príspevok od používateľa kexo »

Musim vam zo smutkom oznamit ze karta dnes presla do stavu pokazena lebo sa znicoho nic na nej znova objavili fragmenty tak ako minule a uz nezmyzli .. jediny OS ktory nastartuje aj pod fragmentami je LINUX takze ak mate nejake napady na flashnutie biosu alebo nieco co by jej pomohlo tak prosim poradte...
Používateľov profilový obrázok
bongo-man
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 335
Dátum registrácie: Ne 05. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: sereï

Príspevok od používateľa bongo-man »

mam dobry napad :!: pozorne citaj, teda pokial nieje v zaruke zober kladivo a baac, uz jej nic ine nepomoze ked hazde artefakty aj no wine tak v je uz nepouzitelna samozrejme aj na hry.
Q6600 3 ghz 6gb ram R9 270
Používateľov profilový obrázok
jano55
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 118
Dátum registrácie: Pi 02. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice, Darg. Hrdinov

Príspevok od používateľa jano55 »

Skus flashnut ten BIOS, celkom by ma zaujimalo ci to pomoze. Ak je zaruka tak sup snou do obchodu.
Používateľov profilový obrázok
Fragrance
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 856
Dátum registrácie: Ut 30. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Príspevok od používateľa Fragrance »

Hm zaujimave, mna by naopak zaujimal vyrobca tej VGA. Moj typ je Gigabyte hm???
Spoiler: ukázať
Origin ID: Schimpyq
Steam : http://steamcommunity.com/profiles/76561197981985013

CPU:Intel Core i5-4570, COOLER: GELID Solutions Tranquillo revize 2
VGA: GIGABYTE GeForce GTX 1060 G1 Gaming 6 GB
RAM: 12 GB DDR3 1333 MHz /2x4 + 2x2/,
MB: MSI B85M-G43
HDD: 250 GB SEAGATE + my Ebook WD 500 GB externy + 1 TB WD.
SSD: Crucial M4 128GB 7mm
PSU: Seasonic S12II 620 W
Case: Zalman Z9 NEO Plus
Používateľov profilový obrázok
kexo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 9
Dátum registrácie: Ut 29. Jan, 2008, 14:00

Príspevok od používateľa kexo »

Fragrance napísal:Hm zaujimave, mna by naopak zaujimal vyrobca tej VGA. Moj typ je Gigabyte hm???
Nie je to Asus ale flashnut to ??? som to nikdy nerobil ... hodil by sa nejaky navod alebo nieco take . :)

Návrat na "Grafické karty"