ASUS P5K SE (P35) a problem s IDE radicom

Všetko o základných doskách, ich problémoch, možnostiach...
Používateľov profilový obrázok
hazo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 61
Dátum registrácie: So 04. Aug, 2001, 20:00
Bydlisko: Partizánske

ASUS P5K SE (P35) a problem s IDE radicom

Príspevok od používateľa hazo »

Zdravim...

mam horeuvedenu dosku (cela zostava vid. podpis)... V zostave je len jeden PATA disk (ostatne disky aj mechaniky su SATA v BIOSe nastaveny mod IDE ATA) nastaveny ako MASTER... vsetko funguje ako ma, v systeme nieje ziadny konflikt, len ked dam na tento disk nieco kopirovat - trva do nehorazne dlho - DVDcko aj cez 100 minut...
PATA radic na doske je nejaky MARVELL... na stranke od dosky som nasiel driver pomenovany ATA MARVELL, nuz som ho nainstalil , zrazu sa disk na ATA kabli hlasil v spravcovi zariadeni ako SCSI disk, ale ked som ho otvoril, pocitac sa do 3 sekund sam restartne... po restarte vybehne widlacka chybova hlaska ... po odinstalovani tohto MARVELL IDE driveru sa mi po restarte nahodili zase standartne windosacke IDE ovladace, disk sa tvari ako ATA disk , len ide zase STRAAASNEEEE POMALYYYYYY (v spravcovi zariadeni mam 3 primary IDE chanely a 3 Secondary IDE chanely a na tom tretom, kde je zrejme aj ten disk mi to chodi len PIO aj ked je tam nastavene DMA if available)

neviete, kde je zrada ?
ASUS P5Q; Quad 8300 AC Freezer7 Pro cooler; 4x2GB DDRII kingston HyperX 2x500GB SATA WD + 1,5TB Maxtor; Sapphire HD4850 512MB DDR3 Accelero; LG 20" LCD L206WTQ-WF 2ms DVI; a kopa haraburdia okolo
Používateľov profilový obrázok
Gudas
VIP
VIP
Príspevky: 6514
Dátum registrácie: Po 09. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Rudina (27)

Príspevok od používateľa Gudas »

Ten konkretny radic pri ktorom ti hlasi PIo odinstaluj, restaruj PC a skus znova.
Popripade odpoj kabel, nabehni do windowsu, vypni, pripoj kabel...atD.
Az pokym ti ho nedetekuje spravne
Spoiler: ukázať
Desktop| ASRock Z68 Pro3-M | Core i3 3220 @ 3,4GHz + Phanteks PH-TC14PE (pasívne) | 12GiB DDR3 1333MHz | MSI GTX760 Gaming | SuperFlower Golden King 550W 80+ Platinum | Crucial m4 256GB + WD 1TB Red 2,5" 5400rpm @ Scythe Quiet Drive| Fractal Design Define Mini + Nexus D12SL-12 + Noiseblocker PK-1 + Scythe Gentle Typhoon | LG IPS235 + LG L225WT | Creative Inspire T2900 + Beyerdynamic DT990 Pro + Creative X-Fi HD | Logitech MX1100 + QcK Steel mini
Laptop| Acer Aspire One 753 | Celeron U3400 (1,06GHz) | 2x2GiB DDR3 | A-DATA S599 128GB
PC.sk IRC kanál PC.sk
Práve testujem: - Next: -
Používateľov profilový obrázok
hazo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 61
Dátum registrácie: So 04. Aug, 2001, 20:00
Bydlisko: Partizánske

Príspevok od používateľa hazo »

Gudas napísal:Ten konkretny radic pri ktorom ti hlasi PIo odinstaluj, restaruj PC a skus znova.
Popripade odpoj kabel, nabehni do windowsu, vypni, pripoj kabel...atD.
Az pokym ti ho nedetekuje spravne
nepomaha... skusil som oboje niekolko krat... BIOS mi ten ATA disk aj detekne ako UDMA-5 ale potom vo windozoch je uz iba PIO...
ASUS P5Q; Quad 8300 AC Freezer7 Pro cooler; 4x2GB DDRII kingston HyperX 2x500GB SATA WD + 1,5TB Maxtor; Sapphire HD4850 512MB DDR3 Accelero; LG 20" LCD L206WTQ-WF 2ms DVI; a kopa haraburdia okolo
Používateľov profilový obrázok
_Mato_
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Ut 21. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Beckov

Príspevok od používateľa _Mato_ »

Datovy kabel si neskusal vymenit? Co "hovori" smart toho disku? Nema chyby (crc) v komunikacii s radicom?
When I was a young man, I had liberty, but I did not see it. I had time, but I did not know it. And I had love, but I did not feel it.
Používateľov profilový obrázok
hazo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 61
Dátum registrácie: So 04. Aug, 2001, 20:00
Bydlisko: Partizánske

Príspevok od používateľa hazo »

_Mato_ napísal:Datovy kabel si neskusal vymenit? Co "hovori" smart toho disku? Nema chyby (crc) v komunikacii s radicom?
SMART z EVERESTu - vsake OK - hodnota je normalni... tie CRC chyby ako by som mohol zistit ???
ASUS P5Q; Quad 8300 AC Freezer7 Pro cooler; 4x2GB DDRII kingston HyperX 2x500GB SATA WD + 1,5TB Maxtor; Sapphire HD4850 512MB DDR3 Accelero; LG 20" LCD L206WTQ-WF 2ms DVI; a kopa haraburdia okolo
Používateľov profilový obrázok
_Mato_
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Ut 21. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Beckov

Príspevok od používateľa _Mato_ »

No prave, tie chyby v komunikacii s radicom sa zaznamenavaju do smart-u. (vid. obrazok)

Obrázok
When I was a young man, I had liberty, but I did not see it. I had time, but I did not know it. And I had love, but I did not feel it.
Používateľov profilový obrázok
hazo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 61
Dátum registrácie: So 04. Aug, 2001, 20:00
Bydlisko: Partizánske

Príspevok od používateľa hazo »

_Mato_ napísal:No prave, tie chyby v komunikacii s radicom sa zaznamenavaju do smart-u. (vid. obrazok)
mnoooo tak v tom riadku mam cisla v poradi :
0 199 199 822 Ok :bez chyb

wuot daz it miin ???
ASUS P5Q; Quad 8300 AC Freezer7 Pro cooler; 4x2GB DDRII kingston HyperX 2x500GB SATA WD + 1,5TB Maxtor; Sapphire HD4850 512MB DDR3 Accelero; LG 20" LCD L206WTQ-WF 2ms DVI; a kopa haraburdia okolo
Používateľov profilový obrázok
_Mato_
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Ut 21. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Beckov

Príspevok od používateľa _Mato_ »

To znamena asi tolko, ze mas chyby v komunikacii disk <-> radic. Podla toho vypisu, ktory si uviedol ich mas 822 :8O: . Skus ako som pisal uz vyssie, vymenit datovy kabel.
When I was a young man, I had liberty, but I did not see it. I had time, but I did not know it. And I had love, but I did not feel it.
Používateľov profilový obrázok
hazo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 61
Dátum registrácie: So 04. Aug, 2001, 20:00
Bydlisko: Partizánske

Príspevok od používateľa hazo »

_Mato_ napísal:To znamena asi tolko, ze mas chyby v komunikacii disk <-> radic. Podla toho vypisu, ktory si uviedol ich mas 822 :8O: . Skus ako som pisal uz vyssie, vymenit datovy kabel.
822 za aky cas? od posledneho zapnutia pocitaca? alebo sa to zaznamenava nejaq v dlhsom casovom intervale?

azandalaaad, kabel je takmer novy - je nestandartny (dlhsi), gulaty a v umelohmotnom zelenom puzdre... mno rozoberat to budem neskor, takze ho skusim vymenit (vyskusat v inom kompe) a uvidim...

mne sa skor vidi, ze problem bude niekde v tom IDE MARVELL radici ... (problem s nim som opisal hore), zrejme ten tam treba nejako rozchodit, ale mne restartuje pocitac... (lebo aj pri bootlogu mi vypisuje, ze ten ATA disk je detekovany Marvell ide radicom ako UDMA-5)...

este ma napada, ze problem moze byt v internom ramiku (disk totiz nieje pripojeny priamo na kabli ale v internom ramiku)... Skusim ho dat priamo na kabel a uvidime, co to urobi... predpokladam ale ze nic, lebo takto isto (v tom istom rame na tom istom kabli) to bolo este pred 2 mesiacmi na inej doske (mal som ABIT KV7+Bartona) a vsetok slapalo jaq hodinky uplne bez problemu... nieco bude s tym MARVELLom, si myslim... ;o(
ASUS P5Q; Quad 8300 AC Freezer7 Pro cooler; 4x2GB DDRII kingston HyperX 2x500GB SATA WD + 1,5TB Maxtor; Sapphire HD4850 512MB DDR3 Accelero; LG 20" LCD L206WTQ-WF 2ms DVI; a kopa haraburdia okolo
Používateľov profilový obrázok
_Mato_
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Ut 21. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Beckov

Príspevok od používateľa _Mato_ »

hazo napísal:822 za aky cas? od posledneho zapnutia pocitaca? alebo sa to zaznamenava nejaq v dlhsom casovom intervale?
822 od prveho spustenia disku. Pri problemoch v komunikacii disk <-> radic sa po urcitom pocte opakovani (neuspesnom) zapise zaznam do smart-u a disk sa pokusi "spomalit" - v Tvojom pripade az do PIO rezimu.
hazo napísal:azandalaaad, kabel je takmer novy - je nestandartny (dlhsi), gulaty a v umelohmotnom zelenom puzdre...
Prave preto som pisal najjednoduchsiu "metodu" - skusit vymenit kabel.

hazo napísal:mne sa skor vidi, ze problem bude niekde v tom IDE MARVELL radici ... (problem s nim som opisal hore), zrejme ten tam treba nejako rozchodit, ale mne restartuje pocitac... (lebo aj pri bootlogu mi vypisuje, ze ten ATA disk je detekovany Marvell ide radicom ako UDMA-5)...
Pri starte Ti moze vypisat, ze disk bezi v rezime UDMA-5, pretoze vtedy sa na disk nic nezapisuje, nic sa z neho necita.
When I was a young man, I had liberty, but I did not see it. I had time, but I did not know it. And I had love, but I did not feel it.

Návrat na "Základné dosky"