Problem s Catalyst a DirectX

Sem patri všetko o ovládačoch a nastaveniach ovládačov pre základné dosky, grafické karty a príslušenstvo plus všetko o nových BIOSoch, flashovaní zakladných dosiek, grafických kariet a iného HW...
Používateľov profilový obrázok
boris22
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Št 31. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Problem s Catalyst a DirectX

Príspevok od používateľa boris22 »

Vymenil som grafiku (Sapphire Radeon HD 2600 XT). Nainstaloval som driver 8.42 pre XP (stary som odinstaloval)a od vtedy nemozem spustit ziadnu hru. 3DMark mi vypisal- IDirect 3D9.Create Device Failed: Invalid call (D3DERR_INVALIDCALL) co stym, prosim poraDte. Pred tym som mal Sapphire Radeon 9600 Pro.
Naposledy upravil/-a boris22 v St 30. Jan, 2008, 01:00, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
kOsTi
VIP
VIP
Príspevky: 2887
Dátum registrácie: Ne 08. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: BKK, Thailand

Príspevok od používateľa kOsTi »

Aku si mal predtym kartu?
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8610
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Príspevok od používateľa shiro »

Chyba ovladacov - ATi to zase dodrbalo (ako vzdy, tie ich ovladace su nepredstavitelny zmetok). Pisalo sa o tom uz kadetade. Vyskusaj najnovsiu verziu (ak je), pripadne skus starsie, alebo nejake Omegy.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
Aradan
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 65
Dátum registrácie: Pi 20. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Nimnica

Re:

Príspevok od používateľa Aradan »

Otázka na boris22 je: Ako si odinštaloval staré ovládače. AMD (ATI) má na to takú utilitku, ktorá vyčistí CELÝ komp od ovladačov. S odinštaláciou cez správu súborov vo Win mám zlé skúsenosti. Nikdy to neprebehlo korektne.
shiro napísal:Chyba ovladacov - ATi to zase dodrbalo ....
Koňa môžeš zrýchliť tým, že ho čoraz viac mlátiš bičom, alebo zdokonaľuješ jeho jazdecké schopnosti. NV to rieši tým bičom. Nové technológie vyžadujú tvrdú prácu a ochotu riskovať čiastočný neúspech. Sú to ale nové technológie, čo nás posúvajú dopredu a nie frekvencie CPU, GPU a pamätí.
Používateľov profilový obrázok
mattoxx
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 654
Dátum registrácie: Po 18. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Sabinov

Re: Re:

Príspevok od používateľa mattoxx »

Aradan napísal:Koňa môžeš zrýchliť tým, že ho čoraz viac mlátiš bičom, alebo zdokonaľuješ jeho jazdecké schopnosti. NV to rieši tým bičom. Nové technológie vyžadujú tvrdú prácu a ochotu riskovať čiastočný neúspech. Sú to ale nové technológie, čo nás posúvajú dopredu a nie frekvencie CPU, GPU a pamätí.
Presne tak,A nechapem preco kazdy zvaluje vinu na ATi a ich ovladace osobne som s catalistami nikdy problem nemal.Ale asi je to tak ze ty co sa do tohu rozumeju si mozu kupit ati aj nvidiu,lamky nech si radsej kupuju len nvidiu ta ma asi viac vychytane ovladace a netreba ziadne znalosti staci len install a je to,netreba ani odinstalovat starsie sami sa prepisu.
PC: NULL
LAPTOP: Lenovo ThinkPad T450
TV: Panasonic TX-55AS650
Používateľov profilový obrázok
dexterav
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 22017
Dátum registrácie: Po 06. Máj, 2002, 02:00
Bydlisko: Sered´

Re: Problem s Catalyst a DirectX

Príspevok od používateľa dexterav »

ak je to AGP verzia, stým je dosť problémov a týka sa to viacmenej včetkých AGP lariet od 1950 a vyššie....
stačí pozrieť net
pozri nejakú opravu na to + tp čo radia kolegovia
Spoiler: ukázať
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X32GB6,8GHz CL32 Vengeancel, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,ROG-THOR-1600T, 10TB 850X, Topping D50s+A50s+T5, MPG 321URX QD-OLED, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X


motto1:Mýliť sa je ľudské, ale zbabrať niečo dokonale na to treba počítač
motto2: Silný zdroj a veľký chladič to istí
motto3: Ten most prekročíme až k nemu prídeme, Jack O'Neill
motto4:Nikdy nič nieje ľahké, Zeddicus Zu'l Zorander

Návrat na "Ovládače a BIOSy"