Switch a pomala siet

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
tre-SKA
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 58
Dátum registrácie: Ne 24. Sep, 2006, 02:00

Switch a pomala siet

Príspevok od používateľa tre-SKA »

cawte....

mam takyto problem... na internet som pripojeny cez wifi... na strechce AP-cko (WL-5460AP) odtial mi ide eternetovy kabel dolu do izby, ktori je pripojeny do switcha (ASUS GigaX 1005 Switch http://www.alza.sk/sitovy-switch-asus-g ... d71924.htm)a na ten switch su pripojene 2 PC moj a bratov... internet ide na oboch PC celkom dobre... aj siet "funfuje" je vidno zdielane disky ale ked sa pokusim napojit na nejaky tak sa napiji ale trva mu to strasne dlho... a ked chcem neco skopirovat tak to neskopiruje 0% tam stoji.... skusal som pingi z jedneho do druheho a naopak... a vzdy sa minimalne jeden stratil.... neviem co stim...cele to je nejake divne neviete mi nekdo poradit jak rozbeham tu siet na normalnu rychlost... predtym to bolo tak riesene ze ja mam 2 sietovky v kompe do jednej isel net a z druhej som bratovi zdielal net a disky a vsetko slo pekne rychlo....
MB: MSI K9N Platinum ׀ CPU: AMD Athlon64 X2 4200+ DUALCORE ׀ VGA: ASUS GeForce EN7600GS 256MB Silencer HTD PCX ׀ RAM: CORSAIR XMS2 DDR2 2x1Gb 675MHz ׀ HDD: Seagate Barracuda 7200.10, 320GB SATA II-300 NCQ, 16MB ׀ DVDRW: PIONEER 111D 8xDL Black ׀ PSU: Fortron 400W PFC FSP400-60GLN ׀ Case: Thermaltake MATRIX VX silver VD3000SWA window ׀ Monitor: LG 19" L1970HQ-BF 4ms DVI 2000:1
Používateľov profilový obrázok
Cvacho
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 341
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2004, 14:00
Bydlisko: Pieštany

Príspevok od používateľa Cvacho »

skontroluj a premeraj si sietove kable ci mas dobre ! dalej skus ak mas moznost vymenit switch a skusit to s inym pripadne skus vymenit a odskusat ine sietovky
CPU:Intel Core 2 Duo E7200 @ 3,04GHz, ,COOLER:Noctua NH-U12 + Papst 4412F/2GLL, MB:Gigabyte EP35-DS4, RAM:2 x Apacer Gold 2GB 800MHz, GPU:Gainward nVIDIA 8800GT 512MB Golden Sample, HDD:Samsung Spinpoint F1 640GB S-ATA, DVD-RW:NEC AD-7203S, PSU:Fortron 350-60 THN, SOUND: SoundBlaster Live! Player 5.1Digital, LCD:Samsung 740B, CASE:Lian-Li PC-7B Plus, KEYBOARD:Genius KB-109e, MOUSE:Logitech MX518, MOUSEPAD:SteelPad QcK,REPRO:Creative Labs Inspire P580
frelancer
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Pi 03. Okt, 2008, 16:42

Re: Switch a pomala siet

Príspevok od používateľa frelancer »

same blbosti...kabel bud ide alebo nejde chlape najskor budes mat spyware alebo nejaky mallware na svojom pc ver mi viem o com pisem
Používateľov profilový obrázok
matopd
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: St 16. Jan, 2008, 14:00

Re: Switch a pomala siet

Príspevok od používateľa matopd »

frelancer napísal:same blbosti...kabel bud ide alebo nejde chlape najskor budes mat spyware alebo nejaky mallware na svojom pc ver mi viem o com pisem
Aaaaaano, to mi je novinka, kolkokrat mi neda ip dhcp len koli znizenej kvalite kabla priseknuty, ohnuty, preslapany, dam sietovku na 10mbps a slape. Ale asi je to blbost, vsak... A ak tam ma pevne IP, kludne to moze pocitovat na lan ale wan sa mu zda normal, lebo ma cca 1mb inet.

to su moje skusenosti, ja by som len tak pokusne hodilAP dole domov, oba PC k sebe, napojil ich lisovanymi 100% funkcnymi kablami a hotovo. \alebo krimpovacie klieste, precvikat nanovo rj-cka\

caaaau

Návrat na "Siete"