tisenie zdroja

Všetko o chladení procesorov, grafických kariet, pasí­vne chladenie, ventilátory...
Používateľov profilový obrázok
Arius
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 178
Dátum registrácie: St 26. Máj, 2004, 14:00
Bydlisko: BA 5trzalka

tisenie zdroja

Príspevok od používateľa Arius »

jak moc mozem "stisit" rozumej ubrat napetie zo ventilatora na zdroji bez ujmi zdroja??? je to sice stary sshit ale aj tak zatial novy nemam...
Používateľov profilový obrázok
Mtex
VIP
VIP
Príspevky: 1027
Dátum registrácie: St 14. Apr, 2004, 14:00
Bydlisko: Trojanovice-CZ/Senica-SVK

Príspevok od používateľa Mtex »

Rozober ho vysisti od prachu, pripadne naolejuj. Ked nepomoze vymen chladic v zdroji za nejaky tichy Arctic cooler 80.
Pozri aj sem:
http://www.pctuning.cz/forum2/viewtopic.php?t=11626
Spoiler: ukázať
PC1: Core i5 750@4Ghz+sNoctua NH-U12P SE2, Asus P7P55D Pro, 2×2GB DDR3 Corsair 1600Mhz CL9, MSI HD5970 2GB, System disk: WD Velociraptor 300GB, 1000rpm, 1TB Seagate Baracuda SATA II 32MB+320GB Hitachi 16MB ,DVD+RW Plextor 760A, SB Creative X-Fi Xtreme Music+Creative I-Trique 3200, Seasonic M12-600W, Case Chieftec LCX-01SL-SL-B, 22" EIZO S2231WE-BK (S-PVA),Mouse Logitech MX518, WinXP
PC2:NTB MSI GT660, Intel Core i5540M , 4GB DDR3, 500GB WS, nvidia 285M GTX 1GB, etc...
Používateľov profilový obrázok
jozefr
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 341
Dátum registrácie: Št 22. Apr, 2004, 14:00
Bydlisko: Kosice (Terasa)

Príspevok od používateľa jozefr »

alebo kup novy ENERMAX :wink:
PC:
(Case: Enermax Fulmo Advanced, MSI 990FXA GAMING bios v1.4, AMD FX-8320E [@4,4GHz 1.42V], NOCTUA NH-D14, Kingston 1866MHz HyperX Fury Blue 2x8GB, Corsair TX650W, MSI R9 380 GAMING 4G, SSD Kingston HyperX 3K 120GB, 2x Seagate Pipeline HD 2TB, 1.5TB Samsung, LG BD-R/RE Blu-ray BH10LS30.
Digifoto:
CANON EOS 650D 17-85mm IS USM, EF 70-300mm IS USM, stativ: Velbon Sherpa 435, Pretec 32GB SDHC UHS-1 433x
AdsBot [Google]
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 288
Dátum registrácie: So 17. Máj, 2008, 13:40

zdroj!

Príspevok od používateľa AdsBot [Google] »

No zdroj je problem! mne kvoli tomu odisla jedna zakl.doska Abit za 6 litrov aj s grafikou a potom pred 3mesiacmi Microstar za 4 litre!!!
POZOR neide o hluk, /daj si pasivne ci vodne chladenie... :-)/ ale o PRESNE - STABILNE NAPATIE!!!!! je to svina, lebo ide to ale pomaly to zodere dosku ci hardware a Ty-Ja myslis na vsetko len na zdroj nie!!! Kup si priesvitny Levicom 500w a bude aj pre oko aj pre zenu aj pre stroj a pre TEBA!
:-)

NANDY
Používateľov profilový obrázok
jozefr
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 341
Dátum registrácie: Št 22. Apr, 2004, 14:00
Bydlisko: Kosice (Terasa)

Re: zdroj!

Príspevok od používateľa jozefr »

nandy_pastorek@post.sk napísal:No zdroj je problem! mne kvoli tomu odisla jedna zakl.doska Abit za 6 litrov aj s grafikou a potom pred 3mesiacmi Microstar za 4 litre!!!
POZOR neide o hluk, /daj si pasivne ci vodne chladenie... :-)/ ale o PRESNE - STABILNE NAPATIE!!!!! je to svina, lebo ide to ale pomaly to zodere dosku ci hardware a Ty-Ja myslis na vsetko len na zdroj nie!!! Kup si priesvitny Levicom 500w a bude aj pre oko aj pre zenu aj pre stroj a pre TEBA!
:-)

NANDY
hmm uz som pocul o ludoch co im odisiel stroj vdaka zlemu zdroju ale o tom aby ti odisli hned dva za sebou to by som skor typol na kolisanie napatie v sieti. Skus si zohnat nejaku UPSku alebo prepatovu ochranu pretoze nieje mozne aby ti odisli 2 zdroje :wink:
PC:
(Case: Enermax Fulmo Advanced, MSI 990FXA GAMING bios v1.4, AMD FX-8320E [@4,4GHz 1.42V], NOCTUA NH-D14, Kingston 1866MHz HyperX Fury Blue 2x8GB, Corsair TX650W, MSI R9 380 GAMING 4G, SSD Kingston HyperX 3K 120GB, 2x Seagate Pipeline HD 2TB, 1.5TB Samsung, LG BD-R/RE Blu-ray BH10LS30.
Digifoto:
CANON EOS 650D 17-85mm IS USM, EF 70-300mm IS USM, stativ: Velbon Sherpa 435, Pretec 32GB SDHC UHS-1 433x
Používateľov profilový obrázok
GABO
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 9265
Dátum registrácie: Ut 15. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa GABO »

Mozne to je ak ma stastie a narazi na 2 za sebou posr. zdroje. Ale ten vykyv by som skontroloval.

Vyber vetrak zo zdroja...draty odstikni (ak su pripajkovane na term. fdosticku tak tiez stikni) a hod tam napr. nieco od Arctic Cooling s regulaciou ci uz manualnou alebo tepelnou (ak si sikovny vsetko si upravis)

Tolko k tomu :wink:
PC1 Intel Core i7-4960X@4,8GHz . ASRock X79 Extreme 11 . 32GB Corsair Dominator 2133MHz DDR3 . Zotac GTX 1080Ti . Samsung 850 PRO 256GB . Samsung 840 1TB . SF Leadex 750W . AOC Q3279VWFD8 . Noctua
PC2 i5-2500K . Noctua NH-U12 . ASUS P8Z68-V PRO . 16GB G.Skill Ripjaws X . EVGA GTX 1070 SC . Intel 530 240GB . Samsung 850 PRO 2TB . COUGAR GX-600W . Lian Li PC-V1010A - Silver . ASUS Xonar Essence STX + HD555
Používateľov profilový obrázok
Arius
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 178
Dátum registrácie: St 26. Máj, 2004, 14:00
Bydlisko: BA 5trzalka

Príspevok od používateľa Arius »

amnu alny regulator by som zvladol, termo uz ee... :(( ale pointa bola v tom ze mi doma hnije jeden 8cm titan tak ten by som hodil do zdroja a do vetilatora tam ide 12V tak by som tam pred neho dal jeden odpor a bolo by... lenze nefiem kolko ohmovy odpor tam mozem bez ujmi dat.

Ad odpalovanie dosiek zdrojom kamosovi odysli 3Msi dosky jednym zdrojom (ale reklamovali mu ich) a az potom dal na moju radu ci to neni zdrojom... :)
AdsBot [Google]
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 288
Dátum registrácie: So 17. Máj, 2008, 13:40

Príspevok od používateľa AdsBot [Google] »

:arrow: Ak chces skutocne stisit zdroj, kup si venti s termocidlom napr. od Arctic cool, za 250,-sk :!:
:idea: Ak nemas zbytocne peniaze, tak potom vymontuj zdroj, rozober ho a vyber z neho venti. potom na zadnu stranu zdroja, co je v case musis vyvrtat alebo vystrihnut otvor a tam z vonkajsej strany, (cize nie do zdroja) ale len na zdroj primontuj venti, ktory otoc tak , aby ti fukal cez vyrezany otvor alebo navrtane diery vzduch z case do zdroja. takto dosiahnes stisenie zdroja pri zachovani funkcie chladenia.

Mam k tomu aj obrazok, ak chces poslem ti to na mail, lebo tu ho neviem ako umiestnit a uz sa nepametam z ktorej www. to mam.
Používateľov profilový obrázok
pjongy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 385
Dátum registrácie: So 22. Máj, 2004, 14:00
Bydlisko: Košice

Re: zdroj!

Príspevok od používateľa pjongy »

jozefr napísal:
nandy_pastorek@post.sk napísal:No zdroj je problem! mne kvoli tomu odisla jedna zakl.doska Abit za 6 litrov aj s grafikou a potom pred 3mesiacmi Microstar za 4 litre!!!
POZOR neide o hluk, /daj si pasivne ci vodne chladenie... :-)/ ale o PRESNE - STABILNE NAPATIE!!!!! je to svina, lebo ide to ale pomaly to zodere dosku ci hardware a Ty-Ja myslis na vsetko len na zdroj nie!!! Kup si priesvitny Levicom 500w a bude aj pre oko aj pre zenu aj pre stroj a pre TEBA!
:-)

NANDY
hmm uz som pocul o ludoch co im odisiel stroj vdaka zlemu zdroju ale o tom aby ti odisli hned dva za sebou to by som skor typol na kolisanie napatie v sieti. Skus si zohnat nejaku UPSku alebo prepatovu ochranu pretoze nieje mozne aby ti odisli 2 zdroje :wink:
ale sak NANDYMU neodisli 2 zdroje, ale 2 MB nie???
Som sa chcel opitat, ze ak kupim dosku+case zo zdrojom a potom my koli zdroju odide MB, tak my uznaju reklamaciu???
Používateľov profilový obrázok
Arius
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 178
Dátum registrácie: St 26. Máj, 2004, 14:00
Bydlisko: BA 5trzalka

Príspevok od používateľa Arius »

kamosovy tie odpalene dosky uznali (Agem) bez problemov...

jo a tie foto mi posli pls lebo si to neviem diobre predstal\vit
Používateľov profilový obrázok
siki
Príspevky: 703
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2003, 08:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa siki »

pipko napísal:A to mu ako pomoze na stisenie zdroja? 8O nikde som tam vodne chladenie na zdroj nevidel ty hej :wink:
vodne chladenie zdroja www.sweb.cz\erty
Sempron64 2800+|MSI K8n Neo 3|Giga-byte Radeon 9000pro @320/300|Seagate 30GB|WD 120GB SATA|CD-RW Lite-On|DVD-RW Lite-On|RAM 384MB Twinmos 266mhz|
Používateľov profilový obrázok
pipko
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 12
Dátum registrácie: Pi 14. Máj, 2004, 14:00
Bydlisko: Nitra

Príspevok od používateľa pipko »

nikde nevidel na www.vodnechladenie.sk nie inde samozrejme ze existuje
Barton 2500+@2200mhz 11x200 1,78V este poriadne nehori Thermaltake SilentBoost; MSI KT6 Delta FISR; 512MB APACER 400Mhz CL3; Gygabyte R9200 64MB; Maxtor 30GB; Plextor CDRW 16*10*40; TOSHIBA DVD; PSU 300W; Case Logic 3 s modrym LCD; 21" EIZO F77 po GO
Používateľov profilový obrázok
jozefr
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 341
Dátum registrácie: Št 22. Apr, 2004, 14:00
Bydlisko: Kosice (Terasa)

Re: zdroj!

Príspevok od používateľa jozefr »

pjongy napísal:
jozefr napísal:
nandy_pastorek@post.sk napísal:No zdroj je problem! mne kvoli tomu odisla jedna zakl.doska Abit za 6 litrov aj s grafikou a potom pred 3mesiacmi Microstar za 4 litre!!!
POZOR neide o hluk, /daj si pasivne ci vodne chladenie... :-)/ ale o PRESNE - STABILNE NAPATIE!!!!! je to svina, lebo ide to ale pomaly to zodere dosku ci hardware a Ty-Ja myslis na vsetko len na zdroj nie!!! Kup si priesvitny Levicom 500w a bude aj pre oko aj pre zenu aj pre stroj a pre TEBA!
:-)

NANDY
hmm uz som pocul o ludoch co im odisiel stroj vdaka zlemu zdroju ale o tom aby ti odisli hned dva za sebou to by som skor typol na kolisanie napatie v sieti. Skus si zohnat nejaku UPSku alebo prepatovu ochranu pretoze nieje mozne aby ti odisli 2 zdroje :wink:
ale sak NANDYMU neodisli 2 zdroje, ale 2 MB nie???
Som sa chcel opitat, ze ak kupim dosku+case zo zdrojom a potom my koli zdroju odide MB, tak my uznaju reklamaciu???
No ak si to kupil ako komplet tak urcite ak nie tak by to mali nahradit ty ktory ti predali zdroj. Podla mna. Ale realne sa na teba asi vy....

inac PJONGY prosim ta pekne PYTAJ sa s "Y" !!!!a nie s "I" uz som ta to videl asi 5x napisat. Si nespravil ZS ?

8O :lol:
PC:
(Case: Enermax Fulmo Advanced, MSI 990FXA GAMING bios v1.4, AMD FX-8320E [@4,4GHz 1.42V], NOCTUA NH-D14, Kingston 1866MHz HyperX Fury Blue 2x8GB, Corsair TX650W, MSI R9 380 GAMING 4G, SSD Kingston HyperX 3K 120GB, 2x Seagate Pipeline HD 2TB, 1.5TB Samsung, LG BD-R/RE Blu-ray BH10LS30.
Digifoto:
CANON EOS 650D 17-85mm IS USM, EF 70-300mm IS USM, stativ: Velbon Sherpa 435, Pretec 32GB SDHC UHS-1 433x
AdsBot [Google]
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 288
Dátum registrácie: So 17. Máj, 2008, 13:40

for Arius

Príspevok od používateľa AdsBot [Google] »

posli tvoju adresu alebo ICQ kvoli foto modifik.zdroju.

jimiike@pobox.sk

my ICQ:223-329-035

jimi
elc

tisenie zdroja

Príspevok od používateľa elc »

Napis, konkretny typ zdroja. Vymontuj ho z case, otvor a vzadu odstran
prepazky lupienkovou pilkou, apod. Vymontuj ventilator odstran prepazky,
s pilnikom uprav otvor a kup si kovovu mriezku, ktoru namontujes na vonkajsiu stranu zdroja a prichytis ju skrutkami, ktore drzia ventilator. Davaj pozor, aby si ventilator neobratil, pomaha k vetraniu case. Dalsia moznost je promontovat snimac teploty na chladic a riadit otacky ventilatora. Dalsia moznost je pouzit pasivny chladic, alebo vodnika. To je ale dost zlozita uprava, odporucam ju robit skusenym. Mozne nasledky su popisane ( odpalene MB atD.)

Návrat na "Chladiče a všetky druhy chladenia"