Prudenie vzduchu v takto vyriesenej bedni

Všetko o zdrojoch, skrinkách a ich modifikovaní, o projektoch a modifikáciách všeobecne...
Používateľov profilový obrázok
Ivkopivko12tka
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 243
Dátum registrácie: Pi 31. Aug, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava/Záhorie - Gbely

Prudenie vzduchu v takto vyriesenej bedni

Príspevok od používateľa Ivkopivko12tka »

Zdravim, chcem sa spytat ci je taketo zapojenie FANov v bedni na nieco dobre, pripadne to je dokonca horsie a nejaky fan treba vyradit.

Dalsie fany bohuzial k dispozicii nemam (ziadne take co by som uvazoval pouzit, mam tam este thermaltake 1225 asi dva kusy, ale revu ako prasa a momentalne potrebujem tichy PC) ...

Napravo je http://www.arctic-cooling.com/fans2.php?idx=84 ktory odvadza teply vzduch z bedne aj od AC Freezra priamo von z bedne. Na bocnici su dierocky cez ktore sa pravdepodobne nasava vzduch do bedne dovnutra z vonku.

Do predu dole k sata diskom som ulozil dalsi AC 12cm ktory avsak nasava vzduch od HDD a vyfukuje ho dopredu akoby von z bedne od nich.

Moja otazka znie, ci to nenarusa nejaku prirodzenu cirkulaciu, teda zachovat urcity prievan v bedni a to tym ze sa vzduch natahuje od zaciatku bedne v rovnakom smere ako sa vyfukuje von z bedne

Pre predstavu : http://www.sendspace.com/file/fqgg3d

cize suma sumarum : Narusa ten chladic v predu nejaky prirodzeny tok vzduchu v bedni a v konecnom dosledku mozu stupnut teploty ?
Používateľov profilový obrázok
tomas2893
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1014
Dátum registrácie: Ne 23. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Nitra

Príspevok od používateľa tomas2893 »

Celkom som nepochopil tomu ,,pravemu ventilatoru", je tym mysleny ventilator na bocnici?? Ak ano tak ten daj prec, najlepsie by bolo keby si ten predny ventilator otocil, aby studeny vzduch fukal dnu do skrine, zadny mas dobre otoceny. Takto by to bolo asi idealne, ale treba skusat, v podstate asi pre kazdu skrinku je vyhovujuce nieco ine.
SONY Vaio T13 + PLEXTOR M5Pro 128GB
Používateľov profilový obrázok
Ivkopivko12tka
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 243
Dátum registrácie: Pi 31. Aug, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava/Záhorie - Gbely

Príspevok od používateľa Ivkopivko12tka »

Ventilator v pravo nieje na bocnici, ale je na prednom paneli z vnutornej strany skrine, pricom fuka von ... tym chcem povedat ze nemam zaisteny prievan v bedni, ale ako keby isli proti sebe, rozhrnali to na jednu a druhu stranu ten vzduch z bedne ... pricom nasavanie prebieha pravdepodobne hlavne cez diery v bocnici

edit : nenech sa pomylit tymi HDD suflickami , tie su troska netradicne nie rovnobezne s dlzkou bedne ale su na sirku
Používateľov profilový obrázok
Q-Axis
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 466
Dátum registrácie: Ne 18. Sep, 2005, 20:00
Bydlisko: Zvolen

Príspevok od používateľa Q-Axis »

v drvivej vacsine fuka ventilator pri HDD do vnutra a ten z druhej strany von
Obrázok
i5-3570
16GB RAM
SSD + veľa veľa HDD
zobrazovadlo nVidia
pozeradlo Asus PA246
Používateľov profilový obrázok
Ivkopivko12tka
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 243
Dátum registrácie: Pi 31. Aug, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava/Záhorie - Gbely

Príspevok od používateľa Ivkopivko12tka »

Jo rozumiem tomu, avsak nemozem tam umiestnit ten vetrak tak aby fukal dovnutra koli tomu ze v predu mi v tom brani kryt a fan nieje obojstranny

edit : Teplota CPU v burne bola 59 stupnov max, teraz je max 54.
GPU burn 79 , teraz 74 ... zaujimavy poznatok, mozno nakoniec predsa len nejaky ucinok ... alebo je to tym ze sa ochladilo oproti tomu co bolo 2 tyzdne dozadu :lol:
marfan
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1931
Dátum registrácie: So 05. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Veselé pri Pieš

Príspevok od používateľa marfan »

a co nechces tam dat Noctua NF-R8 sak ten je tiez dobry a dasa otocit na rozdiel od AC
Používateľov profilový obrázok
tomas2893
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1014
Dátum registrácie: Ne 23. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Nitra

Príspevok od používateľa tomas2893 »

Hmm, marfan, ty dokazes pobavit, ,,a co nechces tam dat noctua NF-R8.'' Asi nechce kupovat novy ventilator, to by sa pytal, aky ventilator kupit. Potom, preco by tam mal davat 8cm fan, ked ma moznost tam dat 12 cm, mi to pripada, ako keby si pocul, ze ten ventilator je dobry a teraz ho kazdemu radis. Ale nechcem tu vyvolavat konflikty, piece.
SONY Vaio T13 + PLEXTOR M5Pro 128GB
Používateľov profilový obrázok
Ivkopivko12tka
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 243
Dátum registrácie: Pi 31. Aug, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava/Záhorie - Gbely

Príspevok od používateľa Ivkopivko12tka »

Ako som povedal, momentalne nepripada do uvahy kupa akehokolvek vetraku. Zaujimalo ma skor len ci to nemoze zvysit teplotu vzduchu v bedni.
Používateľov profilový obrázok
tomas2893
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1014
Dátum registrácie: Ne 23. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Nitra

Príspevok od používateľa tomas2893 »

Zvysit urcite nie, len by bolo lepsie keby ten predny vetrak bol naopak, v podstate teplota hdd musi byt nizsia ako keby tam ten vetrak nebol. Myslim, ze je lepsie ked je viac ventilatorov, ktore vzduch odvadzaju ako tych ktore vzduch privadzaju, ten sa do skrine uz predsa nejako dostane. Ale musis vyskusat sam, ved pomeraj teploty teraz, vypni ventilator, znovu pomeraj teploty a porovnaj. :wink:
SONY Vaio T13 + PLEXTOR M5Pro 128GB
Používateľov profilový obrázok
Q-Axis
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 466
Dátum registrácie: Ne 18. Sep, 2005, 20:00
Bydlisko: Zvolen

Príspevok od používateľa Q-Axis »

Ivkopivko12tka napísal:Zaujimalo ma skor len ci to nemoze zvysit teplotu vzduchu v bedni.
pravdepodobne to nezvysi teplotu, ale chladenie bude menej efektivnejsie ako keby ten predny fukal na disky.

btw: este by sa to dalo riesit mensim casemodingom, keby si do skrinky vyrezal dieru v mieste toho ventilatora a dal ho tak, aby fukal dovnutra (ale to asi tiez nemienis riesit)
i5-3570
16GB RAM
SSD + veľa veľa HDD
zobrazovadlo nVidia
pozeradlo Asus PA246
Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3430
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa stanomx »

ac
Naposledy upravil/-a stanomx v So 14. Apr, 2012, 23:31, upravené celkom 1 krát.
RAMMSTEIN
Používateľov profilový obrázok
Ivkopivko12tka
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 243
Dátum registrácie: Pi 31. Aug, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava/Záhorie - Gbely

Príspevok od používateľa Ivkopivko12tka »

Vdaka za radu ochotu, ale urcite nechcem mat fan vonku, snazim sa o co najtichsie PC a preto tomu fetraku bude dobre vnutri =) ...

Nevadi, i tak planujem kupit novu teplovodivu pastu lebo mam titanku asi 5 rocnu este z Titana nejakeho co bol k Athlonu 1GHz Thunderbird a potom sa tym budem nejako zaoberat =)

OT : Ma pasta fakt taky nejaky znacny vplyv ze sa oplati do nej buchnut 200sk ? ... nemal by som problem s tym zoskrabat hrudkovu specenu titanku a prepastovat

dakujem
Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3430
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa stanomx »

hopa
RAMMSTEIN

Návrat na "Zdroje, skrinky ich modifikácie a projekty"