Samovolne restartovanie notebooku

Všetko o notebookoch, PDA, tablet PC ich problémoch...
Používateľov profilový obrázok
BaRt
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 474
Dátum registrácie: Ut 08. Máj, 2007, 08:00
Bydlisko: Prievidza

Samovolne restartovanie notebooku

Príspevok od používateľa BaRt »

Zdravim, chcel by som sa opytat cim je asi sposobene samovolne restartovanie notebooku UMAX D620S.

Moze to byt vysokou teplotou ??
:?
Používateľov profilový obrázok
mareque
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Št 10. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Trnava

Príspevok od používateľa mareque »

No najcastejsie samovolne restartovanie alebo vypinanie suvisi s prehrievanim buD grafiky alebo procesora... ja mam tento problem pri hrani hier s mojim MSI L735 s AMD Turion 64 X2 TL-52 (1,6Ghz). Pri prekroceni teploty 90°C sa mi book vypina. Riesil som to aktivnou podlozkou Zalman ZM-NC2000, ktora moju situaciu vyrazne zlepsila ale stale nemozem vyuzit plny potencial booku kvoli fakt zle vyriesenemu odvodu tepla. Planujem zakupit ventilator Evercool NB-MA1 http://www.tichepc.sk/produkt/Evercool-NB-MA1-1646.html ktory odsava teply vzduch priamo zvnutra booku a dufam ze mi to pomoze konecne vyriesit moj problem s teplom. MSI su dobre booky ale co sa tyka odvodu tepla tak je to katastrofa.
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

Príspevok od používateľa jararak »

precistit book a mozno skusit lepsiu pastu pod chladic
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Príspevok od používateľa Toman »

ja teras riesim obdobny problem, problem bol vo vadnom pametovom module
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
blackbox
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 388
Dátum registrácie: Št 27. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: London

Príspevok od používateľa blackbox »

mareque napísal:No najcastejsie samovolne restartovanie alebo vypinanie suvisi s prehrievanim buD grafiky alebo procesora... ja mam tento problem pri hrani hier s mojim MSI L735 s AMD Turion 64 X2 TL-52 (1,6Ghz). Pri prekroceni teploty 90°C sa mi book vypina. Riesil som to aktivnou podlozkou Zalman ZM-NC2000, ktora moju situaciu vyrazne zlepsila ale stale nemozem vyuzit plny potencial booku kvoli fakt zle vyriesenemu odvodu tepla. Planujem zakupit ventilator Evercool NB-MA1 http://www.tichepc.sk/produkt/Evercool-NB-MA1-1646.html ktory odsava teply vzduch priamo zvnutra booku a dufam ze mi to pomoze konecne vyriesit moj problem s teplom. MSI su dobre booky ale co sa tyka odvodu tepla tak je to katastrofa.
tak to by ma velmi, velmi zaujimalo ci ti to pomohlo.. ak ano skusil by som aj ja.
Používateľov profilový obrázok
TroubleMaker
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1514
Dátum registrácie: So 03. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa TroubleMaker »

V sekcii Benchmarky najdes kopec SW na testovanie prakticky cohokolvek.. Tvoj problem moze byt sposobeny OS-om, RAM, HDD, MB, vysokou teplotou, chybou v napajacej sustave... Je toho mnoho.

Na zaciatok si nainstaluj speedfan, pusti orthos a znac si teploty... Ak bude vsetko v norme, skus MemTest (2-3 cykly cez bootvonie z CD)... Nejaky test disku (nie len povrchu!)...
CENTER
Spoiler: ukázať
CASE Thermaltake Level10 PSU Enermax Revolution 1250W
CPU Intel i7 6700@4.65GHz +Corsair H45 2xNB PK1 MB ASUS HERO VIII RAM 32G Corsair Vengeance CL15 @3,2GHz SSD Samsung M.2 1T HDD 4xWD RED 4T GPU R9 280X CF IPS 2x HP ENVY 32 OTHER T-Balancer, ASUS OC Station
KB+M Microsoft Sidewinder X6 + X8 + Roccat Sota

Návrat na "Mobilné PC"