Juzny mostik a 65°C, riesenie?

Všetko o chladení procesorov, grafických kariet, pasí­vne chladenie, ventilátory...
Používateľov profilový obrázok
Reinok
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1338
Dátum registrácie: Št 20. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Senec

Juzny mostik a 65°C, riesenie?

Príspevok od používateľa Reinok »

ludkovia, teraz soms a hrabal v compe redukoval som FAN a usporiadaval ich, mam na HDD 8scku a vyfuk 8cku, a na CPu 92, nic viacej, a po asi 30minutovom hrani je teplota SYSTEM v speedfane co je juzny mostik, 65°C, skorom ioci vypadli, existuje na to chladic, nejakyacsi pasiv, leo je na nom ledva 2x2cm a pol cm hruby pasivcek, a ten to asi nestiha....keD som ho mal ofukovny tak mal max 54°C, ale to by som tam musel mat FAN na plne otacky, poradte nieco nejaky cooler na tento chipset hnusny... :lol:

Chytil som ho inak prstom a je dost horuci- pali, ostatny cip nepali...

Obrázok
Moto: Yamaha FZ8 Fazer
Používateľov profilový obrázok
r1z1ko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1429
Dátum registrácie: St 06. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa r1z1ko »

No a aky cenovy strop si predstavujes na ten chladic ??


Velmi ucinny je Thermalright HR-05 SLI / IFX za cenu 835 Sk
Alebo lacnejsie riesenie Evercool NCA-610A za 399 Sk.
CPU: Intel E8200 @3.2Ghz/1.1V - Freezer 7Pro «|» MB: ASUS P5K SE «|» VGA: GB 4850 «|» HDD: M4 64GB, SAMSUNG F1 1TB «|» RAM: OCZ 2x1GB 800Mhz Special Ops Edition+ 2x1GB red A-DATA «|» Mechanika: 1, NEC DVD-RW ND-3540A 2, SAMSUNG DVD-RW SH-S203P «|» Mouse: Logitech MX518 «|» Monitor: Benq G2222HDL «|» Headphone: Sennheiser eH 250
Používateľov profilový obrázok
Reinok
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1338
Dátum registrácie: Št 20. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Senec

Príspevok od používateľa Reinok »

Tak ten Evercool vyzera celkom slusne, a navyse zapada do mojeje cenovej hladiny, nie viac ako 5OOsk, iba trosku pri tom evercoole, 3200otacok, a 25dB, nebude to po case piskat, ako Pentium I Fany?
Moto: Yamaha FZ8 Fazer
Používateľov profilový obrázok
A2C
Ban
Ban
Príspevky: 1336
Dátum registrácie: So 17. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava, Dúbravka (22)

Príspevok od používateľa A2C »

Fan das samozrejme dole to ti ani nebude treba ho tam mat :wink:
podpis zmazany administratorom za hrube porusenie pravidiel
Používateľov profilový obrázok
r1z1ko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1429
Dátum registrácie: St 06. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa r1z1ko »

Nemyslim si ze bude piskat, aj keD taketo male vetraky zacinaju piskat....(ale iba tie co maju na 5000ot)
Tento vyrobok ma velmi dobry pomer cena/vykon, a ten chladic co tam mas teraz, ak sa to da nazvat chladicom tak je nic a ten evercool aj bez vetraka bude ucinnejsi.
CPU: Intel E8200 @3.2Ghz/1.1V - Freezer 7Pro «|» MB: ASUS P5K SE «|» VGA: GB 4850 «|» HDD: M4 64GB, SAMSUNG F1 1TB «|» RAM: OCZ 2x1GB 800Mhz Special Ops Edition+ 2x1GB red A-DATA «|» Mechanika: 1, NEC DVD-RW ND-3540A 2, SAMSUNG DVD-RW SH-S203P «|» Mouse: Logitech MX518 «|» Monitor: Benq G2222HDL «|» Headphone: Sennheiser eH 250
Používateľov profilový obrázok
Reinok
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1338
Dátum registrácie: Št 20. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Senec

Príspevok od používateľa Reinok »

A psuje teda aj na juzny mostik, southbridge, aby sme sa nahodou nebavili o dvoch veciach.

Asi aj bude stacit bez fanu, uvidime, lebo keD tento maly ho drzi pri zivote ten evercool mu ho trosku zlepsi.....inak dik zatial za helfnutie, mozno sa vyjadria aj Dalsi....THNKS
Moto: Yamaha FZ8 Fazer
Používateľov profilový obrázok
palee
VIP
VIP
Príspevky: 1598
Dátum registrácie: Pi 19. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Kráľovský Chlmec

Príspevok od používateľa palee »

no, zeby SB bol tak teply, to som este nepocul... bolo by dobre, keby si nahodil screen z toho Speedfanu... a ten system temp bude skor teplota NB-Northbridge-severny mostik, takze to je ten, ktory je pod cpu a nie ten, co mas vyznaceny na obrazku... mozno sa mylim, ale co take by v tom SB tak hrialo... niektori ludia davaju aj na najnovsich doskach ten pasiv dole a aj tak je to bez problemu alebo tam daju len 1-2 pasivy urcene na pamate VGA...

nahoD screen.. a dochadza k zmenam tej teploty alebo je stale rovnako vysoka??... aka je teplota v idle??
Používateľov profilový obrázok
Reinok
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1338
Dátum registrácie: Št 20. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Senec

Príspevok od používateľa Reinok »

teraz je teplota IDLE 51°C, system, idem si zahrat a hodim screen, a je to naozaj ten juzny lebo 65°C clovek dlisi od 45°C...a ten severny je na 42-26°C IDLE-BURN, skoro sa nemeni....

Takl zahral som si FLATOU2 20minut a tu je vysledok...
Obrázok
Moto: Yamaha FZ8 Fazer
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3350
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Príspevok od používateľa Diablo1st »

Inak skus okontrolovat teplotu rukou. Lebo 63°C je kua dost. Podla mna sa posahalo cidlo.
A si si isty ze system je juzny mostik??
Ale aj tak pokial ti to nepada alebo nerobi haluze by som teplotu neriesil.
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.
Work: Lenovo E14 G5 AMD + Dell U2724DE + Dell U2724D.

FVE: 10,2 kWp + 13kWh batérie
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Príspevok od používateľa Toman »

no a si si isti ze to je tragedia? pozorujes nestabilitu systemu?
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
palee
VIP
VIP
Príspevky: 1598
Dátum registrácie: Pi 19. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Kráľovský Chlmec

Príspevok od používateľa palee »

ale odkial beries, ze je to SB? :?

ak uz, je to NB... alebo akykolvek iny senzor na MB, co na tak starej doske ani nie je, takze by som to tipoval na 99%, ze je to NB.. ale aj tak je to tazko uveritelne, lebo keby to bol NB, tipoval by som minimalne nejaku nestabilitu systemu, ale mozno sa mylim... a najpravdepodobnejsie je asi blba hodnota Speedfanu, co je u toho softu normalka... nahoD Everest, co ti ukaze za teploty...

a chladic by som kvoli tomu ani nahodou nekupoval, myslim na SB...
Používateľov profilový obrázok
Ivkopivko12tka
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 243
Dátum registrácie: Pi 31. Aug, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava/Záhorie - Gbely

Príspevok od používateľa Ivkopivko12tka »

Mam asus m2n-e a chladenie hentej potvory sa taha az k patici na procesor de je rebrovanie cez heatpipe a takisto to mam uplne vrele ... nemozem na tom udrzat ani sekundu prst, tipujem mu tak 70 ... ale system je stabilny, vsetko chodi bez problemov ... myslim si ze suhaji od Asusu a aj od tvojho vyrobcu to maju prespekulovane a znesie to asi aj vyssie teploty a s rezervou ... =)
Používateľov profilový obrázok
Reinok
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1338
Dátum registrácie: Št 20. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Senec

Príspevok od používateľa Reinok »

Ja som pisal ze som prillozil prst a bolo to ako panvica, rozpalena, ani sekundu, a horny ten co sa mi aj jemne dotyka , uz nie, chladica CPu je normalny, cize to tam pridrzim, a cidlo nebude pokazene, lebo ta teplota realne skace, a je aj prislusne horuci, ten chladic, takze je to SB a je naozaj horuci, ma 65°C a ja potrebujem vediet aky tam dat chladic, je to na 100% SB lebo je to pod slotom na VGA, a ako som uz povedal je horuci.

Cem len vediet ktory chladic sa sikne teraz idem popozerat ako tam napasovat BOX z intelu, orezat ho a nejako to tam pripevnit...bude to zdarma a minimalne o 100% ucinnejsie ako to ho*** co tam je....
Moto: Yamaha FZ8 Fazer
Používateľov profilový obrázok
zwARO
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2602
Dátum registrácie: So 13. Okt, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Príspevok od používateľa zwARO »

Používateľov profilový obrázok
jergus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1281
Dátum registrácie: Št 03. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Kremnica (31)

Príspevok od používateľa jergus »

Ja mam asus p5b deluxe, je to sice uplne ina doska, ale to cidlo SYSTEM nie je ani na SB a ani na NB.
Abraham Lincoln oslobodil vsetkych ludi, ale az Samuel Colt ich zrovnopravnil

Návrat na "Chladiče a všetky druhy chladenia"