"puka" mi CRT

Všetko o monitoroch CRT, LCD paneloch...
Používateľov profilový obrázok
prepelica
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 252
Dátum registrácie: So 28. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Piešťany

"puka" mi CRT

Príspevok od používateľa prepelica »

"puka" mi monitor..ako keby preskakovala niekde iskra...relatko to urcite neni...a ked to pukne obraz sa rozostry, roztiahne, znizi sa jas, niekedy az zcerna....robi to kazdu chvilu a niekedy aj 3x po sebe....a ked ho vypnem tak este pukne aspon 10x (relatko len 2x :) ) moze mi niekto poradit cim to moze byt?? monitor som vacsinu pouzival na maximalny jas
Používateľov profilový obrázok
amd_sk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 995
Dátum registrácie: Ut 12. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Senec

Príspevok od používateľa amd_sk »

Mne robilo toto iste na starom CRT a potom mi zhorel
Kup LCD.
Spoiler: ukázať
PC:
CPU:
AMD Ryzen 7 5800x + NZXT Kraken X62 + Noctua
MB:
MSI Mortar MAX
RAM:
Kingston HyperX 2x8GB 3600mhz CL17
SSD:
Samsung Evo 1TB + Samsung EVO 500GB
HDD:
WD Blue 4TB 5400rpm
GPU:
EVGA 3070 XC3 Ultra
Sound Card:
Creative Sound Blaster Recon3D
Speakers:
Logitech Z-5500
LCD:
Dell S2716DG 2K 144hz G-sync

Netbook: Lenovo Yoga 2 13, i7-4510u, 8GB RAM, 240gb SSD

NAS: Zyxel NAS326, 2x3TB WD RED
Používateľov profilový obrázok
ujo Andydúla
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5407
Dátum registrácie: Po 03. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava - Dlhé diely

Príspevok od používateľa ujo Andydúla »

To je rada "k nezaplateniu". :lol:
Postni mu prosim ta presny typ LCD co ma kupit a peniaze mu posli prevodom na ucet.
Spoiler: ukázať
CPU: Intel Core i5 2500K @ 4,7 GHz @ 1.36v + Prolimatech Megahalems Rev.B + Thermal Grizzly Kryonaut + Noctua NF-F12 PWM MB: MSI P67A-GD55 VGA: EVGA GeForce GTX 980 4GB SC ACX2.0 + Prolimatech MK-26 + 2 x Noctua NF-A14 PWM + Gelid Solutions Extreme GC1 + RAM: Crucial 16GB DDR3 1600MHz CL8 Ballistix Tactical LP HDD: Samsung 256GB SSD + WDC WD1003FBYX-01Y7B0 1TB + Samsung EcoGreen F4 2TB DVD-RW: Samsung SH-S223F PSU: Superflower 550W Golden King - SF-550P14PE Mouse: Logitech G3 Display: Hewlet Packard HP w2408h Case: Antec 300 + Intake: 2 x Nexus D12SL-12@800 RPM / Outtake Nexus D12SL-12@800 RPM + Noctua NF-A15 PWM Sound: ASUS Xonar DX + Yamaha AX-892 + B&W 602s3 + B&W ASW CDM
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2138
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Príspevok od používateľa zoom »

Veru kup si LCD, ale predtym sa este poriadne pozri na svoj monitor, aby si si zapamatal, ako vyzera cierna farba. Niekedy o tom budes rozpravat buducim generaciam, ked sa nahodou odsunie prichod OLED, pripadne LCD s poriadnym LED podsvietenim (poriadne: 1 pixel = 1 LED).

Ja som mal problem s CRT monitorom, ze obcas po starte sa rozostril obraz do jedneho smeru, jas pritom nepoklesol. Po chvili v nom presne tak prasklo, ako ked preskoci iskra a uz to bolo v poriadku. Po vypnuti sa to nedialo. Chyba je vo vysokonapatovom transformatore. Je to suciastka, ktora odchadza medzi prvymi na CRT televizoroch a monitoroch.

Neviem ci aj u teba, doporucujem ti, nech sa ti na to niekto pozrie, kto tomu rozumie. Predpokladam, ze oprava bude drahsia, alebo len minimalne lacnejsia, nez kupa noveho pouziteho CRT monitora.

amd_sk: Este si oprav to dvojite "w" a hrubku v bydlisku. Vyzera to, ako keby si bol nejaky 12-rocny debilko.
Používateľov profilový obrázok
prepelica
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 252
Dátum registrácie: So 28. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Piešťany

Príspevok od používateľa prepelica »

no monitor uz dopukal (nie preto ze by bola vyriesena zavada ale proste sa uz nezapol...iba 2x blikne ledka a konec) :lol: a teraz som na starom 14" shite ... zajtra alebo kedy by mi malo dojst LCD............


a k tomu trafu...jaka tam moze byt vada?? moze to byt len prepalenie smaltu?? keby je to len to tak by som sa to pokusil opravit a predal by som ho aspon za kilo :)

to zoom: uvidime kupil som monitor s celkom slusnym kontrastom a myslim ze cierna bude poriadne cierna
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2138
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Príspevok od používateľa zoom »

Pokazene VN trafo neopravis, to je vyslovene prasknute vo vnutri cosi. Jedine, ze by si zohnal rovnaky kus za 200,- Sk, vymontoval trafo, prehodil do tvojho a predal za 500,- Sk. No ale za 300,- Sk predpokladany zisk by som nepohol kvoli tomu ani prstom, nieto este sa terigat s CRT hore dole a letovat VN trafo na plosak (nehovoriac o tom, ze ho potrebujes aj naladit na spravne napatie a tych 30 kV zrovna akosi domacim multimetrom neodmerias, iba ze by ta omrzel uz zivot).

Co sa tyka ciernej farby, za tym si pevne stojim. Nehovorim, ze ked niekto prejde z vysvieteneho Relisysu na nove LCD, nebude cely uzasnuty, aku ma LCD super ciernu farbu (nevravim, ze tvoj pripad).

Návrat na "Monitory a zobrazovacie zariadenia"