Lan medzi pc a notebookom

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
sasa27
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Po 24. Mar, 2008, 14:00

Lan medzi pc a notebookom

Príspevok od používateľa sasa27 »

cau,az by mi niekto vedel poradit..cital som par clankov o mojom probleme ale nejako sa mi to este nepodarilo spojazdnit.
takze..
kupil som notebook a kym si kupim internet do notebooku chcel by som ho pouzivat tak ze ho prepojim s mojim stolnym pc a budem na nete cez neho..lebo mam aj surodencov,takto sa aspon dostanem vzdy na net kedy chcem.kupil som krizeny kabel,zapojil som to,dal som vytvorenie siete pre domaci pc,aj na stolom aj na notebooku,zmenil ip adresi podla navodu ale..na notebooku mi nejde net,vypisuje ze ip adresa na hlavnom je offline alebo take nieco, dokonca mi nejde ani zdielanie suborov..na hlavnom to ide,zobrazia sa mi vsetky zdielane disky cez total commander ale na notebooku mi toto nejde..
nevie niekto o co moze ist..uz som fakt vyskusal skoro vsetko a nemozem sa pohnut dalej..dik
Používateľov profilový obrázok
0Ro!
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 612
Dátum registrácie: Ne 11. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Gelnica

Príspevok od používateľa 0Ro! »

skus podla tohto navodu klik
Používateľov profilový obrázok
Patko19
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 959
Dátum registrácie: Pi 22. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: prievidza

Príspevok od používateľa Patko19 »

ja som sice ten clanok necital ale mozem poradit moju skusenost ako som to mal.
mam doma 2 stolne PC a ked som nemal router tak som to riesil 2 sietovymi kartami v jenom PC.
teda jeden master PC mal pripojenie z lan na internet a cez druhu sietovku poskitoval tomu sekundarnemu PC internet.
win nema problem s viacej sietovkami.
prepojenie bolo klasickym necrosovanym (nekrizenym) kablom.
v sietovych pripojeniach som len premostil tie 2 sietove karty a nastavil som na tom moste (mac bridge) IP, masku a aj branu
na sekundarnom compe som nastavil inu IP, rovnaku masku a aj rovnaku branu.
priklad
master PC: IP-192.168.1.10, maska 255.255.255.0, brana 192.168.1.1
sekundarny PC: IP-192.168.1.11, maska 255.255.255.0, brana 192.168.1.1
router: IP-192.168.1.1 (moja brana)

ak mas internet cez USB modem tak potom treba to pripojenie zdielat v nastaveni sietovej karty.
vsetko mi je jedno
Používateľov profilový obrázok
sasa27
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Po 24. Mar, 2008, 14:00

dik

Príspevok od používateľa sasa27 »

diky moc..spravill som to,net mi uz ide aj ja notebooku..len stale mam problem so zdielanim suborov prave na notebooku.ked ho ping-nem z pocitaca tak nemam odozvu,opacne to ide bez problemov..ako keby tam nieco blokovalo..je tam nainsalovany norton internet security ale pouzivam firewall klasicku windows.a v tej to tiez nieje pretoze som ju vypol a nic sa nezmenilo..
az by niekto vedel kde moze byt problem..

Návrat na "Siete"