notebook display

Všetko o zdrojoch, skrinkách a ich modifikovaní, o projektoch a modifikáciách všeobecne...
Používateľov profilový obrázok
Patko19
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 959
Dátum registrácie: Pi 22. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: prievidza

notebook display

Príspevok od používateľa Patko19 »

tak na ebay som zohnal display z notebooku + inverter + controler
vsetko som zapojil bez zdroju signalu lebo na notebooku mam len DVI a toto ide cez D-SUB. normalne to funguje, videl som len ze NO SIGNAL
teraz rozmyslam co z toho budem robit, ci informacny display na pocitac :lol: alebo taky netradicny klasicky monitor ktory bude mat namiesto plastu pekne drevo. vyhoda je ze to je 15,4" display wide.
aj ked je to male ale v dreve to celkom potesi.
inspiraciou mi prisla aj firma swedx, ktora vyraba drevene komponenty :D
Obrázok

no tu v nemecku mam len telefon nokia 6120c a tak tie fotky su doooost shit kvalita.

pohlad na NO SIGNAL
Obrázok
pohlad na controller
Obrázok
pohlad na ovladanie lcd
Obrázok
pohlad na invertor
Obrázok

z ebay kupujem hovadiny lebo sa tu strasne nudim. momentalne maturujem nad zabudovanim GPS zariadenia a FM transmitteru do notebooku (mam tam vela miesta).
co by ste mi poradili co s tym panelom ??? zhanal som aj touch screen na ten panel ale maju len na 15" a 17" display a ja mam 15,4" wide ale na ten nemaju. rozmyslal som ze si kupim na ten 17" ale neviem ci sa ta plocha dotykova da ohybat. by som to poohynal a volako napasoval pred ten 15,4" (pekny sen).
este som nasiel aj USB hub nejaky polamany, plosak funguje a aj porty idu. tak dalsie co by sa dalo zuzitkovat.
tot maly kusok z mojho zivota v nemecku kde som ako v pracovnom tabory. staaaaaale sa nudim hlavne ze internet ide
vsetko mi je jedno
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Príspevok od používateľa Toman »

- fiii, som videl PC zabudovane do dveri na toalete, aby sa clovek mohol rano v pohodli "zrelaxovat".....
- inak elegantny LCD by som s toho spravil
- co to stalo?

T. :wink:
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
Patko19
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 959
Dátum registrácie: Pi 22. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: prievidza

Príspevok od používateľa Patko19 »

celkom ma to vyslo 80€
som 2 tyzdne sliedil po ebay, to je tam uzkoprofilovy tovar.
tak na koniec to bude multifunkcny monitor so zabudovanymi reprodukormy a vstavanou zvukovou kartou (USB) a drziakom na elegantne pero.
neviem kedy sa do toho pustim. momentalne nemam ziadne nastroje na opracovanie dreva. no ale rozmyslam o nejakom cervenom dreve
Obrázok
hadam take nieco zozeniem, nechcem drevotriesku, chcem kus pekneho dreva
vsetko mi je jedno
Používateľov profilový obrázok
KocuR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1085
Dátum registrácie: Ne 16. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa KocuR »

No tak to ti zelam vela stastia a trpezlivosti s tym drevom, bude to fuska, obrabat to teda nebude nic jednoduche. Ale inak ako fakt pecka ze sa ti takto podarilo zohnat LCD panel. Aj ja by som chcel niekedy nejaky taky, ale mensi...
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Príspevok od používateľa Toman »

hm... dreveny ram neni problem, to ti spravi kazdy sikovnejsi stolar na freze....
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
Patko19
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 959
Dátum registrácie: Pi 22. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: prievidza

Príspevok od používateľa Patko19 »

no asi pojdem na ebay zohnat volaku frezu :)
skusim sa v bani spytat u nas ci tam na povrchu neni nejaka dielna kde by sa to dalo spravit. ak to stihnem do 9.6.08 tak to em este nahodim
vsetko mi je jedno
Používateľov profilový obrázok
Patko19
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 959
Dátum registrácie: Pi 22. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: prievidza

http://www.pretaktovanie.sk/modules.php?name=Forums&file

Príspevok od používateľa Patko19 »

tak po dalsich dnoch som sa dostal do fazy testovania dual view.
som prehladaval skatule a nasiel som prechodnik z DVI na D-SUB a tak som sa rozhodol testnut ten monitor
na moje prekvapkanie vsetko islo v pohode, este ma ten controller aj svoje menu v ktorom sa da hrabat.
ObrázokObrázok
p.s. uz som teoreticky zohnal umeleckeho stolara. dnes som este v lidly kupil web kameru za 9.9€. tu vykucham a bude presne v strede nad panelom zabudovana v rame monitora. krasne sny, len to uz spravit
Obrázok
vsetko mi je jedno
Používateľov profilový obrázok
Patko19
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 959
Dátum registrácie: Pi 22. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: prievidza

Príspevok od používateľa Patko19 »

dalsi update.
musim sa priznat ze ebay je droga, hlavne kategoria bastler :D
som tam narazil na dalsi lcd panel spolu s invertorom a dodaval ktomu aj graficku kartu ati mobility radeon 7500.
kukal som na nete nejake testy, lebo si neviem vobec predstavit co to moze byt za grafiku. ale asi to bude nejaka stara vykopavka lebo to nema ani chladic na procaku a pamate su asi tie cierne kocky vedla procaku
Obrázok
ma to aj mnou zatial neidentifikovatelny konektor
Obrázok
ale podla dedukcie nanho sa pripaja lcd modul, lebo vnutry na plosaku vedla tohoto UFO konektora je dalsi do ktoreho mi pasuje koncovka z lcd panelu
Obrázok

lcd panel ma oznacenie LTM150XH a podla uja google je to panel z monitoru Samsung SyncMaster 151S. ma rozlisenie 1024x768 ale to mi nevadi. toto bude asi len tak zavesene na stene ako zivy obraz. uz treba vyriesit len kablove prevedenie a mozem vrtat dierku do steny :)
Obrázok
na rozdiel od toho vrchneho ma tento 4 konektory ktore sa pichaju do invertoru. teraz by som rad vedel ci ma monitor 4 osvetlovacie katody alebo len 2 ?
ten vrchny wide monitor ma len jeden konektor ale ako som to pozoroval tak svieti so vsetkych stran tak teda neviem ako to bude tam prepracovane.
zas ten ebay, som nasiel touch panel na 15" lcd. dufam ze sa premozem a nekupim ho.

teda nejaky znalec ktory mi povie viac o tej grafickej karte ???
rad by som vedel ci to mas aspon directX7 :) ale asi to bude taka diskretna grafika ked to nema ziadne chladice :(
vsetko mi je jedno
Používateľov profilový obrázok
Miraculix
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 462
Dátum registrácie: Pi 28. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Pov.Bystrica

Príspevok od používateľa Miraculix »

kua , ti to musi sypat coo ?? :lol: , grafa ma urcite aj dx8 a moye byt stara zhruba 4-5 rokov (myslim)
CPU : AMD 5200+ 2.7 @ 3.1 270x11.5 + TT Silent Tower |RAM : 2x1Gb Apacer Gold 800 @ 887 CL5 |VGA : nVidia 9600GT Leadtek 650/1625/900 @ 720/1800/1000 |MB : ASRock Alive nf7g-HDready |HDD : 160Gb Samsung |PSU : Fortron 450W Saga+ |LCD : Samsung SM 2253LW 22" |OS : WIN XP |MT : LG KM900 Arena |Ostatné : ASUS Eee 701 4G, Genius f509, KOSS SparkPlug, Sennheiser MX75, Genius SW-HF5.1 5005
JeffoneoN
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 320
Dátum registrácie: Ne 21. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: notebook display

Príspevok od používateľa JeffoneoN »

ja ta zerem akoze nechapem mam doam stary ntb s LCD kt. som chel vyuzit.. nonevedel som nasjt redukciu a ani mi tu neporadili.. a cil vidim toto a aka haluz mam aj ten mobility radeon 7500 len keby ho nozikom nedopajkujem zo zakladnej dosky... kde zozeniem ten kontrolel ja som mal taky napad ze si ten dsiplej dam ako bocnicu...
PC1: MSI P67A-G45| Core i7 2700K ~ Noctua NH-U14S| 24GB DDR3 1600MHz Kingston XMP| MSI GTX 1060 6GB| Samsung 840PRO 256GB| Plextor M3 256GB| Samsung F1 750GB| Be Quiet! L7-530| Dell U2410| Panasonic TX-L37S20
homemade plexi case 4x Magma + NF-P12 @ 4.5V
PC2: Intel Q67| Core i5 2500| 8GB DDR3 1333MHz Zeppelin| WD Blue 500GB| Seasonic S12II SS-430GB| Samsung 19" WXGA+
Používateľov profilový obrázok
Patko19
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 959
Dátum registrácie: Pi 22. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: prievidza

Re: notebook display

Príspevok od používateľa Patko19 »

ak si zozenies tu atinu tak nebudes potrebovat controller. ta grafika je zaroven aj controllerom
vsetko mi je jedno
Používateľov profilový obrázok
Patko19
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 959
Dátum registrácie: Pi 22. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: prievidza

Re: notebook display

Príspevok od používateľa Patko19 »

dnes dalsi upgrade.
nasiel som si v noci cas a siel som sa hrabat v haraburdi.
spomenul som si na 15" lcd a ze by to bolo treba aspon oskusat a zbavit sa toho.
nasiel som stary bratov pocitac (zdedil po mne notebook) a moju byvalu masinu ktora je uz v nebicku (ta biela skatula "desktop")
pretoze bratov comp nemal funkcny zdroj, tak som pouzil zdroj z mojej "masiny" (2 bajpas) :-)
v bratovom je DVD/RW s rozhranim SATA a comp nema podporu bootovania z PCI karty kde je SATA a tak som hladal najdlhsi ATA kabel ktorym by som to poprepajal.
po uspesnom prepojeni vsetkych kablov som prvy krat spustil pocitac.
Obrázok
toto je posledna lepsejsia fotka, fotil som to minolta dimage z20 ale ten sa hned po prvej fotke vybil a ja som nemal ziadne nahradne.
prezrel som aj vsetky dialkove ovladania ale vsade len AAA baterie :x
bol som nuteny pouzit "fotak" v telefone n6120c
HDD v compe je nefunkcny a ja som chcel vyskusat nejake graficke prostredie. napadlo ma pouzit nejaky LIVE CD
naisel som open solaris.
priznam sa ze mi trosku trvalo ako mam spustit graficke prostredie ale som si spomenul so SLAX-u ze to bol prikaz "startx"
krasne nabehlo gnome a ja som sa vytesoval.
Obrázok
pohlad na cele zapojenie trosku z dialky :) vyzeralo to celkom srandovne
2 nefunkcne masiny sa zrazu prebudili a uzili si toho dnesneho dna.
Obrázok
graficka karta je celkom velka aj ked na nej v celku nic neni.
Obrázok
teraz druhy bajpas ktory bol zdroj udajov
popod nefunkcny disk som tahal dlhy ata kabel na prepojenie dvd s compom
ObrázokObrázok
nakoniec som skonstatoval ze na nejake upravy case uz nebudem mat cas a ani nebude treba (mam notebook) tak by som ho aj predal nejakemu odbornikovy ktory by sa stym vedel pekne vyhrat (krasna bocnica)
PS. krasne ma koplo vysoke napatie z invertoru, som si musel sadnut a predychat tu sajbu.
vsetko mi je jedno
vojinkoblizek

Re: notebook display

Príspevok od používateľa vojinkoblizek »

PROSIM MOC O RADU.. mel jsem noutbuk ASUS kterej se rozbil. Zachranil jsem jenom diplej,HDD a RAM..

displej je porad zabudovany v plastovem ramu. JEN JSEM TO VYTRHL Z PANTU..TAKZE TEN HORNI KRYT S DISPLEJEM ZUSTAL ZACHOVANY.. nevim jestli jsou nejaky součastky uvnitr..

z krytu jen koukaj dva draty zakončeny nejakym spojem bilim (v jednom je 20 direk a v druhym 30 direk) tyto mini konektory byli pripojeny na zakladni desku notebooku. tak jsem je jen odpojil a vytrhl panty.. a zbytek vyhodil..!!!

ted bych chtel nejak ten displej zuzitkovat a udelat neco podobneho.. je to v mem pripade mozny???? vubec nevim co bych mel pouzit nebo jaky soucastky potrebuji.!!( nemohl bys poslat nejaky schema pripadne navod nebo ckoli. co by mi pomohlo??? ) chtel bych to zapojit nejak do notebooku funkčniho.. takze dalsi otazka pres co..!!

DIKY VSEM ZA POMOC
Používateľov profilový obrázok
Tom2871989
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1567
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Neverice

Re: notebook display

Príspevok od používateľa Tom2871989 »

tri roky stara tema a ty ju otvaras s ulne inym problem (temou) :laugh:

Návrat na "Zdroje, skrinky ich modifikácie a projekty"