(Re)Instalacia audio drivra Realtek

Sem patri všetko o ovládačoch a nastaveniach ovládačov pre základné dosky, grafické karty a príslušenstvo plus všetko o nových BIOSoch, flashovaní zakladných dosiek, grafických kariet a iného HW...
Používateľov profilový obrázok
Josifek
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 901
Dátum registrácie: Po 04. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

(Re)Instalacia audio drivra Realtek

Príspevok od používateľa Josifek »

Takze mam problem, ze po vybrati SB Audigy a vymazani(odinstalovani) vsetkych suborov cez driver cleaner mi neide nainstalovat povodny driver od dosky. Windows zvukovku detekuje, ale instalovat sa neda ani cez windowsacku instalacku, ani cez tu na CD. Pri instalovani cez windows mi vypise, ze nenaslo driver, a pri instalovani z CD dostanem tuto hlasku.
Obrázok

Fakt uz si neviem rady :( (jedna sa o zostavu v podpise)
Používateľov profilový obrázok
br4n0
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 599
Dátum registrácie: Ut 20. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava V

Príspevok od používateľa br4n0 »

Kompletne to odinstaluj. Stiahni najnovsi driver. Nainstaluj KB888111 patch (je aj v driveri, keD ho rozpakujes), resetni a nainstaluj driver.
Používateľov profilový obrázok
Josifek
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 901
Dátum registrácie: Po 04. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa Josifek »

Presne ten postup som urobil(ten patch je aj na install CD) ale stale to nefunguje. Vsimol som si vsak, ze niektore subory ostavaju v registroch aj po vymazani s DC(daju sa vymazavat donekonecna) Su to registre od creative...
Používateľov profilový obrázok
br4n0
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 599
Dátum registrácie: Ut 20. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava V

Príspevok od používateľa br4n0 »

Pouzi najnovsi ovladac. Ak to nepojde, rozpakuj ovladac (kontextove menu rozbalit do...), v spravcovi zariadeni zvol vlastnosti zvukovky, aktualizovat ovladac a vyber cestu k rozpakovanemu ovladacu.
Používateľov profilový obrázok
eSPer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 678
Dátum registrácie: St 10. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Handlová

Re: (Re)Instalacia audio drivra Realtek

Príspevok od používateľa eSPer »

..pred týždňom som aj ja vyberal SB Audigy z kompu a inštaloval nazad onboard zvuk (Asus P5K).
Keďže som niekoľko razy predtým mal podobný problém ako ty, tak som po pár pokusoch našiel toto riešenie:
..kartu fyzicky vybrať, nič neodinštalovávať!
..povolit v biose onboard zvukovku, po jej detekovaní zrušiť inštaláciu (aj napriek win hláškam, že hw nwbude fungovať, lebo.. atd..)
..nainštalovať staršie drivery (mám overené wdm_r170 alebo wdm_r180)
..nájsť najnovšie drivery a updatovať, zvukovka by už mala normálne fungovať
..a až potom uninstall SB audigy komplet softy a drivre..
.. a všetko funguje tak ako má..
..takže skús strčiť audigy nazad, nainštalovať a môj postup, mne to takto chodí a ty nemáš čo stratiť, pokiaľ je onboard zvukovka funkčná..
EDIT: ***** zase som si nepozrel dátum príspevku :wallbash: ale mazať to nebudem, čo ak by niekto mal podobný problém..
Progress... ... 59%

Návrat na "Ovládače a BIOSy"