odpajanie zo siete

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
galen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 01. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Re: odpajanie zo siete

Príspevok od používateľa galen »

aloisick82 napísal:neviem co mam robit.dost casto ma odpaja zo siete,moj poskytovatel netu mi povedal ze je to tym ze mam spyware ktory zahlti vsetky spojenia (alebo v tom zmysle).tak nainstaloval som si spybot search and destroy,ale vzdy mi najde nejaky novy skodlivy produkt..dalej chcel by som vediet co je to cookies. v spojitosti so spywarom..velmi pekne dakujem kazdemu kto mi poradi :cry:
1) pogratuluj providerovi za odpal
spojenie nema dovod byt prerusene, v pripade ze dojde k jeho prehlteniu ...
Predstav si, ze chces tahat velky subor, mas k dispozicii povedzme 100kB linku, a budes ho tahat 100kB/s, takze pokazde ked by si nabehol na max kapacitu spojenia, by Ta malo odpojit ...
strucne povedane: blbost

2) odpajat ta pravdepodobne bude z technickych pricin ...
skus specifikovat, co mas za internet, typ pripojenia, zariadenie, a ako sa to dostane k tebe do pocitaca ... na zaklade toho mozeme riesit, kde vsade moze byt problem ...
Napriklad: mam wifi pripojenie, to konci na streche, a zo strechy mi ide sietovy kabel, ktory som strcil do sietovky ...
Ked ma odpoji, tak mi iba nejde net, a ikonka o stave pripojenia siete vo windows sa nezmeni na preskrtnutu/nefunguje ...

3) skus popisat este to odpojenie ... vybehne ti hlaska vo windows (alebo pouzivas iny OS?) o tom, ze sa nejake zariadenie pripaja/inicializuje znova ? alebo ako ?

mno ... co sa tyka cookies:
Cookies su data, ktore si posiela tvoj browser (internet explorer/mozilla) a cielovy host/server (napriklad www.pretaktovanie.sk) ... nic viac, nic menej ...
lava, prava, lava, prava ...

Návrat na "Siete"