vyber monitora

Všetko o monitoroch CRT, LCD paneloch...
Používateľov profilový obrázok
Taso
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 228
Dátum registrácie: St 25. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Piešťany

vyber monitora

Príspevok od používateľa Taso »

je lepsi profi CRT ako LCD kvalitou aj cenou?
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2143
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Príspevok od používateľa zoom »

Ano, je.
Používateľov profilový obrázok
Taso
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 228
Dátum registrácie: St 25. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Piešťany

Príspevok od používateľa Taso »

tak mi odporuc nieco konkretne
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2143
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Príspevok od používateľa zoom »

Kedze nemam vestecku gulu, tak neviem co presne pozadujes. Asi najlepsia volba je sirokouhly monitor Sony GDM-FW900 (pripadne HP A7217A, co je to iste len s inym obalom a logom). V dnesnej dobe to chce jedine widescreen. Pokial by si chcel 4:3, tak najdes toho podstatne viac, rozne pouzivane Delly, NECy a podobne. Trinitron, Diamondtron obrazovky. Pripadne z toho najlepsieho (tazko zohnatelne) su potom monitory ako Barco alebo Radius.

Moj tip na CRT dnesnej doby je jednoznacne FW900.
Používateľov profilový obrázok
Taso
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 228
Dátum registrácie: St 25. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Piešťany

Príspevok od používateľa Taso »

najviac casu travim pri internete potom photoshop a hry

DVI vstup maju len LCD monitory?
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2143
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Príspevok od používateľa zoom »

Na internet bude asi lepsie LCD, na zvysok zase CRT.

DVI vstup si teraz z hlavy nevybavujem pri monitoroch, co poznam, mozno nejake profi modely budu nieco take mat. Kazdopadne DVI porty na dnesnych grafickych kartach su DVI-I, a teda obsahuju aj analogovy aj digitalny signal, takze nie je problem cez redukciu pripojit analogovy monitor. Pokial si myslel nieco take, ze cez DVI by malo CRT lepsi obraz nez cez VGA (obdoba pri LCD), tak nic take sa nekona.
Používateľov profilový obrázok
Taso
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 228
Dátum registrácie: St 25. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Piešťany

Príspevok od používateľa Taso »

co by si odporucil na hry, nieco 17 palcove
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2143
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Príspevok od používateľa zoom »

Najprv chces profi CRT monitor, a potom vyberas nieco 17 palcove? Kupovat dnes 17" monitor je riadna blbost. Radsej rovno napis, kolko mas na to penazi, lebo to vsetko z teba lezie ako z chlpatej deky a budeme sa tu este natahovat dlho.

Vyber si nieco na www.boxed.sk, je tam 21" Dell alebo 22" NEC za dobre ceny, alebo pokukaj bazary. Pokial chces dat medzi 5 az 8 tisic, vzal by som niekde ten FW900. Pokial by si chcel silou mocou LCD, tak okolo 12 tisic Sk je sirokouhly 20" NEC 20WGX2 (S-IPS panel). Potom mas srackoidne TN panely (i ked pochybujem, ze by ti vadili, ked chces nakupovat 17" CRT), no a od 20 tisic Sk vyssie sa uz da vybrat nejake LCD, na ktore ide ako tak kukat (ked si nasadis troje zvaracske okuliare).
Používateľov profilový obrázok
Taso
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 228
Dátum registrácie: St 25. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Piešťany

Príspevok od používateľa Taso »

s velkym monitorom mi bude setko sekat, o LCD zatial neuvazujem vobec, chcem dat zato co najmenej preto chcem neaky starsi lepsejsi CRT stale to bude lepse jako drahy LCD, mas pravdu 17 palcovy a profesionalny to si trochu odporujem :-) tak povecme ze zacnem uvazovat o tom 21" dell, iba sa bojim aby mi potom setko nesekalo
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2143
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Príspevok od používateľa zoom »

Na velkom monitore ti nic sekat nebude, pretoze si tam pohodlne nastavis nizsie rozlisenie a bude to stale dobre vyzerat, nie ako ked na LCD nastavis ne-nativne rozlisenie a hned je obraz vygrcany. Pokial chces dat za to co najmenej, tak si jednoznacne kup lepsi bazarovy CRT monitor. Pokial by si vsak mal kupovat monitor za 1000,- Sk, tak to si radsej nekup nic. Viac v podstate nemam co dodat k tomuto.
Používateľov profilový obrázok
Taso
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 228
Dátum registrácie: St 25. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Piešťany

Príspevok od používateľa Taso »

este mi povec ci ma zmysel filter na CRT monitor
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2143
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Príspevok od používateľa zoom »

Pokial zanedbame specialne pouzitie, napriklad v bankach tie privatne filtre, tak by som povedal, ze dnes uz to ziadny zmysel nema. Vsetky potrebne nalezitosti maju monitory integrovane v sebe (antiglare, antistaticky filter a tak).
MBG
VIP
VIP
Príspevky: 1572
Dátum registrácie: Ne 22. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: Topolcany/Bratislava

Príspevok od používateľa MBG »

Chalan, svojou komunikaciou mi prides ako obycajny uzivatel, tak nechapem co vymyslas s CRT...keDze tu tocis o 17 palcoch, tipujem ze ani nemas velku sumu k dispozicii, tak si radsej vezmi nejake bezne LCD a urcite budes spokojny...
Používateľov profilový obrázok
Taso
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 228
Dátum registrácie: St 25. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Piešťany

Príspevok od používateľa Taso »

LCD su tehly nechcem, nejde mi o vyzor ale o kvalitu takze mam u prdele ze to je tenke a lahke aj tak to nikam nenosim furt je to na stole
MBG
VIP
VIP
Príspevky: 1572
Dátum registrácie: Ne 22. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: Topolcany/Bratislava

Príspevok od používateľa MBG »

Aha, ide ti o kvalitu...z toho vyplyva, ze mesacne na PC spravis/navrhnes niekolko reklamnych plagatov ci technickych nakresov...z coho vyplyva dost slusny obrat, tak kup EIZO, alebo jeden z vyssie odporucanych...ci vari sa mylim ? Teraz sa zahram na vesticu Teodoru, a tipnem si, ze si student a LCD si doma este nemal. CRT si chces kupit aby si mohol kamosom povedat, ze mas doma kvalitu, keD par krat za tyzden otvoris Photoshop a spravis nejaku vec ako hobby...ak sa mylim, vopred sa ospravedlnujem....

Návrat na "Monitory a zobrazovacie zariadenia"