Nafuknuty kondenzator - zivotnost dosky

Všetko o základných doskách, ich problémoch, možnostiach...
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Nafuknuty kondenzator - zivotnost dosky

Príspevok od používateľa dendroid »

Na doske sa mi mierne nafukol jeden kondenzator pri chipsete , chcel by som sa spytat , ako dlho ta doska este priblizne moze vydrzat ? Viem ze je to dost hlupa otazka ...ale chcel by som to vediet aspon priblizne
Používateľov profilový obrázok
gammaray
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 7123
Dátum registrácie: Po 23. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Príspevok od používateľa gammaray »

To ti nikto nepovie. Urobi bum (kedykolvek) a je hotovo. :)
ZOSTAVA CPU: AMD 5600x MB: GIGABYTE B550M AORUS PRO-P (rev. 1.0) Cooler CPU: SilentiumPC Fera 5 RAM: Crucial Ballistix Black 16GB (2x8GB) DDR4 3600MHz CL16 M.2 SSD NVME system: Samsung 980 1TB M.2 SSD NVME data: Samsung 980 1TB DVD RW: Samsung SH-S183A GPU: GeForce RTX™ 3070 GAMING OC 8G (rev. 2.0) PSU: CORSAIR RM750x PSU 750W 80+ Gold 2021 Monitor: LG 32GK850F CASE: Fractal Design Define Mini Headset: KOSS SB/45 Repro: Fluid Audio F5 Myš: Logitech G Pro Klávesnica: Corsair K68 RGB OS: Windows 10 Pro 64bit
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa dendroid »

Neda sa to ani priblizne zistit ? Mam tu dosku totiz na predaj , takze neviem , nechcem predavat vec co sa moze kazdu chvilu odkurit ...
Používateľov profilový obrázok
gammaray
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 7123
Dátum registrácie: Po 23. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Príspevok od používateľa gammaray »

To je velmi individualne kedy to buchne. Je to moc nafuknute, menej nafuknute ? Mozes hodit foto, ale nikto ti nepovie kedy ukonci svoju pozemsku put.
ZOSTAVA CPU: AMD 5600x MB: GIGABYTE B550M AORUS PRO-P (rev. 1.0) Cooler CPU: SilentiumPC Fera 5 RAM: Crucial Ballistix Black 16GB (2x8GB) DDR4 3600MHz CL16 M.2 SSD NVME system: Samsung 980 1TB M.2 SSD NVME data: Samsung 980 1TB DVD RW: Samsung SH-S183A GPU: GeForce RTX™ 3070 GAMING OC 8G (rev. 2.0) PSU: CORSAIR RM750x PSU 750W 80+ Gold 2021 Monitor: LG 32GK850F CASE: Fractal Design Define Mini Headset: KOSS SB/45 Repro: Fluid Audio F5 Myš: Logitech G Pro Klávesnica: Corsair K68 RGB OS: Windows 10 Pro 64bit
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa dendroid »

Je to nafuknute velmi malo ...
ANONYM_a7

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

zistit hodnotu odletovat, naletovat taky isty new a mas po probleme
Používateľov profilový obrázok
Entita
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 15
Dátum registrácie: Ut 20. Apr, 2004, 14:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Príspevok od používateľa Entita »

Ako pise Broslowski kludne ho preletuj. Mam muzejnu nForce2 polovytecenych bolo asi 8 kondenzatorov, ked zacala blbnut preletoval som do nej druhe z este starsej dosky a funguje bez problemov doteraz.
Phenom X4 9850BE:|:Noctua NH-U12P:|:M3N-HT Deluxe/HDMI:|:Corsair HX520:|:SAMSUNG 640GB,F1:|:2GB Twinx Dominator DDRII 1066 CORSAIR:|:LCD Samsung 226BW
Používateľov profilový obrázok
lezgy
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3757
Dátum registrácie: Ne 20. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trebišov... mesto kde nik nepracuje a všetci sa maju dobre

Príspevok od používateľa lezgy »

no ako ti pisu..ale zas daj velky pozor na hodnoty co len jedno pismenko moze znamenat ze sa ti nezadari...pripadne pozri aj nahrady do tych kondenzatorov a navyse si poprezeraj dosku.... lebo co mam ja skusenosti uz ked nafukne jeden tak coskoro nafukne dalsie.... ja to robim ze preletujem setke rovnakej/pribliznej hodnoty.... ak tam teda take su...
1, Intel® NUC Kit 6i3SYH

2, HP 4330s
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa dendroid »

No problem je v tom ze som to v zivote nerobil , teda este som poriadne pajku v ruke nedrzal , iba ked som robil zlo u kamarata :D .Ale hadam dakoho najdem kto to poriesi .Inac ako je to s tymi kondnenzatormi ? Podla toho co som pocul tak obycajne z radio amatera niesu dobre .Treba mi nejake specialne kondiky ?
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Príspevok od používateľa Toman »

- ak je nafuknuty len malicko (nic z neho netecie) neriesil by som to...
- uz som kondiki na doske menil, neni to zase as tak jednoduche... potrebujes kvalitne nastroje.. (aspon odsavacku s vyhrievanim hrotom), ak nemas skusenosti s letovanim neodporucam to doma skusat (iba ak z roztopase)
- ja by som tu dosku racej rychlo predal a kupil v bazary podobnu....
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
TroubleMaker
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1514
Dátum registrácie: So 03. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa TroubleMaker »

A ja ti zas poradim, predaj ju mimo fóra, aby si sa nestal niekto obetou zleho obchodu ako nedavno ty... (v dobrom..)

IMHO ja som svojho casu (casy s.A) 3 kondiky menil (nafucany bol len jeden, dovod uz niekto opisoval vyssie) a 100% potvrdzujem Toman-ove slova, nieje to bohvieako jednoducha vec, chce to pevnu ruku a par rokov odletovanych.. Ja som ich mal 4 a bolo to tak minimum a aj tak som skoro nedychal, keD som to robil... Vela zalezi od pristupu k tomu kapacitoru, hlavne nezabudni po vyletovani zobrat C so sebou, nech ti nahradu v katalógu dohlada niekto, kto vie o co ide, aby si sa nenamahal zbytocne..
CENTER
Spoiler: ukázať
CASE Thermaltake Level10 PSU Enermax Revolution 1250W
CPU Intel i7 6700@4.65GHz +Corsair H45 2xNB PK1 MB ASUS HERO VIII RAM 32G Corsair Vengeance CL15 @3,2GHz SSD Samsung M.2 1T HDD 4xWD RED 4T GPU R9 280X CF IPS 2x HP ENVY 32 OTHER T-Balancer, ASUS OC Station
KB+M Microsoft Sidewinder X6 + X8 + Roccat Sota
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa dendroid »

INeedMoney Prepac , ale ak si si nevsimol , tu dosku predavam v bazari a napisal som ze ma nafuknuty kondik ...Okrem toho nevidim rozdiel medzi kudmi z fora a mimo fora ...Predavam ju aj mimo a kazdy komu ju predavam vie , ze ma napucany kondik ...
Používateľov profilový obrázok
Entita
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 15
Dátum registrácie: Ut 20. Apr, 2004, 14:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Príspevok od používateľa Entita »

Preco chalana strasite? Ze par rokov odletovanych. :o , pokial nie je totalny gramblos tak to v pohode da. Ak sa mu trasu ruky tak si da za gambaca a je po probleme. 8) Ak mas IQ 50+ a neza... cinom celu dosku tak nemas co pokazit.
Phenom X4 9850BE:|:Noctua NH-U12P:|:M3N-HT Deluxe/HDMI:|:Corsair HX520:|:SAMSUNG 640GB,F1:|:2GB Twinx Dominator DDRII 1066 CORSAIR:|:LCD Samsung 226BW
steew
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 268
Dátum registrácie: So 10. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Stara Lubovna

Príspevok od používateľa steew »

nahradit kondik moze aj aj s vacsou kapacitou a napatim nic sa nestane mam odskusane.
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Príspevok od používateľa faugusztin »

Steeew napísal:nahradit kondik moze aj aj s vacsou kapacitou a napatim nic sa nestane mam odskusane.
Mas vystudovanu aspon stredoskolsku elekroniku ? Asi nie, inac by si takuto sprostost nenapisal. Na niektorych miestach je to naozaj mozno jedno (vyrovnavanie zvlnenia napatia), inde ti to ale moze narobit riadny bordel. Ak sa teda da, tak kupovat len kondenzatory so zhodnou alebo velmi blizkou kapacitou. Nic take ze nahradis 200 uF kondenzator 600uF kondenzatorom.

Návrat na "Základné dosky"