restart PC a nestabilita

Ostatný HW, ktorý nepatrí do iných sekcií­, problémy s týmto HW ich riešenia...
Používateľov profilový obrázok
Kuvix
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 15
Dátum registrácie: Št 22. Sep, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice

restart PC a nestabilita

Príspevok od používateľa Kuvix »

asi pred rokom som poskladal stare kancelarske PC s konfiguraciou:
MB - QDI Legend Advance 10T
CPU - Pentium IIIE 1000/256/133/1.75
Zdroj 250W
3x128 SDRAM IBM PC133 CL3
HDD Seagate 10GB
VGA S3 Speedstar Savage4 8MB

Vsetko fachcilo jak malo, az kym som nevymenil HDD za 2x40GB Seagate 7200.9 + pribudla napalka DVDRW Sony Optiarc

PC zacalo asi po 2 dnoch s restartmi a chybovymi hlaseniami hneD po spusteni nejakeho programu. Okrem MB som vymenil vsetky komponenty, dal som spat aj povodny HDD ale restarty pokracovali. BIOS som flashol posledny aky existuje na strankach vyrobcu a uz neviem co ine by som mal skusit. A dosku mi je luto vyhodit. Skusal som aj test stability v EVereste a po 10 min. vypisalo STOP pre nestabilitu systemu. PC slape jedine vtedy keD tam pichnem celeron 700 ktory ide na FSB 66MHz alebo ked jumpermi na doske nastavim FSB 100MHz co si myslim je dost blbe keD doska podporuje FSB 133MHz.

Vie mi niekto poradit co sa stym da robit?
Používateľov profilový obrázok
gammaray
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 7123
Dátum registrácie: Po 23. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Príspevok od používateľa gammaray »

Skus tam dat silnejsi zdroj.
Inac toto je velmi casty problem (stretavam sa s tym) ze ako nahle cosi zarypes do velmi stareho kompu, cosi vymenis, alebo nebodaj len vytiahnes a das naspat tak uz nejde. Je to zahada ale tak to je, zazivam to casto fakt. Nech robim co robim zriedkakedy sa stane ze potom ide.
ZOSTAVA CPU: AMD 5600x MB: GIGABYTE B550M AORUS PRO-P (rev. 1.0) Cooler CPU: SilentiumPC Fera 5 RAM: Crucial Ballistix Black 16GB (2x8GB) DDR4 3600MHz CL16 M.2 SSD NVME system: Samsung 980 1TB M.2 SSD NVME data: Samsung 980 1TB DVD RW: Samsung SH-S183A GPU: GeForce RTX™ 3070 GAMING OC 8G (rev. 2.0) PSU: CORSAIR RM750x PSU 750W 80+ Gold 2021 Monitor: LG 32GK850F CASE: Fractal Design Define Mini Headset: KOSS SB/45 Repro: Fluid Audio F5 Myš: Logitech G Pro Klávesnica: Corsair K68 RGB OS: Windows 10 Pro 64bit
Používateľov profilový obrázok
adryan
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 58
Dátum registrácie: Pi 30. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Prešov

Príspevok od používateľa adryan »

skus vsetko z dosky dat dole a restartni dosku, potom na nu postupne pripajaj hardw... mal som ten isty problem... a potom mi stary comp bezal - ostavaju tam ovladace...
Používateľov profilový obrázok
Kuvix
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 15
Dátum registrácie: Št 22. Sep, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa Kuvix »

Skusil som aj 300W zdroj, vysledok bol rovnaky, aj komponenty som odpajal vo vselijakych kombinaciach a nic ... :x

Návrat na "Hardware všeobecne"