Slaby vykon grafiky?

Všetko o notebookoch, PDA, tablet PC ich problémoch...
Používateľov profilový obrázok
sony123
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 165
Dátum registrácie: Št 24. Apr, 2008, 14:00

Slaby vykon grafiky?

Príspevok od používateľa sony123 »

Mam notebook Asus F3KA a tam grafiku HD2600.
Nainstaloval som nove ovladace,ale stale mi nejde Assasin Screed na DX10,no ide,ale pri loadovani zamrzne.A Crysis mi seka aj na low a mal by ist vpohode na strednych detailoch.
co stym?
Používateľov profilový obrázok
slawo206
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 687
Dátum registrácie: Št 26. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Handlová

Re: Slaby vykon grafiky?

Príspevok od používateľa slawo206 »

sony123 napísal:mal by ist vpohode na strednych detailoch.
co stym?
to si nemyslim, nemozes porovnavat grafiku v desktope a v notebooku, v notebooku ma slabsi vykon kvoli tomu aby menej zrala a hriala, kazdopadne malo by to ist trosku lepsie a nie sekat... napis zbytok notebooku mozno ta tam nieco ine brzdi, kazdopadne notebooky su neni stvorene na hranie takych narocnych hier...
Gigabyte GA-M52L-S3 II AMD Athlon X2 4200+ Windsor (2,2ghz @ 2,9ghz) II ATI/AMD Sapphire HD3850 512Mb II KME 400W II 2x1Gb Kingston 800mhz CL5 II Arctic Cooling Freezer 64 pro PWM II LG H55L LS II Projekt WoodCase in progress
Používateľov profilový obrázok
blackbox
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 388
Dátum registrácie: Št 27. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: London

Príspevok od používateľa blackbox »

tiez si nemyslim v notebooku na hd 2600 by ti mal ist crysis na strednych detailoch. to zabudni. budes rad ak to rozbehas na low bez sekania. mne na mojom aceri ide na low detailoch pri roliseni 1280x800x32 bez sekania.. na GeForce 8600M GS.. na je o jedno horsie na tom ako tvoja. pozri tu: http://www.notebookcheck.com/Mobile-Gra ... 735.0.html

tvoja je 32. moja 33.. napis tu zvysnu zostavu, fakt moze byt problem tam.. a problem moze byt aj v prehrievani ak nema dobre chladenie tvoj notebook. ja ak nechladim chladiacou podlozkou, tak NFS ProStreet sa mi ani neoplati hrat lebo seka ako (!)

a mimochodom.. dnes som sa docital v nejakom pc casopise, ze dnesne notebooky directX10 nikdy nevyuziju aj kvoli len 128 bit zbenici.. takze nam je vista na dve veci.. :cry:
Používateľov profilový obrázok
sony123
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 165
Dátum registrácie: Št 24. Apr, 2008, 14:00

Príspevok od používateľa sony123 »

Ja mam procesor AMD Turion X2 2.0GHz,2GB RAM,grafika HD2600 512MB.
Ja neviem,lebo co som sa pytal po fórach,tak ti co maju tento notebook im ide Crysis aj na strednych hratelne a na low uplne uplynulo a mne strasne seka na low!
Mozno to bude aj tou teplotou,vyskusam odmerat.Ale sa mi zda keD som ho mal novy isel lepsie ten Crysis,mozno bude zapraseny chladic.Neviete ako ho vycistim?
Používateľov profilový obrázok
blackbox
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 388
Dátum registrácie: Št 27. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: London

Príspevok od používateľa blackbox »

aha.. takze tak.. ako dlho mas ten notebook a co vsetko stahujes z internetu.? je vysoko pravdepodobne, ze tam budes mat vela "havedi".. neviem aky mas anitivir, ale odporucam od Esetu Smart Security. nezatazuje prilis system, pracuje svizne a nie len podla mna je najlepsi. Dalej si prebehni komp programom searchANDdestroy a na zaver odporucam programek TuneUp Utilities 2008. Vycisti registre, vymaze nepotrebne aj docasne subory, defragmentuje HDD (dolezite), a Dalej je tam aj moznost nastavenia vykonu pocitaca.. napr. na najvyssi vykon.. :blind:
Používateľov profilový obrázok
sony123
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 165
Dátum registrácie: Št 24. Apr, 2008, 14:00

Príspevok od používateľa sony123 »

Aha,notebook mam asi 9 mesiacov,a stahujem dost. :)
antovyrus mam AVG Free edicion 7.5.
Ten program searchANDdestroy je naco?
Používateľov profilový obrázok
blackbox
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 388
Dátum registrácie: Št 27. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: London

Príspevok od používateľa blackbox »

takze odporucam odinstalovat avg a nainstalovat eset smart security a uvidis co vsetko ti najde. budes velmi prekvapeny. ja so avg pouzival mesiac a stale mi daco blblo. tak som skusil eset ss a naslo mi tolko bordelu, ze som tomu neveril. AVG je oproti eset ss (!) .. search & destroy ti najde vsetky dalsie havede.. veD uvidis.. je to free. a to Eset SS pouzivam tiez free. je to na mesiac a vzdy po mesiaci si to odinstalujem a nanovo zo stranky stiahnem a nainstalujem.zaberie to max 5 min takze pohoda robit to raz za mesiac.. a ten TuneUp Utilities.. vyskusaj, uvidis.. ak toto vsetkok spravis, tak si myslim, ze ti porastie vykon. vyskusaj a napis ako si dopadol.. :wink:
Používateľov profilový obrázok
sony123
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 165
Dátum registrácie: Št 24. Apr, 2008, 14:00

Príspevok od používateľa sony123 »

Dobre,ale zistil som,ze sa mi neda odinstalovat AVG.KeD dam odinstalovat tak mi napise error.
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
blackbox
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 388
Dátum registrácie: Št 27. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: London

Príspevok od používateľa blackbox »

heh, to vyzera zaujimavo.. ako to vyzera v priecinku, kde ma byt avg nainstalovany? choD do program files a najdi to.. ci to vobec mas este nainstalovane..
Používateľov profilový obrázok
sony123
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 165
Dátum registrácie: Št 24. Apr, 2008, 14:00

Príspevok od používateľa sony123 »

ano mam to nainstalovane.

Obrázok
Používateľov profilový obrázok
blackbox
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 388
Dátum registrácie: Št 27. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: London

Príspevok od používateľa blackbox »

neviem. to by chcelo lepsieho odbornika ako ja.. hadam sa tu dakto kukne a povie ti co s tym. alebo skus nejaky program na odinstalovavanie. nic konkretne nepoznam, ale su take. cisto na odinstalovavanie programov..
Používateľov profilový obrázok
Gudas
VIP
VIP
Príspevky: 6514
Dátum registrácie: Po 09. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Rudina (27)

Príspevok od používateľa Gudas »

blackbox napísal:neviem. to by chcelo lepsieho odbornika ako ja.. ...
Mno tak ti poviem, kukni sa aj inde, je tu par threadov kde sa mu pomahalo riesit instalovanie novych driverov, ako kukam tak sa mu to podarilo a ani sa nepochvalil ako nakoniec.

Ja keD vidim uz taketo bizarne problemy (nemoznost aktualizovat ovladace, nemoznost odinstalovania softveru, podivne slaby vykon) - odporucal by som komplet preinstalovat Windows a potom si fajne davat bacha, co instalujem, co nastavujem a co stahujem...
Spoiler: ukázať
Desktop| ASRock Z68 Pro3-M | Core i3 3220 @ 3,4GHz + Phanteks PH-TC14PE (pasívne) | 12GiB DDR3 1333MHz | MSI GTX760 Gaming | SuperFlower Golden King 550W 80+ Platinum | Crucial m4 256GB + WD 1TB Red 2,5" 5400rpm @ Scythe Quiet Drive| Fractal Design Define Mini + Nexus D12SL-12 + Noiseblocker PK-1 + Scythe Gentle Typhoon | LG IPS235 + LG L225WT | Creative Inspire T2900 + Beyerdynamic DT990 Pro + Creative X-Fi HD | Logitech MX1100 + QcK Steel mini
Laptop| Acer Aspire One 753 | Celeron U3400 (1,06GHz) | 2x2GiB DDR3 | A-DATA S599 128GB
PC.sk IRC kanál PC.sk
Práve testujem: - Next: -
Používateľov profilový obrázok
blackbox
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 388
Dátum registrácie: Št 27. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: London

Príspevok od používateľa blackbox »

Gudas napísal: Mno tak ti poviem, kukni sa aj inde...
veru. plne s tebou suhlasim a ja sa to tak aj snazim robit. ale pravdupovediac aj pri vsetkej snahe to vzdy nejde.. preto, ako sa uz opakujem, mi velmi pomohol programek TuneUp Utilities 2008.. je to pecka.. odporucam vsetkym

Návrat na "Mobilné PC"