zistenie ip adresy cez MSN.

Všetko o antivírových programoch, firewalloch, víroch, spyware, ostatných aktuálnych hrozbách, názoroch a skúsenostiach, ako sa im vyvarovať...
POZOR: žiadny WAREZ
Používateľov profilový obrázok
Alexandra
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Ne 03. Feb, 2008, 14:00

zistenie ip adresy cez MSN.

Príspevok od používateľa Alexandra »

Ahoj, chcem sa opytat, ako je mozne, ze uzivatel MSN Messenger si presne zistil krajinu kde sa nachadzam, providera, aj typ pripojenia. Neposielala som email, len chatovanie cez MSN. Ako mohol zistit moju IP adresu cez MSN? Dakujem

uprava nazvu - nabuduce napis konkretny nazov inac bude LOCK //robour
Používateľov profilový obrázok
RP
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2547
Dátum registrácie: St 21. Mar, 2001, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: zistenie ip adresy cez MSN.

Príspevok od používateľa RP »

Mozne to je. Jednoduche to je napriklad vtedy ak si dotycnemu s kym si chatovala posielala nejaky subor napriklad fotku. Avsak, co mohol izstit je Tvoja IP adresa. A to co z nej dokazal zistit je vecou toho akeho mas providera. Ak mas Slovak telecom tak zistil len to ze Tvoj provider je Slovak Telecom, nevie ani mesto z ktoreho sa hlasis, pretoze vsetky IPcky ST su identifikovane ako Bratislavske IPcky podla sidla spolocnosti.
Používateľov profilový obrázok
skill3r
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 821
Dátum registrácie: Ut 20. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Re: zistenie ip adresy cez MSN.

Príspevok od používateľa skill3r »

No a druhy sposob akym mohol zisitit tvoju ipcku je vraj kerio firewall , tiez som raz nechapal ako mohol kamarat zistiti moju ip bez toho aby som mu nieco posielal, a vraj nemal povolene prijimanie sprav odomna ci co a kerio mu vypisalo z akej ip to ide.
Spoiler: ukázať
Intel Core I9 - 11900K chladený pomocou Noctua NH-D15S chromax.black//MSI MPG Z590 Gaming Carbon WIFI//2x 16GB DDR4 3600Mhz CL16 G.Skill TridentZ neo//SAMSUNG SSD 980 Pro 256GB M2 PCIe + Corsair BX500 2TB SSD pre data + Western Digital Red 3TB 5400RPM 64MB SATA III pre databackup//MSI GeForce RTX 4080 Super SUPRIM X 16G//PSU FSP Fortron Hydro Ti PRO 1000W//Creative Sound Blaster Z@Creative Inspire 5.1 5100//MSI MAG 322CQR

Návrat na "Bezpečnost a zabezpečenie PC"