wifi siet + pripojenie na NB

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
sOphyx

wifi siet + pripojenie na NB

Príspevok od používateľa sOphyx »

Ahojte. Mam taky problem s routerom - kupil som si router vsetko som namontoval (kabel od pevneho internetu som dal do Wan portu potom som pretiahol dalsi lan kabel z routera do pocitaca a nastavil aby mi net na pocitaci isiel) ale vyskytol sa dalsi problem a to ze neviem ako nastavit router aby mi isiel internet aj na notebooku. Problem nieje v signaly lebo router signal vysiela a notebook ho aj prijme. problem je v tom ze ked sa notebook pripoji na moju wifi siet napise mi ze ma obmedzeny pristup a internet mi nejde, ked dam identifikovat problem napise mi ze nieje mozme ziskat ip protokol alebo ze je problem v sietovom adapteri. Chcem sa vas opytat ci neviete preco mi to nefunguje. Router mam nastaveny tak ze mam dynamicku ip, vypol som aj ochranu firewallu a ostatne veci som nastavil podla manualu takze by vsetko malo slapat ale nejako to nejde :D prosim vas ak viete v com by mohol byt problem tak napiste aky a ako by sa dal riesit :) dakujem
Používateľov profilový obrázok
Cvacho
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 341
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2004, 14:00
Bydlisko: Pieštany

Príspevok od používateľa Cvacho »

vypada to na problem s DHCP serverom ktory by ti mal prideli IPadresu ale ako pises neprideli ju skus si teda pozriet IPadresu na PC na ktorom Ti ide Internet a podla toho si nastav IPadresu na notebooku napevno ked tam mas co ja viem 192.168.1.2 tak na notebooku si nastav 192.168.1.3 a samozrejme musis si vyplnit aj masku,branu a DNS (tam daj IPadresu Routra)

priklad:

IP: 192.168.1.3
MASKA: 255.255.255.0
BRANA: 192.168.1.1
DNS: 192.168.1.1

pripadne si este raz skontroluj nastavenie DHCP servera na tom routri
CPU:Intel Core 2 Duo E7200 @ 3,04GHz, ,COOLER:Noctua NH-U12 + Papst 4412F/2GLL, MB:Gigabyte EP35-DS4, RAM:2 x Apacer Gold 2GB 800MHz, GPU:Gainward nVIDIA 8800GT 512MB Golden Sample, HDD:Samsung Spinpoint F1 640GB S-ATA, DVD-RW:NEC AD-7203S, PSU:Fortron 350-60 THN, SOUND: SoundBlaster Live! Player 5.1Digital, LCD:Samsung 740B, CASE:Lian-Li PC-7B Plus, KEYBOARD:Genius KB-109e, MOUSE:Logitech MX518, MOUSEPAD:SteelPad QcK,REPRO:Creative Labs Inspire P580

Návrat na "Siete"