Ako zistim ze mi odchadza HDD

Všetko o pevných diskoch, solid-state diskoch, optických mechanikách, USB diskoch...
ferko
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 21
Dátum registrácie: Ne 25. Máj, 2008, 22:21

Ako zistim ze mi odchadza HDD

Príspevok od používateľa ferko »

ako môžem zistiť kedy mi ide zomrieť hard disk ? myslím nejakým programom, alebo tak.
mal som jeden prog HDD health, ale ten mi vkuse pišťal, tak som ho vymazal

mám ho už dosť dlho (minimálne 2 roky) a mám na ňom cca 50 GB hudby.

jedná sa o 160 GB ATA disk

//upraveny nazov
Muhyng
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 868
Dátum registrácie: Pi 01. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Poprad

Re: kedy umrie ?

Príspevok od používateľa Muhyng »

- myslim ze to nezistis, az kym naozaj neodide na vecnost
- samozrejme, ze progam furt hulakal, ved ho vyrobila firma, ktorej zisky idu z predaja diskov...
- ak sa o data tak bojis, kup si este jeden a zalohuj (a moze sa stat, ze ten novy odide skor ako ten stary...)
- zalohovanim nemyslim disk zapojeny v tom istom PC, myslim tym externy disk, ktory bude vacsinou ulozeny niekde uplne inde ako PC (zlodejovi asi nevysvetlis, aby nekradol aj zalohu, takisto poziar sa da ukecat velmi tazko...)
Používateľov profilový obrázok
Crazy_Horse
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 97
Dátum registrácie: Pi 09. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Poľný Kesov

Re: Ako zistim ze mi odchadza HDD

Príspevok od používateľa Crazy_Horse »

treba si nastudovat co znamenaju jednotlive hodnoty smart a sledovat to.

co sa tyka zachovania udajov tak myslim, ze je to jasne. disk pouzivat iba po dobu garantovanu vyrobcom.
a zalohovat na iny disk. ako tu kolega nadomnou spravne podotkol ten "iny disk" musi byt offline. to ma vzdy rozosmeje ked niekomu poradim aby zalohoval na iny disk a odpoved je skoro vzdy typu "a to nevies, ze ti pri pripadnej elektrickej poruche mozu odist obidva naraz?" :rolleyes:
ferko
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 21
Dátum registrácie: Ne 25. Máj, 2008, 22:21

Re: Ako zistim ze mi odchadza HDD

Príspevok od používateľa ferko »

no ja som rozmýšlal nad tým že si kúpim iný disk, ale do tohto PC

krádež mi hádam nehrozí a ak by vyhorel byt, tak by som mal asi iné starosti ako moja hudobná kolekcia

čo hovoríte na to riešenie že by som kúpil druhý disk, zapojil a používal obe naraz až kým tento neodíde. na tomto by som mal veci, ktoré už mám zálohované a na tom druhom by bola tá hudba, filmy, atď ?
Používateľov profilový obrázok
Crazy_Horse
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 97
Dátum registrácie: Pi 09. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Poľný Kesov

Re: Ako zistim ze mi odchadza HDD

Príspevok od používateľa Crazy_Horse »

heh, tak to uz zalezi fakt na tebe. poruchovost diskov je ohromne diskutabilna vec - inac povedane, clovek nikdy nevie.
ja osobne mam veci na ktorych mi zalezi vypalene na dvd + z casu na cas si kupim disk kde skopirujem posledne napalene. nie je to 100 percentne, ale zas nie som milionar.
v kazdom pripade nie je velmi dobry napad mat veci na ktorych ti zalezi iba na disku zapojenom v pocitaci. bez ohladu na to ci je novy, taky alebo onaky. teda pokial nemas prepatovu ochranu na viacerych urovniach, ups a nejaky slusny a drahy raid ;)
alle
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1729
Dátum registrácie: Št 30. Aug, 2007, 08:00
Bydlisko: Poprad

Re: Ako zistim ze mi odchadza HDD

Príspevok od používateľa alle »

ja som mal viac nez 6 rokov 40gb WD,slusny vek ja viem :-) ale potom v janurary mi uplne odsiel nechcel sa ani roztocit a uz bol aj poskledny rok dost hlucny,cize motorcek uz odsluzil svoje,cize ja si myslim dva,tri roky na hdd je uplne v pohode,to je este taky pubescent :-)

Návrat na "Pevné disky, SSD, M.2, úložný priestor a mechaniky"