teplotne cidlo

Ostatný HW, ktorý nepatrí do iných sekcií­, problémy s týmto HW ich riešenia...
Používateľov profilový obrázok
hovnival
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 142
Dátum registrácie: So 31. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Kosice

teplotne cidlo

Príspevok od používateľa hovnival »

kamos kupil novu bednu s prednym panelom, ktory ma aj funkciu snimania teploty prostrednictvom takeho maleho tenkeho cidla. No a problem je v tom ze nevie kde ho ma dat.ci niekde na pasiv chladica procesora, alebo medzi procesor a zakladnu pasivu. Ako myslim ze ho pritlacit medzi to.
OS:Win1064bit/CPU:Intel Ryzen 3600//Ram: 2x16GB DDR4 /GPU: GTX 1060 3G//HDD:1TB SSD//Zdroj:Seasonic S12II-500 500W,monitor: 27" iiyama
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: teplotne cidlo

Príspevok od používateľa faugusztin »

hovnival napísal:kamos kupil novu bednu s prednym panelom, ktory ma aj funkciu snimania teploty prostrednictvom takeho maleho tenkeho cidla. No a problem je v tom ze nevie kde ho ma dat.ci niekde na pasiv chladica procesora, alebo medzi procesor a zakladnu pasivu. Ako myslim ze ho pritlacit medzi to.
Teplotu procesory s tym ani nahodou merat neskusajte. Ak to das medzi chladenu vec (jadro procesora, grafickej karty) a chladic, tak mozes zamavat chladiacemu efektu, pripadne aj danej komponente. Zakladna chladica vacsinou uz nema taku istu teplotu ako samotna chladena vec, takze mozem ti doporucit pouzit to cidlo maximalne na monitorovanie teploty cipsetu cez teplotu pasivu (vacsinou cipsety dost hreju a zaroven nie su velmi monitorovane).
Používateľov profilový obrázok
Bikermotyl
VIP
VIP
Príspevky: 3253
Dátum registrácie: Ne 22. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Brezová pod Bradlom

Re: teplotne cidlo

Príspevok od používateľa Bikermotyl »

najlepšie využitie toho čidla bude na monitorovanie teploty v case
...procesor ani čipset s tým bez úprav základní ich chladičov rozumne neodmeriaš
Používateľov profilový obrázok
hovnival
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 142
Dátum registrácie: So 31. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Kosice

Re: teplotne cidlo

Príspevok od používateľa hovnival »

A nefungovalo by to tak ze: V evereste zmeram teplotu a bude napr. 45 a na cidle mi ukaze 40 a budem vediet ze rozdiel je 5 stupnov. a podla toho sa budem orientovat. Alkebo to tak nefunguje? :D Ale hlavne mi ide o to kde sa to blbe cidlo dava a ako sa tam kde sa dava aj pripevnuje.. dik
OS:Win1064bit/CPU:Intel Ryzen 3600//Ram: 2x16GB DDR4 /GPU: GTX 1060 3G//HDD:1TB SSD//Zdroj:Seasonic S12II-500 500W,monitor: 27" iiyama
Používateľov profilový obrázok
Bikermotyl
VIP
VIP
Príspevky: 3253
Dátum registrácie: Ne 22. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Brezová pod Bradlom

Re: teplotne cidlo

Príspevok od používateľa Bikermotyl »

ak by si chcel takto merať, čidlo by muselo ísť priamo na styčnú plochu (niečo zhruba na spôsob Macs Triumph), čiže vyrezať presnú tenkú drážku do základne chladiča, natlačiť tam to čidlo a tento priestor vyplniť teplovodivou pastou
...osobne v tom však žiaden význam nevidím

umiestnenie do rebrovania by bolo hodne nepresné a nepomohlo by ani odčítavanie zistenej konštantnej (rozdielovej) hodnoty


všetky teploty, ktoré by si rád meral sú ale zistiteľné softvérovo, i keď nie vždy je toto meranie absolútne presné, takže je naozaj zbytočné merať práve tam
...skôr by si sa mal zamerať na tú teplotu priamo vo vnútri case, tú softvérovo neuvidíš a ona tá teplota dokáže o ostatných teplotách napovedať veľa. A odpadnú problémy aj s umiestňovaním, či uchytením.

prípadne by bolo celkom dobré merať teplotu pamätového modulu, softvérovo nezistiteľnú
Používateľov profilový obrázok
hovnival
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 142
Dátum registrácie: So 31. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Kosice

Re: teplotne cidlo

Príspevok od používateľa hovnival »

Ok presvedcil si ma. Ale aj tak nerozumiem naco to tam davaju k tej case, ak to je nepouzitelne a aj tak som sa nedozvedel kam to cidlo podla vyrobcu akoze mam dat.. Ale ok, bude sa merat disk, bedna a pamate.
OS:Win1064bit/CPU:Intel Ryzen 3600//Ram: 2x16GB DDR4 /GPU: GTX 1060 3G//HDD:1TB SSD//Zdroj:Seasonic S12II-500 500W,monitor: 27" iiyama
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Re: teplotne cidlo

Príspevok od používateľa Toman »

tie cidla su vymislom "markeringoveho oddelenia"
- asi najpraktickejsie je meranie diskou a okoliteho vzduchu...
- davat to medzi CPU a chladic je nezmisel, maximalne to nalepit na nejake rebro z chladica ale to ti bude ukazovat nezmisli...
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
hovnival
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 142
Dátum registrácie: So 31. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Kosice

Re: teplotne cidlo

Príspevok od používateľa hovnival »

ok, chapacka. Mozte Lock!

dikes
OS:Win1064bit/CPU:Intel Ryzen 3600//Ram: 2x16GB DDR4 /GPU: GTX 1060 3G//HDD:1TB SSD//Zdroj:Seasonic S12II-500 500W,monitor: 27" iiyama

Návrat na "Hardware všeobecne"