hodinova sadzba

Sekcia o programovaní, programovacích jazykoch...

Kolko SKK/h

Hlasovanie ukončené St 04. Jún, 2008, 14:02

100
0
Žiadne hlasovania
200
0
Žiadne hlasovania
300
3
43%
400
1
14%
500
2
29%
viac
1
14%
 
Celkom hlasov: 7

Používateľov profilový obrázok
Gogi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 473
Dátum registrácie: Št 03. Mar, 2005, 20:00
Bydlisko: TT

hodinova sadzba

Príspevok od používateľa Gogi »

Caute,
chcel by som poradit aku si mam uctovat hodinovu sadzbu za programovanie.

Byvali kolegovci ma poziadali o doprogramovanie funcie do excelu(VBA), uz som im raz takto pomahal. Kedze ide o "prkotiny" tak som to vtedy neriesil po financnej stranke, ale tento krat ma byvali kolega poziadal o daku sumu co za to chcem - ze je to aj jemu blbe uz minule sme to riesili v ramci dobrych vztahov.

Tak neviem co si mam vypytat. Skusal som googlit, ale hodinovu sadzbu nikto nenapise na net. Co si pametam tak v byvalej firme brali okolo 800 az 1000 SKK/h(nejednalo sa o programovanie, je to jedina konkretna suma ktoru som v svojej praxi vydel), co je pre moj pripad vela(aspon mne to tak pride).

Ale na druhu stranu nexcem strelit cislo od brucha, ta keby ste mi trosicku helfli pls budem vdacny - neviem sa rozhodnut. :pls: :help:

edit: pridal som hlasovanie
\_AMD_x2_3800+_@2,6_/\_XFX_9600_GT @,75-1,9-2,2_/\_3G_RAM_Výrobca_=>_miš&maš_/\_Power_by_ASUSTeK_A8N_SLI_Premium_/\_2x80G_Samsung_/\_Casemod_-_hotovo,_uz_sa_mi_viac_nexce_/
A tak som si raz zmenil farbu podpisu na zelenú aby bolo jasné čo mi modrá môže
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Re: hodinova sadzba

Príspevok od používateľa Toman »

- ja nerobim sice programovanie vo volnom case (ale HW) moja "sukromna" hodina je za 500 (300 kamarat, alebo nieco rozsiahlejsie)
- ak robim daco oficialne tak firma kde pracujem pita za jednu moju hodinu straveny u klijenta "podstatne viac" + prijazdovy pausal

T. :-)

PS: to aby sme sa pomali zacali ucit pocitat v Euro
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
Scorp
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2225
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Krankenhaus

Re: hodinova sadzba

Príspevok od používateľa Scorp »

Mne pripada pracovat na hodiny na projekte trochu neferove... co mu povedat radsej konkretnu sumu za ktoru si ochotny sa s tym zabavit?
Me like Pentium
Používateľov profilový obrázok
kami_sama
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 362
Dátum registrácie: Po 05. Sep, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Re: hodinova sadzba

Príspevok od používateľa kami_sama »

v istej firme dostal kamarat na hodinu 120Sk. praca skor na vytvorenie malickosti,
menej vyznamnych casti projektu, vytvaranie UML, atd. proste mensie prace.

druhy kamarat dostal okolo 240-260 na hodinu, teraz uz pracuje tak ze si vezme
projekt, urci cas potrebny na dokoncenie projektu (napr. 80 hodin na jeden mesiac)
a tiez prachy za to (naposledy okolo 32.000Sk). avsak on robi skor hlavne funkcie
projektu.

kedze hovoris, ze ide len iba o neaku malickost, ja by som povazoval 170-200Sk
na hodinu za max.
Používateľov profilový obrázok
Gogi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 473
Dátum registrácie: Št 03. Mar, 2005, 20:00
Bydlisko: TT

Re: hodinova sadzba

Príspevok od používateľa Gogi »

OK, dakujem

v priemere to zatial vychadza 383, cize bud 350 abo 400 - to je take primerane
ako ono kolegovcom to moze byt jedno kolko poviem lebo to hradi firma(kde sa to moje cislo strati pri ost. nakladoch) len ja som nexcel strielat od brucha(ako som pisal jedine hodinove sadzby co som kedy videl abo pocul sa pohybovali okolo >1k ...)
\_AMD_x2_3800+_@2,6_/\_XFX_9600_GT @,75-1,9-2,2_/\_3G_RAM_Výrobca_=>_miš&maš_/\_Power_by_ASUSTeK_A8N_SLI_Premium_/\_2x80G_Samsung_/\_Casemod_-_hotovo,_uz_sa_mi_viac_nexce_/
A tak som si raz zmenil farbu podpisu na zelenú aby bolo jasné čo mi modrá môže
Používateľov profilový obrázok
kami_sama
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 362
Dátum registrácie: Po 05. Sep, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Re: hodinova sadzba

Príspevok od používateľa kami_sama »

hodinova sadzba musi byt adekvatna k praci, co treba urobit. za neake zakladne programovanie je zbytocne si pytat vela penazi, lebo to urobi aj neaky sikovny student a to podstatne lacnejsie (a pre firmu to jedno nie je). avsak ked ty tam pracovat nebudes (a objednane uz mas), taky problem asi nebude.

(btw: ked chcem byt urpimny, tych 400 sa mi zda trosku vela. ale ked ta zaplatia, len do toho.=:) )
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: hodinova sadzba

Príspevok od používateľa faugusztin »

Cena prace zavisi od viacerych faktorov :

1) moznosti toho, kto ti za tu pracu plati - ak zapytas vela, tak danu robotu neziskas
2) sposob akym zaevidujes prijem. Ak totiz budes zdanovat tento prijem az v danovom priznani, tak samozrejme musis do ceny prace priratat buducu dan aj dalsie vydaje. Ak pojdes nacierno (snad nie, ale je to realna moznost), tak si samozrejme mozes dovolit ist sadzbou nizsie, na druhej strane maju obe strany problem vydokladovat prijem (i ked teba ako fyzicku osobu danovaci kvoli par tisickam, ktore si si nepriznal na danovom priznani urcite nebudu otravovat).
3) sposob ako robis pracu. Ak budes pracovat ako zamestnanec, tak si musis stanovit o dost inu sadzbu ako ked pracujes ako zivnostnik. So zivnostnikom nema zamestnavatel takmer ziadne naklady (socialku, zdravotne, nemocenske - vsetko si platis sam), naopak ako zamestnancovi ti musi zabezpecit kopec blbosti okolo (gastrace) plus za teba platit aj vyssie uvedene polozky.
Používateľov profilový obrázok
Gogi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 473
Dátum registrácie: Št 03. Mar, 2005, 20:00
Bydlisko: TT

Re: hodinova sadzba

Príspevok od používateľa Gogi »

hmmm, nebudem citovat vsetko mozne na co xcem reagovat:
hodinova sadzba sa mi zda byt dobrym voditkom kedze jednoduche programovanie mi zaberie menej casu ako zlozite...

kedze som to ohodnotil na 1 hodinu prace tak to moze byt firme uplne ukradnute +- 100, ja som sa nexcel podcenit a zaroven som nexcel posobit nenazrano

v tomto pripade som danu robotu ziskal ece skor ako som povedal sumu :whistle:

v tomto pripade(snazil som sa to napisat uz nazaciatku) je firme +-jedno kolko si zapytam preto lebo sumu schvaloval moj kamarad ale on sumu neplatil, ta suma ide z vrecka majitela firmy(a ten sa pri takych smiesnych cislach nebude montovat do toho, sak uz ma svojho tuarega aj budovu, ktoru teraz prenajima sam +-sebe)

z mojho pohladu je uz tato tema uzavreta, ece raz dakujem za odpovede a hlasy
moderatori mozu tuto temu zamknut ak chcu

:locked: :closed:
\_AMD_x2_3800+_@2,6_/\_XFX_9600_GT @,75-1,9-2,2_/\_3G_RAM_Výrobca_=>_miš&maš_/\_Power_by_ASUSTeK_A8N_SLI_Premium_/\_2x80G_Samsung_/\_Casemod_-_hotovo,_uz_sa_mi_viac_nexce_/
A tak som si raz zmenil farbu podpisu na zelenú aby bolo jasné čo mi modrá môže

Návrat na "Programovanie"