skusenosti s UMAX notebookmi

Všetko o notebookoch, PDA, tablet PC ich problémoch...
Používateľov profilový obrázok
MarekT
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 228
Dátum registrácie: St 25. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Trstená

skusenosti s UMAX notebookmi

Príspevok od používateľa MarekT »

caute

tak som hladal book pre kamosa do 20tis, a narazil som na tento:

http://www.alza.sk/SK/notebook-umax-vis ... d86209.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

a tak sa pytam, ze ci mate niekto skusensti s touto znacku (UMAX), lebo za tu cenu clekom fajn book, nie?
za odpovede DIK
Intel i5-6600K, Noctua NH-D14, MSI Z170 TOMAHAWK, MSI GTX 1060 6GB, 2x8GB, Crucial MX300 275GB, Seagate 2TB, EVGA 750 GQ, Fractal Design Define R5, 30" HP LP3065, E-MU 0204 + Yamaha HS80M + Jamo SUB 210
MBG
VIP
VIP
Príspevky: 1572
Dátum registrácie: Ne 22. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: Topolcany/Bratislava

Re: skusenosti s UMAX notebookmi

Príspevok od používateľa MBG »

Po hardvérovej stránke možno...lenže pozri sa na to z iného uhľa pohľadu, načo je vlastne notebook určený ? Na prenášanie, jeho výhodou je mobilita, a popri tej mobilite sa môže dostať do rôznych prostredí, zlých vplyvov...teraz otázka znie, či to ten notebook vydrží, či šasi, kĺby a všetko okolo vydrží denné používanie...osobne som sa s notebookmi UMAX nestretol, popravde ani nechcem...nemám právo ich hodnotiť, chcel som ti len osvetliť na čo sa máš sústrediť, nie hardvér je najdôležitejší...sám si musíš určiť priority...a len na margo, osobne by som sa pri výbere notebooku orientoval len a len medzi týmito značkami: FS, Toshiba, Dell, Lenovo a možno vysoké rady Acer (Ferrari) či ASUS (Lamborghini) a nič iné...
Používateľov profilový obrázok
MarekT
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 228
Dátum registrácie: St 25. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Trstená

Re: skusenosti s UMAX notebookmi

Príspevok od používateľa MarekT »

ten book by mal byt skor ako rodinny book, ziadne pracovne cesty, ziadne prednasky, interant...., tak vtedy bodne 17" display, a na vahe tiez nezalezi, ked bude polozeny iba na stole.

a teraz budu padat nazory ze preco nekupy desktop, tiez som mu to hovoril, le nie, ze notas. A to asi prto lebo na vykon sa nejak nezameriava, ak sem tam daco zahra (ziadne novinky), pozrie film....

a thx to MBG, pekne si to napisal, ked sa budem ja rozhodovat, radsej priplatim za kvaltne sasi aby sa to po par cestach nerozpadlo. ;)

+ ak budu dake skusenosti s UMAXom napiste.
Intel i5-6600K, Noctua NH-D14, MSI Z170 TOMAHAWK, MSI GTX 1060 6GB, 2x8GB, Crucial MX300 275GB, Seagate 2TB, EVGA 750 GQ, Fractal Design Define R5, 30" HP LP3065, E-MU 0204 + Yamaha HS80M + Jamo SUB 210
Používateľov profilový obrázok
avixe
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1575
Dátum registrácie: So 22. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: skusenosti s UMAX notebookmi

Príspevok od používateľa avixe »

no .. sasi je bieda veru, co mam ja skusenosti tak funkcne su v poriadku, preslo mi ich rukami asi 6, akurat ze po pol roku zvyknu baterie degradovat...
Používateľov profilový obrázok
TroubleMaker
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1514
Dátum registrácie: So 03. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava

Re: skusenosti s UMAX notebookmi

Príspevok od používateľa TroubleMaker »

Na margo šasi: prevedenie 0bodov, ten book dlho nevydrží, ale na stole snáď hej :hysterical:

Na margo značky: mal som od nich Tablet PC a po pol roku som ho zo strachu predal, tie plasty sú na všetkých modeloch na draka...

Osobne si myslím, že za svoje peniaze môže známy dostať FS/SONY/HP a to je iná káva...

Čiže rada: nekupovať nič od firmy, ktorá má 5MB stránku a neistý support
CENTER
Spoiler: ukázať
CASE Thermaltake Level10 PSU Enermax Revolution 1250W
CPU Intel i7 6700@4.65GHz +Corsair H45 2xNB PK1 MB ASUS HERO VIII RAM 32G Corsair Vengeance CL15 @3,2GHz SSD Samsung M.2 1T HDD 4xWD RED 4T GPU R9 280X CF IPS 2x HP ENVY 32 OTHER T-Balancer, ASUS OC Station
KB+M Microsoft Sidewinder X6 + X8 + Roccat Sota

Návrat na "Mobilné PC"