PC sa zapne, windows vsak nie

Ostatný HW, ktorý nepatrí do iných sekcií­, problémy s týmto HW ich riešenia...
Používateľov profilový obrázok
OndrejKo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 28
Dátum registrácie: Ne 27. Máj, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

PC sa zapne, windows vsak nie

Príspevok od používateľa OndrejKo »

vcera vecer som hral jednu hru a procesor Q6600 sa pravdepodobne prehrial od zataze, zobrazila sa modra obrazovka a PC sa zacal restartovat. pri spusteni som zazrel, ze frekvencia procesora bola 3.61GHz co moj chladic nedokaze uchladit. PC sa restartol, ale windows nenabehol.
mam vistu ultimate 64bit, procesor som taktoval davnejsie, ale po jednom pade visty sa taktol na defaultnych 2.4GHz, takze som ho uz nechal na pokoji, lebo v biosu sa nerozumiem a nechel som nieco pokazit.

mate nejaky napad co mam teraz robit? ako sa dostat do biosu a nastavit funkcnu pracovnu frekvenciu procesora? (pri zapnuti sa totiz na monitore nic neobjavi) kamos mi poradil, aby som v tychto pripadoch vypol zozadu tlacitkom napajanie skrine, trochu pockal a znova to zapol. toto predtym aj fungovalo, ale teraz uz nie :cry:
http://www.SimRacing.sk" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
gammaray
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 7123
Dátum registrácie: Po 23. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Re: PC sa zapne, windows vsak nie

Príspevok od používateľa gammaray »

Reset BIOSU si neskusal ? Hod sem cely popis zostavy aku mas.
Inac taktovat 4-jadro a nemat pri tom riadne chladenie je teda nevedomost alebo mas vela penazi. Pokial tomu dobre nerozumies tak netaktuj bez riadneho chladenia.
ZOSTAVA CPU: AMD 5600x MB: GIGABYTE B550M AORUS PRO-P (rev. 1.0) Cooler CPU: SilentiumPC Fera 5 RAM: Crucial Ballistix Black 16GB (2x8GB) DDR4 3600MHz CL16 M.2 SSD NVME system: Samsung 980 1TB M.2 SSD NVME data: Samsung 980 1TB DVD RW: Samsung SH-S183A GPU: GeForce RTX™ 3070 GAMING OC 8G (rev. 2.0) PSU: CORSAIR RM750x PSU 750W 80+ Gold 2021 Monitor: LG 32GK850F CASE: Fractal Design Define Mini Headset: KOSS SB/45 Repro: Fluid Audio F5 Myš: Logitech G Pro Klávesnica: Corsair K68 RGB OS: Windows 10 Pro 64bit
Používateľov profilový obrázok
OndrejKo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 28
Dátum registrácie: Ne 27. Máj, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: PC sa zapne, windows vsak nie

Príspevok od používateľa OndrejKo »

ASUS P5K Premium (najnovsia verzia biosu)
Intel Q6600
4GB Kingston HyperX 1066MHz
Gigabyte GeForce 9800GTX
HDD Seagate 500GB SATA
zdroj Seasonic SS-500ET
AC Freezer 7 PRO

ako sa robi reset biosu?
http://www.SimRacing.sk" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
gammaray
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 7123
Dátum registrácie: Po 23. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Re: PC sa zapne, windows vsak nie

Príspevok od používateľa gammaray »

Zostava dobra az na Freezer ktory nieje najvhodnejsi ked ides taktovat 4-jadro, tam to chce uz lepsie chladenie.

Obycajne ked sa nieco poserie tak v BIOSE najdes polozku (C.P.R) CPU parameter recall, ale kedze sa nemozes do neho dostat tak skus nasledujuce.
Hned pri grafike mas baterku (lentilku) a pri tej baterke mas jumper ktory sluzi na reset BIOSU. Jumper mas teraz na pin 1 a 2, ty ho musis prehodit na pin 2 a 3. Zapnes PC, vyhodi hlasku ze sa nacitali default hodnoty ci cosi take. Vypnes PC a jumper das na povodne miesto pin 1 a 2.
Ak sa ti neodkuril CPU alebo cosi ine na doske v dosledku pretaktovania tak by to malo ist.
ZOSTAVA CPU: AMD 5600x MB: GIGABYTE B550M AORUS PRO-P (rev. 1.0) Cooler CPU: SilentiumPC Fera 5 RAM: Crucial Ballistix Black 16GB (2x8GB) DDR4 3600MHz CL16 M.2 SSD NVME system: Samsung 980 1TB M.2 SSD NVME data: Samsung 980 1TB DVD RW: Samsung SH-S183A GPU: GeForce RTX™ 3070 GAMING OC 8G (rev. 2.0) PSU: CORSAIR RM750x PSU 750W 80+ Gold 2021 Monitor: LG 32GK850F CASE: Fractal Design Define Mini Headset: KOSS SB/45 Repro: Fluid Audio F5 Myš: Logitech G Pro Klávesnica: Corsair K68 RGB OS: Windows 10 Pro 64bit
Používateľov profilový obrázok
OndrejKo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 28
Dátum registrácie: Ne 27. Máj, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: PC sa zapne, windows vsak nie

Príspevok od používateľa OndrejKo »

poriesil som to podobne ako si napisal, ale postupoval som radsej podla manualu

takze som odpojil PC, vybral bateriu z dosky, prehodil pin na 2-3, napocital do 10, vratil pin na 1-2, vlozil bateriu a zapol PC :D
http://www.SimRacing.sk" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
zwARO
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2602
Dátum registrácie: So 13. Okt, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: PC sa zapne, windows vsak nie

Príspevok od používateľa zwARO »

vidis aky si sikovny.tak nabuduce RTFM first ;)
Používateľov profilový obrázok
OndrejKo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 28
Dátum registrácie: Ne 27. Máj, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: PC sa zapne, windows vsak nie

Príspevok od používateľa OndrejKo »

kedze mam stale problem s touto vecou, po dlhsej dobe sa na vas obraciam, ci sa nahodou uz nenaslo nejake stabilne riesenie tohto problemu. nasiel som aj diskusiu http://www.tomshardware.co.uk/forum/244 ... ot-problem , v ktorej boli popisane rozne veci typu
I disabled the 1394 port and changed the IDE controller to ACHI (Something like that..) and now its all working like a charm.
viete mi prosim poradit ci ten port 1394 a IDE controller sa menia v BIOSe alebo wo windowse?
http://www.SimRacing.sk" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
lezgy
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3760
Dátum registrácie: Ne 20. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trebišov... mesto kde nik nepracuje a všetci sa maju dobre

Re: PC sa zapne, windows vsak nie

Príspevok od používateľa lezgy »

zdroj ok?
1, Intel® NUC Kit 6i3SYH

2, HP 4330s
Používateľov profilový obrázok
valistar
VIP
VIP
Príspevky: 6853
Dátum registrácie: So 14. Mar, 2009, 19:27
Bydlisko: Ostrava/Košice

Re: PC sa zapne, windows vsak nie

Príspevok od používateľa valistar »

zbehni do biosu a obe tie nastavenia tam najdes. ten firewire port disablovat asi nemusis ale to druhe skus teda zmenit na AHCI (pri nastaveni hdds, moze sa to volat napr Raid mode: 1. Raid 2. IDE 3:AHCI) - tak zvol to tretie. ale este predtym sprav toto: http://pretaktovanie.zoznam.sk/viewtopi ... 56&t=67262 - to druhe riesenie tam je rychle. :)

Návrat na "Hardware všeobecne"