Asus WL-600g

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
Hacman
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 119
Dátum registrácie: Po 18. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: HLOHOVEC

Asus WL-600g

Príspevok od používateľa Hacman »

poradí niekto, kto má tento adsl router ako sa pripojiť cez telnet? Riešil som tento problém cez asus podporu, kde mi odpovedali, že ak sa cez telnet nemôžem pripojiť bude chyba v routeri. Ten mi po reklamácii vymenili, ale stále ten istý problém:
zadám telnet, open 192.168.1.1, vypíše "pokračujte stlačením ľubovoľnej klávesy" a po stlačení vypíše "pripojenie k hostiteli bolo stratené".
Pripojenie na net i wifi funguje v pohode len ten telnet nie. Ak použijem modem Glitel tak pripojenie cez telnet funguje z čoho usudzujem, že chyba by nemala byť v nastaveniach PC. Poraďte niekto čo s tým.
Používateľov profilový obrázok
MaxMan
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1662
Dátum registrácie: Po 18. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Re: Asus WL-600g

Príspevok od používateľa MaxMan »

Napis ako mas zapojeny tento router. Moze byt, ze mas zakazane porty pripadne IP. Skus sa popozerat v nastaveniach modemu a povol si porty na telnet.
Ani srnky netušia čo som mal/mám...
Používateľov profilový obrázok
Hacman
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 119
Dátum registrácie: Po 18. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: HLOHOVEC

Re: Asus WL-600g

Príspevok od používateľa Hacman »

momentálne ho mám pripojený v LAN a telnet by mal ísť v default nastaveniach routru, ale nejde :E
Používateľov profilový obrázok
MaxMan
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1662
Dátum registrácie: Po 18. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Re: Asus WL-600g

Príspevok od používateľa MaxMan »

Skus ho resetnut do defaultnych nastaveni a napojit ho priamo na PC. Ak ani vtedy nepojde telnet, tak je asi vadny router. Ak sa napojis, hladaj chybu niekde na sieti...
Ani srnky netušia čo som mal/mám...
Používateľov profilový obrázok
Hacman
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 119
Dátum registrácie: Po 18. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: HLOHOVEC

Re: Asus WL-600g

Príspevok od používateľa Hacman »

to ako napojiť priamo? Mám ho v LAN, teda jeden koniec kábla v PC, druhý v routri a v default nastaveniach je. Máš s týmto routrom nejaké skúsenosti?
Používateľov profilový obrázok
MaxMan
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1662
Dátum registrácie: Po 18. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Re: Asus WL-600g

Príspevok od používateľa MaxMan »

S tymto routrom nemam skusenosti, len radim z vlastnej skusenosti s inymi routrami. Na priamo myslim jeden koniec v PC a druhy koniec kabla v routri. To mas aj ty ako pises.
Ak ti ale ide web rozhranie, naloguj sa tam a pozri nastavenia telnetu - ak tam nieco take je. Inak neviem preco by nemal fungovat telnet ak ho zariadenie podporuje.
Ani srnky netušia čo som mal/mám...
Používateľov profilový obrázok
Hacman
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 119
Dátum registrácie: Po 18. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: HLOHOVEC

Re: Asus WL-600g

Príspevok od používateľa Hacman »

ako môžem preskenovať porty, potrebujem zistiť, či nie je port 23 blokovaný?
Používateľov profilový obrázok
Cvacho
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 341
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2004, 14:00
Bydlisko: Pieštany

Re: Asus WL-600g

Príspevok od používateľa Cvacho »

Hacman napísal:ako môžem preskenovať porty, potrebujem zistiť, či nie je port 23 blokovaný?
napr tymto softom http://www.gfi.com/landing/lansseff.asp?adv=69&loc=7
CPU:Intel Core 2 Duo E7200 @ 3,04GHz, ,COOLER:Noctua NH-U12 + Papst 4412F/2GLL, MB:Gigabyte EP35-DS4, RAM:2 x Apacer Gold 2GB 800MHz, GPU:Gainward nVIDIA 8800GT 512MB Golden Sample, HDD:Samsung Spinpoint F1 640GB S-ATA, DVD-RW:NEC AD-7203S, PSU:Fortron 350-60 THN, SOUND: SoundBlaster Live! Player 5.1Digital, LCD:Samsung 740B, CASE:Lian-Li PC-7B Plus, KEYBOARD:Genius KB-109e, MOUSE:Logitech MX518, MOUSEPAD:SteelPad QcK,REPRO:Creative Labs Inspire P580
Arwy

Re: Asus WL-600g

Príspevok od používateľa Arwy »

Vedel by mi niekto poradiť, či sa dá tento modem/router Asus využiť len ako router? Idem zmeniť poskytovateľa internetu (4G T-com na Fibernet Orange). Do rotera od Orange sa pripája sieťový kábel s konektorom RJ 45 (WAN). Takáto koncovka sa však priamo nedá pripojiť na vstup môjho Asusu (má len RJ 11 od spliteru). V krabici som ale našiel redukciu z RJ 45 na RJ 11. Napadla ma teda myšlienka, či môžem namiesto routera od Orange použiť môj modem/router? Je to úplný nezmysel, alebo je možné že to bude fungovať? V podrobnom manuáli stiahnutom z netu som nič na túto tému nenašiel. Prepáčte za takýto pre profíkov primitívny text, ale veľmi sa do sietí nerozumiem.

Návrat na "Siete"