Chladic na chipset

Všetko o chladení procesorov, grafických kariet, pasí­vne chladenie, ventilátory...
Používateľov profilový obrázok
Sapphire
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 54
Dátum registrácie: So 12. Apr, 2008, 14:00

Chladic na chipset

Príspevok od používateľa Sapphire »

Chcel by som sa opytat na tohoto:
http://www.alza.sk/SK/chladic-primecool ... d58195.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Ma ho niekto? Ma to nejaky ucinok? Ako huci?
Lebo idem kupovat asi tu gigabytku a aj s prislusenstvom(peniaze sa nasli, uz ziadny ony...**** od MSI :cool: ) a chcem aj chladic na chipset, kedze mojho procaka budem asi dobre brutalne taktovat a na vodu nemam, tak by som sa chcel opytat na toto, nemam radsej pockat chvilku a nasetrit ne nieco ine?(strop 250Sk!!!!!!!)
Používateľov profilový obrázok
lednicky1
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 104
Dátum registrácie: Ne 08. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Piešťany

Re: Chladic na chipset

Príspevok od používateľa lednicky1 »

henten urcite nie. malicky bzuciak, malinunky pasivcek. urcite nie. racej toto: http://www.alza.sk/SK/northbridge-chlad ... d63844.htm" onclick="window.open(this.href);return false; + nejaky 8 cm fan na to nacapit a mas pokoj. idealne by bolo toto http://www.alza.sk/SK/chladic-pasivni-t ... d64192.htm" onclick="window.open(this.href);return false; + fan, ale ked vravis 250 strop.
Používateľov profilový obrázok
charonme
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 376
Dátum registrácie: Po 16. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: bratislava 2

Re: Chladic na chipset

Príspevok od používateľa charonme »

skoda ze len do 250, inak by som odporucil zm nbf47 alebo CNB-R1 rev. A ale neviem ktory je vykonnejsi. Nevie niekto?
Zdroj: PicoPSU-120-WI-25
Používateľov profilový obrázok
lednicky1
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 104
Dátum registrácie: Ne 08. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Piešťany

Re: Chladic na chipset

Príspevok od používateľa lednicky1 »

charonme napísal:skoda ze len do 250, inak by som odporucil zm nbf47 alebo CNB-R1 rev. A ale neviem ktory je vykonnejsi. Nevie niekto?
ten enzotech zbytocne drahy, ten zalman je v pohode.
Používateľov profilový obrázok
charonme
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 376
Dátum registrácie: Po 16. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: bratislava 2

Re: Chladic na chipset

Príspevok od používateľa charonme »

hmm dik, ja viem ze je v pohode, ale zaujima ma ci ten enzotech nie je predsa len aspon o par percent lepsi. nuz co uz asi ich pokupujem viacero a spravim test? :)
Zdroj: PicoPSU-120-WI-25
Používateľov profilový obrázok
GABO
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 9265
Dátum registrácie: Ut 15. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Chladic na chipset

Príspevok od používateľa GABO »

Čo nakupovali tie Enzotechy boli zákazníci veľmi spokojní. Ak máš prietok tak bude chladiť podľa mňa mierne lepšie ako ten ZALMAN. Netreba zabúdať, že pri tom Enzotechu je pribalená velmi kvalitná pasta.
PC1 Intel Core i7-4960X@4,8GHz . ASRock X79 Extreme 11 . 32GB Corsair Dominator 2133MHz DDR3 . Zotac GTX 1080Ti . Samsung 850 PRO 256GB . Samsung 840 1TB . SF Leadex 750W . AOC Q3279VWFD8 . Noctua
PC2 i5-2500K . Noctua NH-U12 . ASUS P8Z68-V PRO . 16GB G.Skill Ripjaws X . EVGA GTX 1070 SC . Intel 530 240GB . Samsung 850 PRO 2TB . COUGAR GX-600W . Lian Li PC-V1010A - Silver . ASUS Xonar Essence STX + HD555
Používateľov profilový obrázok
lednicky1
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 104
Dátum registrácie: Ne 08. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Piešťany

Re: Chladic na chipset

Príspevok od používateľa lednicky1 »

GABO napísal:Čo nakupovali tie Enzotechy boli zákazníci veľmi spokojní. Ak máš prietok tak bude chladiť podľa mňa mierne lepšie ako ten ZALMAN. Netreba zabúdať, že pri tom Enzotechu je pribalená velmi kvalitná pasta.
len taky maly detail, stoji 3 krat viac ako ten zalman. :-) a mysilm ze tie 3-4 stupne, mozno maximalne 5 co uchladi lepsie nestoja za tych 500 sk. racej kupit nizkootackovy fan dako ho zbastlit na toho zalmana, a bude to chladit lepsie ako ten enzotech. tam ten fan nieje ani moc ako dat
Používateľov profilový obrázok
charonme
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 376
Dátum registrácie: Po 16. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: bratislava 2

Re: Chladic na chipset

Príspevok od používateľa charonme »

GABO napísal:...Ak máš prietok... ...je pribalená velmi kvalitná pasta.
Praveze prietok bude minimalny. Pastu aj tak davam vzdy svoju AS5 alebo metal pad takze by som bol asi skor radsej keby to bolo bez tej pasty a o to lacnejsie
lednicky1 napísal:len taky maly detail, stoji 3 krat viac ako ten zalman. :-) a mysilm ze tie 3-4 stupne, mozno maximalne 5 co uchladi lepsie nestoja za tych 500 sk. racej kupit nizkootackovy fan dako ho zbastlit na toho zalmana, a bude to chladit lepsie ako ten enzotech. tam ten fan nieje ani moc ako dat
podla instalacneho navodu praveze na enzotech ide dat fan a na zalman neviem ako. ale ak si chce niekto davat ventilatory tak sa asi nebude rozhliadat po najlepsom pasivnom rieseni, ze? 3-4 stupne naozaj nestoja za 500sk, ale rozdiel medzi stabilnym systemom a padanim, mrznutim, artefaktami a po kratkom case odidenou doskou tych 500sk stoji, hlavne pre tych ktori chcu hrobove ticho.
Zdroj: PicoPSU-120-WI-25
Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3430
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Chladic na chipset

Príspevok od používateľa stanomx »

ak ti vadi teplota chipsetu tak si kup tu malu SCHYTE 4x4cm za 2 kilca vobec mi nehuci a presne sadne na chladic od vyroby a pri tom ani nezavadza CPU cooleru
RAMMSTEIN
Používateľov profilový obrázok
Sapphire
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 54
Dátum registrácie: So 12. Apr, 2008, 14:00

Re: Chladic na chipset

Príspevok od používateľa Sapphire »

Takze to vyzera takto:
1. GIGABYTE MA790X-DS4
2. Zalman ZM-NBF47
3. ARCTIC Freezer 64 PRO
4. AKASA AK-171BL na RAM
a kedze nemali dve, tak druhy NEXUS HSP-230BL
a na bocnici mam toto: ACUTAKE ACU-FAN80
a na zadnej strane toto: ACUTAKE ACU-FAN92
Co myslite, dobry vyber?

edit: a napastujem to tymto: Noctua NT-H1 :)
Používateľov profilový obrázok
Sapphire
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 54
Dátum registrácie: So 12. Apr, 2008, 14:00

Re: Chladic na chipset

Príspevok od používateľa Sapphire »

Tak co mi na to poviete? :?:
Používateľov profilový obrázok
tomas2893
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1014
Dátum registrácie: Ne 23. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Nitra

Re: Chladic na chipset

Príspevok od používateľa tomas2893 »

Takze od konca :laugh: . Pasta je lepsia AC MX-2, nie ze by noctua bola zla. S ventilatormi Acutake nemam skusenosti, ale nepocul som na ne staznosti a vraj su aj celkom tiche, za 100sk, no nekup to :cool: . Chladice na ram su uplne zbytocne, aj tak nic neuchladia, radsej daj nad pamate nejaky pomalobezny ventilator a chladiaci ucinok bude urcite lepsi. Chladic na procesor je OK a aj chladic na chipset je tiez celkom fajn.
SONY Vaio T13 + PLEXTOR M5Pro 128GB
Používateľov profilový obrázok
Sapphire
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 54
Dátum registrácie: So 12. Apr, 2008, 14:00

Re: Chladic na chipset

Príspevok od používateľa Sapphire »

No, uz to mam v compe :) Doska je fantasticka, ale objednaval som to v stredua a vtedy este mali iba tu noctuu, ktora vyzerala kvalitne, MX-2 vtedy nemali :-( a nechcelo sa mi cakat, len dufam, ze to bude aspon na 75% take dobre ako MX-2 :-) O tych chladicoch. su fakt dobre, voec ich nepocujem, ako keby ziaden zvuk nevydavali, jedine negativum je, ze sa hrooooozne zle montuju, maju zle dierky(aspon tie moje) a strhal som vsetky zavity a aj som si znicil skrutkovac a nakoniec som ich prilepil sekundakom Locktite Super Attack(reklama neklame :rofl: ) ale somm spokojny :cool:
Používateľov profilový obrázok
laacco
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 12
Dátum registrácie: Ut 05. Jan, 2010, 00:21

Re: Chladic na chipset

Príspevok od používateľa laacco »

ja ma ties prolem s chipsetom ale ja tam mam obdlznikove a nato sa da kupit neco aktivne chladenie kuknite http://ep.yimg.com/ca/I/directron_2098_410402848" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
charonme
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 376
Dátum registrácie: Po 16. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: bratislava 2

Re: Chladic na chipset

Príspevok od používateľa charonme »

dva kusy tohoto by sa ti tam asi tazko uchytili? aspon rozmerovo by to sedelo?
Zdroj: PicoPSU-120-WI-25

Návrat na "Chladiče a všetky druhy chladenia"