Projekt "Command Center"

Všetko o zdrojoch, skrinkách a ich modifikovaní, o projektoch a modifikáciách všeobecne...
Používateľov profilový obrázok
mmhardky
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Št 10. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Projekt "Command Center"

Príspevok od používateľa mmhardky »

Povodne som to dal na Pcforum, no pacilo sa, tak sa chcem podelit aj tu:


Najprv to mal byt len novy comp, potom sa to zmenilo na simultannu a (v ramci moznosti :D ) vopred premyslenu upravu viacerych casti izby

Deli sa na tri casti:
"E-Drum" cast - Elektronicke bicie napichnute do MIDI prevodniku M-Audio 4x4, sluziace ako MIDI ovladac pre bicie simulovane v PC
"Command Center" - PC s troma LCD (stvrte LCD bude casom namontovane), maly mixpult, studiove odposluchy, sekundarny odposluch, zadne kanaly a center (v priprave). Pouzivam ho dvojako - dva "rezimy" - herny a pracovny.
a mini domace kino s 5.1 zvukom, napojene na PS3, kablovku a PC, priamo v posteli ;)


Cele dielo (hlavne PC) bohuzial z casovych dovodov este nie je dokoncene, viaceri ale chceli vidiet setup z mojej signatury, tak sem davam aspon doposial dosiahnute uspechy :)
Moj ciel bol vsetko prepojit do jedneho účelného celku, zaroven som doma instaloval fileserver (3TB) odkial sa streamuje vsetok multimedialny obsah (HD filmy, fotky, hudba...) na vsetky zariadenia.
Chcel som dosiahnut co najcistejsi vzhlad pomocou co najlepsieho prekablovania v celej izbe a co najlepsieho cable managementu v PC. Dalsim, rovnako velkym cielom bol co najtichsi chod PC, pretoze najviac to budem vyuzivat na mixovanie a mastering nahravok prinesenych zvonka.



“Command Center”

Hardware som nakupoval postupne, od konca minuleho roka, zvukova karta, jedna GeForce 8800GTX, 24" LCD a jeden disk boli pouzite zo stareho PC. Vela zeleza bolo vtedy uplne noveho, dnes uz konfiguracia zdaleka neposobi impresivne. Obrovsku namahu dalo nahananie sa za najlepsimi cenami a dealerskymi zlavami, vacsina je dovezena z Rakuska. Kazdopadne, ak by som mal za to platit napr. "agemacke" ceny v Sk, v zivote by som na to nemal (resp. tolko nedal). Vsetko co rychlo straca hodnotu (CPU, GPU...) bolo brane s ohladom na co najlepsi pomer cena/vykon.

Zakladne komponenty:

Intel C2D E8400
Asus Striker II Forumla (780i)
4GB DDR2 OCZ ReaperX 1000
XFX GeForce 8800GTX XXX (630/1350/2000)
MSI GeForce 8800GTX-OC (610/1350/2000)
HDD Samsung F1 1TB + Scythe Quiet Drive SQD-1000
HDD WD Raptor 150GB 10.000 rpm + Scythe Quiet Drive SQD-1000
Sound Blaster Audigy 2 ZS Platinum Pro
PSU Corsair HX620

Case + chladenie (vodne chladenie zatial nenamontovane)

Silverstone TJ07-BW
Magic Fleece tlmiaca sada pre Silverstone TJ-07
120 mm chladic Yate Loon D12SL-12 (niekolko kusov)
120 mm chladic Yate Loon D12SM-12 (niekolko kusov)
90 mm chladic Pabst (niekolko kusov)
D-Tek FuZion Universal
D-Tek Nozzle Kit
D-Tek FuZion Intel 775 Pro-Mount Set
EK Water Blocks EK-Multioption RES 150 Rev.2
Thermochill PA120.3 Triple Radiator G3/8
Laing DDC-Pumpe 12V Ultra
Laing Silencer Set
Trubica Masterkleer 15,9/11,1mm
+ dalsie prislusenstvo pre watercooling, cable sleeving, osvetlenie etc.

Zobrazovacie jednotky:

3x HP LP2065 20.1" + Matrox TripleHead2Go
1x HP LP2465 24" widescreen

Repro:

2x Tapco S8
2x B&W 305
Jamo - Surround & Center
Mixpult - Soundcraft Compact 4


Takto vyzeral stary comp:

Obrázok
Obrázok



A takto novy hardware (teda vacsia cast :) )pokope:

Obrázok
Obrázok
Obrázok


CPU:

Obrázok

Doska Asus Striker II Forumula:

Obrázok


Zatial som urobil vsetok cable sleeving, naplanoval cable management (plan sa uskotocni az po vyfrezovani potrebnych otvorov), vytlmil vnutro case a vymyslel umiestnenie HDD. To umiestnenie zabralo najviac casu, spolu so sleevovanim kablov. Disky, aj ked namontovane v tlmiacich 5,25" boxoch, nadalej prenasali hlboke vybracie na celu skrinu, ak k nej boli prisrobovane, aj napriek specialnym srobom. Jedine riesenie bolo ich volne niekam polozit, no zaroven im vytvorit priestor kde by boli dostatocne fixovane a neboli by polozene priamo jeden na druhom.

Takto vyzera disk s nalepenymi tlmiacimi "nozickami":

Obrázok


A takto vyzerala povodne zadna podpera, v pozadi vidno vsetky farebne "sleevovane" kable:

Obrázok

Material sa vsak casom zdeformoval, musel som ho preto vymenit za iny a celkovo som to urobil krajsie, len z toho nemam foto.


Sleevovany SLI bridge:

Obrázok


Vytlmene vnutro skrinky:

Obrázok


Horne nasavacie vetraky som miesto srobov upevnil tmavou tlmiacou penou, cim sa dalej zredukovala hlucnost. Vsetky kable som nasleevoval:

Obrázok


Dalsie fotky z vnutra, je na nich vidno aj kde su ulozene disky:

Obrázok
Obrázok
Obrázok

Prace na PC su urobene tak z 30%. Este ma caka komplet frezovanie novych otvorov pre kable (za ucelom ich takmer uplneho schovania), pre vodne chladenie a pre pripevnenie hlinikovej masky optickych mechanik, cela montaz vodneho chladenia (s tym mam zatial najmenej skusenosti a trochu aj obavy, priznavam), pieskove lakovanie vnutornych plechov na matnu (alebo lesklu) ciernu (alebo tmavomodru? :D ). K tomu vsetkemu sa vsak dostanem az v oktobri.



Dalsou velkou ulohou bolo nejako ucelne popripevnovat a poskryvat miliony kablov mimo PC. Kazdy monitor, repro, hub a aj PC ma svoj vlastny napatovy kabel, celkovo je v systeme zapojenych 7 DVI kablov, milion audio kablov atd. Pouzil som mnozstvo plastovych bielych list a priehladnych spiral na kable. V celej izbe prakticky nevidno volny kabel (az na elektronicke bicie, tam to skryt nejde).


Na riesenie problemu s mnozsvtom zdrojovych kablov som celkom hrdy :

Obrázok

Skoda, ze adapter k USB switchu nedostat v bielom. Fotka je trochu blba, v skutocnosti to vyzera lepsie a jednoliato bielo, az na tie dva cierne nestastne kable.
Vsetky ostatne kable k PC su skryte za stolom, zviazane pomocu spiral z Baumaxu a pripevnene k stolu. Externu kartu Matrox som prilepil zo spodnej strany dosky stola, uplne vzadu:

Matrox TH2G:

Obrázok
Obrázok

Lepsie fotky z toho zatial nemam. Rovnako je vzadu k stolu pripevneny aj USB switch do ktoreho idu vsetky RF prijmace, tlaciaren, scanner, MIDI atd.

Foto z boku:

Obrázok

Tu fixacnu spiralu musim este napravit.


Dalsia vec bolo umiestnit hlavne odposluchy tak, aby som mal priestor pre 3 LCD. Odposluchy nemozu byt daleko od seba, lebo by to znicilo stereo obraz pre poziciu priamo za stolom. Museli ist teda nad LCD. Kedze kazdy ma vyse 16 Kg, lamal som si nad tym dlho hlavu. Nakonieco som nasiel v Baumaxe idealne stojany pre CRT televizor. Pasuju idealne a naklon sa da nastavit tak, ze sa mi do usi dostava to co ma. Repro vsak muselo ist na lezato, pretoze inak by boli vyskace moc vysoko (pekna fraza :lol: )
Na fixaciu kablov posluzili listy z Baumaxu.
Za monitory som pripevnil LED svietidlo, ktore jednak dobre vyzera a zaroven sa pri nom prijemne pracuje - monitory tak netahaju oci.

A takto to (zatial) cele vyzera:

Obrázok
Obrázok
Obrázok

Chce to este nastriekat tie drziaky na bielo.

Pripevnenie LCD som zatial nejako zvlast neriesil. Chcel by som potom na postranne LCD kupit Ergotron ramena na prichytenie k stolu alebo na stenu, cim ziskam priestor pod LCD a bude to cele posobyt vzdusnejsie, no predovsetkym pojde este stvrte LCD do stredu hore, medzi reproduktory, podla potreby tam bude raz 24" a raz 20.1". Vymena displayu na ramene je jednoducha a zaberie len par sekund - vdaka perfektnemu uchytnemu systemu HP. Uz som totiz spominal, ze PC pouzivam "dvojako", bud na hry, alebo na pracu.


Takto vyzera momentelne herny rezim:

Obrázok

A takto pracovny:

Obrázok


Na hry treba mat 3 rovnake LCD vedla seba, na pracu je idealne mat v strede ten 24" sirokouhly monitor. Riesim to spominanou rychlou vymenou LCD podla potreby, len zatial mi vzdy jedno LCD lezi bokom. Chcem ho pri praci vyuzit a preto bude hore. Kto robil v Nuende mixaz nejakych zlozitejsich projektov, vie ze plochy nie je nikdy dost.






A tu su nejake dalsie fotky mojej nadhery :

Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Bohuzial sa budem s mojimi dvoma kraskami, 8800GTX, musiet rozlucit a do sekcii bazar dam za chvilu inzerat :(
Idem totiz prave na dlhsiu dobu do USA a je skoda nechat sa ich tu tak dlho nudit, hlavne ked som ich zatial ani poriadne neprevetral (prvu hru som na novej masine pustil az v aprili tohoto roku). Ak mate niekto zaujem, kuknite do bazaru.



Co sa tyka vykonu a hier, za touto masinou sa pri hrach bavim najviac od dob Half Life 1. Vsetko co som si naplanoval prejst slape v 3840*1024 pri perfektne stabilnych 60fps a to aj s AA a AF. Call Of Duty 4 bol na tejto zostave neskutocny zazitok, GRID je cisty adrenalin a Gears Of War ma konecne bavi (a velmi! S tymto obrazom a zvukom je atmosfera brutalna). Jedine co som neskusal je Crysis (napriek tomu z ho mam kupeny od dna vydania), lebo viem, ze ten by som uspokojivo nerozbehal.




"E-Drum cast"

Toto je o dost menej zaujmave a za zmienku stoji lista dole v rohu, cez ktoru ide asi 30 kablov... HDMI, audio, kablovka, USB.. vsetko. Som ale celkom spokojny ako som to cele umiestnil, predtym to zaberalo stvrtinu izby. Vsimnite si ako sa v lavej casti stretavaju detske casi s dospelymi (auticka a chlast :lol: ):

Na fotkach su vidiet aj surroundy:

Obrázok
Obrázok


Sekundarny stereo odposluch B&W (a lavy surround):

Obrázok



A na zaver:

"Domace kino v posteli" :-D

Na nom je najlepsie, ze je prepojene aj s PC aj s PS3, takze si mozem streamovat z fileservera hociaky HD film, pripadne si zahrat PC hru (aj so zapnutym SLI), alebo zhavit na PS3. Z PC je samozrejme vedeny aj 5.1 zvuk, subwoofer je schovany.

PC:

Obrázok

PS3:

Obrázok


------------------------
Cela tato technicka uprava izby ma stala velke mnozstvo namahy, nervov, casu a aj usporov. No zabava ktoru som zazil pri nakupovani, nekonecnom studovani roznych stranok a casopisov a aj pri samotnej instalacii je nenahraditelna. Je na tom este vela co vylepsovat, hlavne v PC ma ta najvacsia cast roboty este len caka.
Dufam ze sa vam to paci a budem rad ak sa niekto niecim inspiruje.
Ak niekto cakal nejaky seriozny PC tuning, docka sa v oktobri ;)
Používateľov profilový obrázok
RP
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2537
Dátum registrácie: St 21. Mar, 2001, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Projekt "Command Center"

Príspevok od používateľa RP »

Pekne, naozaj sa mi to paci, klobuk dole :hi:
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

Re: Projekt "Command Center"

Príspevok od používateľa jararak »

:OK: :cool: nadhera, este potom dohod tie dokoncene foto
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.
Používateľov profilový obrázok
Danix64
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1127
Dátum registrácie: Po 12. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Košice (04011)

Re: Projekt "Command Center"

Príspevok od používateľa Danix64 »

Obrázok Obrázok Obrázok
     :eek:
Ten cable managment sa mi veľmi páči. Konečne som sa inšpiroval :-) Len neviem či sa mi podarí tie všetky káble tak schovať.
(mám toľko káblov :( radšej sa ani nepozerajte: http://obrazok.eu/files/gpoxcg0id8wftnnracix.jpg" onclick="window.open(this.href);return false; - http://obrazok.eu/files/zrcizway9p2qklqapzzw.jpg" onclick="window.open(this.href);return false; cez prázdniny to musím poriešiť )

A nespomenul si, či budeš taktovať kompík
Spoiler: ukázať
fanless PC: Ryzen 5 5600G, 32GB RAM, 2x2TB SSD (17-19W idle)
fanless i3 server: i3-13100, 64GB RAM, Asus Pro H610T D4-CSM, 1x2TB SSD (<5W idle)
fanless secondary miniPC: Intel N6005, 16GB RAM, 2TB SSD (<6W idle)
fanless small home server: Odroid H3 (Unraid) (<5W idle), Raspberry Pi 4 (Debian/DietPi)
Používateľov profilový obrázok
r1z1ko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1429
Dátum registrácie: St 06. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Projekt "Command Center"

Príspevok od používateľa r1z1ko »

No chlapec, ti sa len modli aby si sa nemusel sťahovať...

btw...pekné to máš...hlavne to repro.. :)
CPU: Intel E8200 @3.2Ghz/1.1V - Freezer 7Pro «|» MB: ASUS P5K SE «|» VGA: GB 4850 «|» HDD: M4 64GB, SAMSUNG F1 1TB «|» RAM: OCZ 2x1GB 800Mhz Special Ops Edition+ 2x1GB red A-DATA «|» Mechanika: 1, NEC DVD-RW ND-3540A 2, SAMSUNG DVD-RW SH-S203P «|» Mouse: Logitech MX518 «|» Monitor: Benq G2222HDL «|» Headphone: Sennheiser eH 250
Používateľov profilový obrázok
Miraculix
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 462
Dátum registrácie: Pi 28. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Pov.Bystrica

Re: Projekt "Command Center"

Príspevok od používateľa Miraculix »

:cool: nechces si ma adoptovat ?? :D
ja len cumim s otvorenou hubou, ale 1 vec mi nejde do hlavy : mas dokonale poriesene odhlucnenie PC ale 2x88GTX ti tam bezia bez nejakeho Accelera ...
ale asi to bude tym ze 1. chystas Wcooling a 2. ze to je len z 30% tak .... som si aj sam odpovedal
proste ziskal si si moje uznanie a myslim ze aj uznanie vsetkych citatelov tohto postu :good:
aj ked tu nejde o uznanie ale o tvoju spokojnost
CPU : AMD 5200+ 2.7 @ 3.1 270x11.5 + TT Silent Tower |RAM : 2x1Gb Apacer Gold 800 @ 887 CL5 |VGA : nVidia 9600GT Leadtek 650/1625/900 @ 720/1800/1000 |MB : ASRock Alive nf7g-HDready |HDD : 160Gb Samsung |PSU : Fortron 450W Saga+ |LCD : Samsung SM 2253LW 22" |OS : WIN XP |MT : LG KM900 Arena |Ostatné : ASUS Eee 701 4G, Genius f509, KOSS SparkPlug, Sennheiser MX75, Genius SW-HF5.1 5005
Používateľov profilový obrázok
MajkY
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 473
Dátum registrácie: Po 26. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Projekt "Command Center"

Príspevok od používateľa MajkY »

To ma poser....... IMPERSSIVE
PC1: 2500K@4,5GHz/passive NOCTUA NH-D14 | 8GB | GIGABYTE 7850@1090/5700 2GB | 128GB SSD/1TB/NAS DS212j 2x1TB | ASUS P8P67-M PRO | Corsair HX 520 | Cooltek U3 | 22" Dell 2209WA
PC2: 2120@3,5GHz/active Gelid Tranquillo | 8GB | ASUS 6850 2GB | 1TB | ASUS P8Z77-V LX | Corsair VX 450 | Thermaltake Soprano | 23" LG Flatron IPS231
PC3: 8400@3,16GHz/DELL OPTIPLEX 755 SFF | 6GB | GTX 750 incoming ? | 64GB SSD | 17" Dell
Používateľov profilový obrázok
mmhardky
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Št 10. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Projekt "Command Center"

Príspevok od používateľa mmhardky »

Dik za uznanie vsetci!
Miraculix napísal: ale asi to bude tym ze 1. chystas Wcooling a 2. ze to je len z 30% tak .... som si aj sam odpovedal
Mas 100% pravdu. Od zaciatku som planoval vodu na vsetko, no chladice na GPUs vyjdu spolu aj 200 euro a kedze karty coskoro upgradujem, nechal som to zatial tak a dam to az na nove.
alle
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1729
Dátum registrácie: Št 30. Aug, 2007, 08:00
Bydlisko: Poprad

Re: Projekt "Command Center"

Príspevok od používateľa alle »

no comment proste RESPEKT ale bol by dost brutalny zazitok hrat na tom napr crysis ty vole :OO=
Používateľov profilový obrázok
4A41524F
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 131
Dátum registrácie: So 14. Jún, 2008, 12:57
Bydlisko: Košice [17]

Re: Projekt "Command Center"

Príspevok od používateľa 4A41524F »

Nadhera :good: , nechces izbu upravit aj mne? :laugh:
Spoiler: ukázať
Amd Athlon II 245
Gigabyte MA770-UD3 bios F8
2Gb Goodram
EN8600GT acelero L2pro
Silverstone SST-PS02B SeaSonic SS400-ET
Samsung F1 320Gb
Vista home premium 64bit.
Používateľov profilový obrázok
agrashi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 510
Dátum registrácie: Pi 22. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Bánovce nad Bebravou

Re: Projekt "Command Center"

Príspevok od používateľa agrashi »

na takyto prispevok sa mi neda nereagovat.

si prvy clovek co ma o pol dvanastej v noci prinutil postavit sa z postele a zatlieskat... tebe..bravooo...

mna osobne tiez bavia taketo srandicky ..uprava a schovavanie kablov..rozvody kablov, repro, obrazovky a tak...maximalny dojem zabavy z tej elektroniky okolo nas :good:

ja najnovsie kvoli tomu pozitku ak to tak nazvem, idem do projektora s uhloprieckou cca 170cm a pozorovaciou vzdialenostou 240cm...tak akurat ;)

prajem vela stastia pri dokonceni skrinky..to mna osobne nebavi :P

vela zdaru
Používateľov profilový obrázok
NuSuey
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 383
Dátum registrácie: So 28. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Kosice

Re: Projekt "Command Center"

Príspevok od používateľa NuSuey »

hlavne kvoli tym najroznejsim kablom snad som si kupil radsej notebook a zanevrel na desktop..

tak mozno to uz bolo spominane.. ale .. si BOH :dance: yahooo yahooo
Case: Silverstone RVZ01B, CPU: Intel Core i3-4130, GPU: EVGA GeForce GTX 750 Ti 2GB, RAM: Crucial Ballistix Tactical 4GB (1 x 4GB) DDR3-1600, MB: Asus H81I-PLUS Mini ITX, HDD: Crucial M500 240GB
Používateľov profilový obrázok
r1z1ko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1429
Dátum registrácie: St 06. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Projekt "Command Center"

Príspevok od používateľa r1z1ko »

NuSuey napísal:ale .. si BOH :dance: yahooo yahooo
Krásni príklad že za peniaze môžeš byť dokonca ja BOH.
Viem že je to dosť odveci ale proste mi to nedalo nenapísať...
Krásny príklad že peniaze hýbu svetom a vládnu nám....a nie mi nim....no bohužiaľ....

Ale nechcem sa nijako dotknúť autora....hneď aj napísal že by nebol vôbec ochotný minút takú čiastku a kde to ešte naraz...

PS: ale chápem vaše pripomienky...môjmu a teda predpokladám že aj vášmu oku to veľmi lahodí.
CPU: Intel E8200 @3.2Ghz/1.1V - Freezer 7Pro «|» MB: ASUS P5K SE «|» VGA: GB 4850 «|» HDD: M4 64GB, SAMSUNG F1 1TB «|» RAM: OCZ 2x1GB 800Mhz Special Ops Edition+ 2x1GB red A-DATA «|» Mechanika: 1, NEC DVD-RW ND-3540A 2, SAMSUNG DVD-RW SH-S203P «|» Mouse: Logitech MX518 «|» Monitor: Benq G2222HDL «|» Headphone: Sennheiser eH 250
alle
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1729
Dátum registrácie: Št 30. Aug, 2007, 08:00
Bydlisko: Poprad

Re: Projekt "Command Center"

Príspevok od používateľa alle »

ked na to ma preco nie,niekto si kupi bugaty veyron za 50 melonov a vozi sa nom do roboty a naspet(priklad :-) )pri tom by mohol ist aj peso :D mi chces povedat ze ked by si mal majetok jak Bill Gates vozil by si sa na skode 120L? Asi nie :)
Používateľov profilový obrázok
r1z1ko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1429
Dátum registrácie: St 06. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Projekt "Command Center"

Príspevok od používateľa r1z1ko »

No ten tvoj príspevok nemá s mojím predošlým príspevkom nič spoločné. :-)

PS: ale nechaj tak nechcem to rozoberať....a hlavne nie tu.
CPU: Intel E8200 @3.2Ghz/1.1V - Freezer 7Pro «|» MB: ASUS P5K SE «|» VGA: GB 4850 «|» HDD: M4 64GB, SAMSUNG F1 1TB «|» RAM: OCZ 2x1GB 800Mhz Special Ops Edition+ 2x1GB red A-DATA «|» Mechanika: 1, NEC DVD-RW ND-3540A 2, SAMSUNG DVD-RW SH-S203P «|» Mouse: Logitech MX518 «|» Monitor: Benq G2222HDL «|» Headphone: Sennheiser eH 250

Návrat na "Zdroje, skrinky ich modifikácie a projekty"