programovanie v c++

Sekcia o programovaní, programovacích jazykoch...
Používateľov profilový obrázok
upir102
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 557
Dátum registrácie: Pi 04. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Vinohrady nad Váhom

programovanie v c++

Príspevok od používateľa upir102 »

ahojte
zacinam programovat v c++ uz so toho dost cital pozeral na http://www.google.sk" onclick="window.open(this.href);return false; ale stale nikde neviem najst ako zacat vlastne kde mam zacat pisat prikazy a tak ?je na to nejaky program ?
Používateľov profilový obrázok
kOsTi
VIP
VIP
Príspevky: 2887
Dátum registrácie: Ne 08. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: BKK, Thailand

Re: programovanie v c++

Príspevok od používateľa kOsTi »

skus DevC++ :) alebo MS Visual Studio :)
Používateľov profilový obrázok
upir102
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 557
Dátum registrácie: Pi 04. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Vinohrady nad Váhom

Re: programovanie v c++

Príspevok od používateľa upir102 »

diki moc
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: programovanie v c++

Príspevok od používateľa lacika »

DevC++ je take dobre jednoduche..

natukaj si http://www.programujte.com" onclick="window.open(this.href);return false; a potozeraj si serialy C++ ;)
Používateľov profilový obrázok
kami_sama
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 362
Dátum registrácie: Po 05. Sep, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Re: programovanie v c++

Príspevok od používateľa kami_sama »

tiez celkom dobra stranka je tato.

mas tam kopu zaujimavych veci.
jancin99
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 93
Dátum registrácie: So 23. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: Krásno nad Kysucou

Re: programovanie v c++

Príspevok od používateľa jancin99 »

Zdar.
Mam otazku ze ci zacat rovno s C++ alebo predtym sa naucit C.Programovat som sa naucil trochu v turbopascale pocul som ze to je dobry program na ucenie,ale teraz by som sa chcel naucit nieco viac tak ako pokracovat?Aj ked pascal sa budeme este ucit v skole ale chcel by som ist na vysoku v tejto oblasti a tam C urcite bude :-) .
Sir_Killer
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Št 11. Sep, 2008, 19:31

Re: programovanie v c++

Príspevok od používateľa Sir_Killer »

jancin99 napísal:...
Vopred sa C ucit absolutne nemusis, vsetky studijne plany na VS predpokladaju, ze na ich skolu prisiel dement, ktory programovat vobec nevie [pripadne sotva zmaturoval] takze toho sa bat nemusis...

Dalej, medzi C a C++ nieje rozdiel len v nazve, mozes zacat studiom aj Ccka aj, Cpp a v oboch pripadoch to pojde, akurat ze pri Cpp by si mal pochopit aj principy objektovo orientovaneho programovania (OOP), co uz je na pochopenie trosku zlozitejsia zalezitost...ale volba je stale len a len na tebe, bordel mozes pisat aj v jednom, aj v druhom...ale necakaj, ze ta Ccko "vykatapultuje" a prestanes pisat nudne konzolove aplikacie...

http://programujte.com/index.php?rubrik ... -c-c%20%20
http://www.builder.cz/

Ja si myslim, ze by si mohol kludne dalej programovat v TP, aspon pokial navstevujes strednu skolu tym nic neskazis...na C by som osobne prechadzal az ked by ma pascal limitoval...mnozstvo ludi ti sice povie nieco v zmysle : "su len dva mrtve jazyky - latina a pascal", ale tak to uz jednoducho k pascalu patri...ked pri nom zostanes mozes sa aspon nieco spytat profaka v skole, na mature nebudes pisat Cckovu syntax do modreho okna so zltymi pismenami jak ja a na VS ta to naozaj neobmedzi...

(ked by si chcel zacat robit "oknicka", ide to aj s pascalom (Delphi, Lazarus), ale to len tak na okraj...)
...a koniec koncov, je to jedno, v com sa programovat naucis, syntax noveho jazyka sa naucis aj za pol dna, pokial uz vies, o com to vsetko je :P
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: programovanie v c++

Príspevok od používateľa lacika »

nauc sa perfektne TP
mozes na socku nieco naprogramovat v TP a mas zmaturovane :good:

unas robil jeden programovatelny skolsky zvoncek.. neviem, program asi bol vo C/C++. Pomahal mu stym skusenejsi programator/kamarat a signal siel cez LPT port.. :cool: praca
jancin99
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 93
Dátum registrácie: So 23. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: Krásno nad Kysucou

Re: programovanie v c++

Príspevok od používateľa jancin99 »

Dik, uz v tom mam jasnejsie :-) Tak este sa poucim ten pascal, a ked to budem poriadne chapat tak asi sam zistim kedy za zacat ucit nieco nove :good:

Návrat na "Programovanie"