N95 a SIMka

Všetko o mobilných telefónoch, tabletoch, fitness náramkoch, smart hodinkách a iných prenosných zariadeniach. Diskusia o mobilných sieťach, operátoroch a ponukách.
Toto nie je nákupná poradňa!! Taktiež zadeľte tému do dobrej podkategórie
Používateľov profilový obrázok
jergus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1281
Dátum registrácie: Št 03. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Kremnica (31)

N95 a SIMka

Príspevok od používateľa jergus »

Zdravim.
Dostala sa mi do ruk nokia n95 a mam s nou mensi problem. Bola kupovana v zahranici, je v nej anglicke menu, ale to nie je problem. Telefon sa da zapnut bez problemov bez SIM karty, ale akonahle do neho dam SIM kartu, zadam PIN kod, telefon sa vypne.
Neviete mi niekto poradit kde je problem?
Abraham Lincoln oslobodil vsetkych ludi, ale az Samuel Colt ich zrovnopravnil
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7688
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: N95 a SIMka

Príspevok od používateľa newmi »

nie je nejak blokvany??
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Používateľov profilový obrázok
Jerry
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2761
Dátum registrácie: Ut 22. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trenčín

Re: N95 a SIMka

Príspevok od používateľa Jerry »

Jasne ze je blokovany ... odporucam navstivit servis, prehrat soft a ak bude treba, tak aj unlock ... Zabijas s tym zbytocne cas ...
Používateľov profilový obrázok
jergus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1281
Dátum registrácie: Št 03. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Kremnica (31)

Re: N95 a SIMka

Príspevok od používateľa jergus »

Hm, no len zabudol om to napisat cele. Ked som tam vlozil kartu od t-mobile, telefon isiel pol hodinu, potom sa vypol a uz s kartou nejde. Dal som orange, zasa isiel pol hodinu, po pol hodine sa vypol a uz nejde. Skusil som O2, a presne ten isty scenar.
Takze je blokovany?
Abraham Lincoln oslobodil vsetkych ludi, ale az Samuel Colt ich zrovnopravnil
Používateľov profilový obrázok
Jerry
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2761
Dátum registrácie: Ut 22. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trenčín

Re: N95 a SIMka

Príspevok od používateľa Jerry »

Je to mozne, ze je to takto ochranene ... Skus nahodit na kabel, ci sa neda aktualizovat soft, mozno to pomoze ...
Používateľov profilový obrázok
r1z1ko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1429
Dátum registrácie: St 06. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava

Re: N95 a SIMka

Príspevok od používateľa r1z1ko »

Prepal si doma Firmware a uvidíš...
Ale ak ti naskočilo menu a našlo sieť tak blokovaný nieje...
Ale aj tak je čudné že chvíľu šiel a potom skapal...

http://www.nokia.sk/link?cid=PLAIN_TEXT_240963" onclick="window.open(this.href);return false;
CPU: Intel E8200 @3.2Ghz/1.1V - Freezer 7Pro «|» MB: ASUS P5K SE «|» VGA: GB 4850 «|» HDD: M4 64GB, SAMSUNG F1 1TB «|» RAM: OCZ 2x1GB 800Mhz Special Ops Edition+ 2x1GB red A-DATA «|» Mechanika: 1, NEC DVD-RW ND-3540A 2, SAMSUNG DVD-RW SH-S203P «|» Mouse: Logitech MX518 «|» Monitor: Benq G2222HDL «|» Headphone: Sennheiser eH 250
Používateľov profilový obrázok
upir102
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 557
Dátum registrácie: Pi 04. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Vinohrady nad Váhom

Re: N95 a SIMka

Príspevok od používateľa upir102 »

Moj ote si tiez kupil nokiu n95 s 8gb pametou a kupoval ju v Rakusku a ma v nej rakzusku siet a chce ju odblokovat aby v nom isla aj Slovenska siet neviete ako?
Používateľov profilový obrázok
Jerry
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2761
Dátum registrácie: Ut 22. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trenčín

Re: N95 a SIMka

Príspevok od používateľa Jerry »

Mobil servis (nie orange ani T-mobile) a tam ti to spravia .. cena cca 1000,- mozes ratat ... ;)
Používateľov profilový obrázok
upir102
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 557
Dátum registrácie: Pi 04. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Vinohrady nad Váhom

Re: N95 a SIMka

Príspevok od používateľa upir102 »

neda sa to spravit nejako doma ?
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7688
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: N95 a SIMka

Príspevok od používateľa newmi »

Da ale potrebujes k tomu datovy kabel a trochu viac zrucnosti. Navodov ako na to je kopec na vselijakych forach o mobiloch. Skus napr. http://www.forumno.net
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Používateľov profilový obrázok
Jerry
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2761
Dátum registrácie: Ut 22. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trenčín

Re: N95 a SIMka

Príspevok od používateľa Jerry »

Ako pise newmi, da sa to, ale nie je to jednoducha vec ... Ak nie si dostatocne zrucny, nesparkaj do toho, ale daj si to spravit v servise ... Mozes poskodit telefon viac ako si myslis a oprava bude potom drahsia ako samotny unlock. Ja ti radim nespekuluj a daj si to urobit v servise ... Podotykam N95 nie je nokia 3310 ale je to BB5 ak ti to nieco hovori. To sa neda odblokovat len tak hoci akym kodom ... Cize vela zdaru pri spravnej volbe ... ;)
Používateľov profilový obrázok
upir102
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 557
Dátum registrácie: Pi 04. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Vinohrady nad Váhom

Re: N95 a SIMka

Príspevok od používateľa upir102 »

a das a niekde volne stiahnut Slovencina do toho mobilu?A ako sa instaluje ta Slovencina?
Používateľov profilový obrázok
Jerry
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2761
Dátum registrácie: Ut 22. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trenčín

Re: N95 a SIMka

Príspevok od používateľa Jerry »

Nie neda sa stiahnut ... Je to samotna fleska v mobile, ktora sa prepaluje zmenou FW .. Ten firmware ma jazykove balicky a ten nas ma Slovencinu, Cestinu, Nemcinu, Polstinu, Anglictinu a Madarcinu. Rakusania maju iny FW, tak tam slovencinu das iba navstevou servisu a oni ti prehraju iny soft ..
Používateľov profilový obrázok
upir102
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 557
Dátum registrácie: Pi 04. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Vinohrady nad Váhom

Re: N95 a SIMka

Príspevok od používateľa upir102 »

no a kde stiahnem tu slovencinu?
Používateľov profilový obrázok
Jerry
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2761
Dátum registrácie: Ut 22. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trenčín

Re: N95 a SIMka

Príspevok od používateľa Jerry »

Ach to je niekto mudry ... On ani nevie co vlastne product code (pc) definuje a ty mu tu budes davat rozum. Ved toto som pisal hore o tom jazykovom balicku a pc som nechcel do toho miesat, kedze nema o tom ani paru. Ked zmeni pc v telefone, automaticky pride o zaruku. Ano da sa to aj doma urobit, ale ak nema skusenosti, je zbytocne aby sa do toho pustal ... Ale je to jednoducha varianta, ktora sa da urobit doma a nestoji ta nic okrem toho ze prides o zaruku ... Navstiv radsej servis, kde to budes mat urobene od cloveka, ktory tomu rozumie a nebudes potom este platit naviac za ozivenie zdochnuteho mobilu ... ;)

Návrat na "Mobilné telefóny, tablety, wearables a mobilné siete"