ako chladit tento pc

Všetko o chladení procesorov, grafických kariet, pasí­vne chladenie, ventilátory...
Používateľov profilový obrázok
gonner
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 12
Dátum registrácie: Ut 07. Aug, 2007, 08:00
Bydlisko: Ružomberok

ako chladit tento pc

Príspevok od používateľa gonner »

Ako chaldit tento pc ?
CPU- AMD Athlon 4200+ Dual
VGA- Gainward GF8600GT 256MB
HDD- 400G presny nazov som zabudol (ale aj tak to neni podstatne)

Tu fotka pc:
:arrow: http://img78.imageshack.us/img78/7356/c ... epcnf2.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: ako chladit tento pc

Príspevok od používateľa lacika »

gonner napísal:Ako chaldit tento pc ?
mozes si vybrat: vzduchom, vodou, DICE/DryIce, LN2
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7700
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: ako chladit tento pc

Príspevok od používateľa newmi »

a preco ho chces chladit?
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Používateľov profilový obrázok
slawo206
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 687
Dátum registrácie: Št 26. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Handlová

Re: ako chladit tento pc

Príspevok od používateľa slawo206 »

do predu jeden prisavaci vetrak a na procesor AC Freezer 64 pro PWM a mas to dobre a lacno...
Gigabyte GA-M52L-S3 II AMD Athlon X2 4200+ Windsor (2,2ghz @ 2,9ghz) II ATI/AMD Sapphire HD3850 512Mb II KME 400W II 2x1Gb Kingston 800mhz CL5 II Arctic Cooling Freezer 64 pro PWM II LG H55L LS II Projekt WoodCase in progress
Používateľov profilový obrázok
ZoranICS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2239
Dátum registrácie: St 18. Jún, 2008, 18:51
Bydlisko: Kosice

Re: ako chladit tento pc

Príspevok od používateľa ZoranICS »

Co od toho stroja ocakavas? Co na nom budes robit? Chces ho taktovat, alebo nie? chces aby bol tichy alebo ti na tom nezalezi? A v nie poslednom rade, kolko penazi chces don investovat?

Ak na toto odpovies, tak ti budeme vediet poradit :)
Používateľov profilový obrázok
gonner
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 12
Dátum registrácie: Ut 07. Aug, 2007, 08:00
Bydlisko: Ružomberok

Re: ako chladit tento pc

Príspevok od používateľa gonner »

no takto jedneho krasneho dna som sa hral nejaku hru a zrazu brutalny error grafika mala 92stupňou a tak som zacal rozmislat nad tim ako to budem chlaďiť , hmm aj taktnut by som troska cel grafiku je mi jasne ze tato grafika sa ani moc taktovat neda ale trocha zvisit jej vikon neuskodi ,heh najlepse by bolo keby to bolo co najlacnejse
hluk mi pri hrani moc nevadi ale ked idem spat a mam pusteny pc tak mi to vadi :) cize by to chcelo nejaky vipinac ale bo regulaciu otacok ventika aby to nebola taky hluk
Naposledy upravil/-a gonner v Št 24. Júl, 2008, 13:32, upravené celkom 2 krát.
Používateľov profilový obrázok
gonner
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 12
Dátum registrácie: Ut 07. Aug, 2007, 08:00
Bydlisko: Ružomberok

Re: ako chladit tento pc

Príspevok od používateľa gonner »

lacikaboss napísal:
gonner napísal:Ako chaldit tento pc ?
mozes si vybrat: vzduchom, vodou, DICE/DryIce, LN2

asi vzduchom nakolko vodnik je drahy a nevem co je DICE/DryIce, LN2 pls dake visvetlenie
Používateľov profilový obrázok
PeRi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 495
Dátum registrácie: Po 12. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Brezová pod Bradlom

Re: ako chladit tento pc

Príspevok od používateľa PeRi »

DICE/ln2 nerieš, lacikaboss samozrejme žartoval, ide o extrémne chladenie suchým ľadom/tekutým dusíkom .. využíva sa pri dosahovaní max.frekvencii a výsledkov v benchmarkoch a to iba na veľmi krátku dobu, keďže dokáže schladiť CPU/GPU v prípade DICE na -80°C, ln2 aj -180°C ... :D

Na CPU by som kúpil AC Freezer 64 Pro ...
Na grafiku jednoznačne pasív AC Accelero S1 r.2 ...
Ak sa zahrieva HDD, tak nejaký 12cm fan pred neho na 5V a je ticho ...
CPU: AMD RYZEN 5 3600@ 4400Mhz| Cooler: Silverstone PF240W PermaFrost | MoBo: ASUS TUF Gaming B-550 Plus | RAM: Patriot Viper Steel Series 16 GB KIT DDR4 3733 Mhz CL17 | GPU: GIGABYTE RTX 3060Ti EAGLE OC | PSU: Seasonic Focus GX 650 W Gold | SSD1: ADATA XPG SX8200 Pro 1TB | SSD2: Kingston A400 240 GB | HDD: Samsung 1TB | Mouse: Logitech G3 | Case: Phanteks Eclipse P400A
Používateľov profilový obrázok
gonner
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 12
Dátum registrácie: Ut 07. Aug, 2007, 08:00
Bydlisko: Ružomberok

Re: ako chladit tento pc

Príspevok od používateľa gonner »

PeRi napísal:DICE/ln2 nerieš, lacikaboss samozrejme žartoval, ide o extrémne chladenie suchým ľadom/tekutým dusíkom .. využíva sa pri dosahovaní max.frekvencii a výsledkov v benchmarkoch a to iba na veľmi krátku dobu, keďže dokáže schladiť CPU/GPU v prípade DICE na -80°C, ln2 aj -180°C ... :D

Na CPU by som kúpil AC Freezer 64 Pro ...
Na grafiku jednoznačne pasív AC Accelero S1 r.2 ...
Ak sa zahrieva HDD, tak nejaký 12cm fan pred neho na 5V a je ticho ...
hdd sa nezahireva
na grafike uz je pasiv; AC Accelero S1 r.2 je urcite lesi pasiv ako ten co tam je ale nevedel by nekto povedat ze o kolko ,ci sa to tam vobec oplati davat bo ked zlepsenie bude minimalne tak to nebude bohvieco ,skor by som povedal ze tam treba daki ventik alebo daco take
Používateľov profilový obrázok
ZoranICS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2239
Dátum registrácie: St 18. Jún, 2008, 18:51
Bydlisko: Kosice

Re: ako chladit tento pc

Príspevok od používateľa ZoranICS »

kup si fan controller a nejake 120ky ventilatory ktore si rozmiestnis po bedni tak, aby ti fukali na zahrievajuce sa suciastky...

ked sa hras, tak to pojde na plno a ked budes chciet spat, tak si ich stiahnes na min, alebo celkom vypnes. Pokial stroj nemas taktovany tak sa nebude v noci zahrievat, len mu umozni volny pristup vzduchu.
Používateľov profilový obrázok
gonner
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 12
Dátum registrácie: Ut 07. Aug, 2007, 08:00
Bydlisko: Ružomberok

Re: ako chladit tento pc

Príspevok od používateľa gonner »

ZoranICS napísal:kup si fan controller a nejake 120ky ventilatory ktore si rozmiestnis po bedni tak, aby ti fukali na zahrievajuce sa suciastky...

ked sa hras, tak to pojde na plno a ked budes chciet spat, tak si ich stiahnes na min, alebo celkom vypnes. Pokial stroj nemas taktovany tak sa nebude v noci zahrievat, len mu umozni volny pristup vzduchu.
nj to ma napadlo len druha otazka jeako viresit prietok vzduchu ze od kial kam
a ako umiestnim 12cm ventik pod grafiku virezat otvor pod nim?
Používateľov profilový obrázok
cool_point
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 726
Dátum registrácie: Št 26. Jún, 2008, 19:12
Bydlisko: Handlová/Prievidza (36)

Re: ako chladit tento pc

Príspevok od používateľa cool_point »

Na vetrák pod grafiku nepotrebuješ otvor, tam stačí ak bude fúkať na to accelero aj ten vzduch čo je v skrini. Fan na pomalé otáčky a máš postarané o grafiku.
Case: Aquarius YY-5604, 3x12cm FAN AC MB: ASUS P5E - X38/ICH9R, CPU: INTEL Core 2 Quad Q8400, Cooling H2O: Laing DDC 12V Ultra + Alphacool TOP, D-Tek FuZion V2 + Alphacool Radiator NexXxoS Xtreme III rev. 2 + 3x FAN Noctua NF-P12-1300, RAM: 4x2GB DDR2 800MHz A-DATA Extreme Edition Vitesta, HDD: 1xSSD OCZ Vertex 3 60GB+2x400GB WD 7200 RAID0+1TB Seagate+2TB WD, VGA: SAPPHIRE HD 5770, 1024MB DDR5, VGA Cooler: Water block Alphacool NexXxoS GPS-07T, LCD: LG L226WTQ-SF 22 ", Mouse: Razer DeathAdder 1800DPI + Razer eXactMat, Power: Corsair HX620W, OS: Win7 Ultimate x64
Používateľov profilový obrázok
gonner
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 12
Dátum registrácie: Ut 07. Aug, 2007, 08:00
Bydlisko: Ružomberok

Re: ako chladit tento pc

Príspevok od používateľa gonner »

pomohly bi ste mi ako mam viriesit cirkulaciu vzduchu v case
PatrikL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7403
Dátum registrácie: Ne 15. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Prievidza

Re: ako chladit tento pc

Príspevok od používateľa PatrikL »

Pridaj dopredu jeden ventilátor čo bude nasávať vzduch (a tým ochladzovať HDD aj grafiku).
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3441
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: ako chladit tento pc

Príspevok od používateľa stanomx »

vpredu jeden ventilator na nasavanie do zadu na vysavanie (najlepsie co najvac do zadu) a na grafiku daj na pasiv tiez 12cm

Návrat na "Chladiče a všetky druhy chladenia"