2x Asus HD4870 reklamácia + EDIT!!!

Všetko o grafických kartách, ich problémy, ovládače ...
Používateľov profilový obrázok
Fanthomass
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1332
Dátum registrácie: Po 18. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Žiar nad Hronom

2x Asus HD4870 reklamácia + EDIT!!!

Príspevok od používateľa Fanthomass »

Ahojte,

Takže na úvod - Všetky fakty v tejto téme sú uvedené fakt ako fakty.. :laugh: To znamená, že nič neprikrášlim, nič úmyselne nezatajím! Poprosil by som tiež o reakcie len k veci a pokiaľ možno aj s nejakou užítkovou hodnotou! ;) :good:

Chcel by som vedieť vaše názory na pokazenie sa dvoch Asus HD4870 v priebehu pár dní od založenia do PC!!

CCA minulý mesiac som si kúpil moju prvú Asus HD4870, tu je -
http://www.asus.com/products.aspx?l1=2& ... odelmenu=1" onclick="window.open(this.href);return false;

Prvú kartu som taktoval cez rôzne programy, reguloval otáčky tiež cez rôzne programy a samozrejme aj hral sa. Neskôr, keď som si prečítal celý návod ako flashnúť bios karty na nastavenie taktov a fanov priamo pre 2D/3D, tak som si povedal, že to skúsim. Všetko prebehlo fajn a všetko fungovalo.. Nebudem preháňať, keď poviem, že som na prvej karte urobil CCA 20 flashov, kde som si výkon a hluk snažil vyšperkovať k čo najväčšej spokojnosti! Asi po šiestich dňoch od kúpy karty som sa hral Crysis, opäť po flashy (úplne bežnom a totožnom, než boli tie predtým, všetko korektne fungovalo) a zrazu sa zasekol obraz! Tak som reštartoval PC a už nič. Kedže mám k doske veľmi dobrú hračku, čo je LCD poster, viem, že štartovanie compu ostalo vždy už potom stáť pri čítaní VGA Biosu, navyše moje LCD nezaznamenávalo žiadny prichádzajúci signál od karty. Tu sa otvorene priznám, že som si bol vedomý toho, že to bolo asi kvôli tomu, že som možno flashoval bios, respektíve a jasne, z môjho zásahu sa prejavila táto skutočnosť. Preto som sa vyrovnal aj s myšlienkou, že možno som si sám pokazil kartu a je to proste moja chyba, na moje náklady. Fakt som žil s pocitom, že som si to pokazil, tak mám smolu. Na reklamáciu som si to zaniesol s tým, že uvidím. Reklamáciu mi na moju radosť a možno štastie uznali a poslali nový kus. No to som sa zjavne predčasne tešil!

Prišla druhá karta, ten istý typ, samozrejme nové SN / Kus za kus.
Prvé čo som urobil, odšmaril z winu všetky flashovacie a iné blbé programy a zaprisahal som sa, že sa biosu ani len nedotknem! A veru som sa ho ani len nedotkol. Opäť som použil Smart doctora - ale len na regulovanie otáčok ventilátora ( vždy som ho nastavoval tak, aby viac fúkal, nech sa karta menej hreje, to znamená, že aj pri bežnom surfovaním a nehraní sa som ho nechal točiť až na 30%, teplota potom do 60 stupňov). Neskôr vydali novú verziu ATT a tú som nainštalova a skúsil mierne OC, ktoré som však potom opäť defaultom, nechcel som sa vystaviť riziku, že sa karta znova pokazí. Toto sa všetko udialo behom dvoch dní od inštalácie druhej karty a raz, keď som počítač korektne vypínal (že mi obraz nezamrzol, skrátka obyčajné vypnutie) sa bez problémov aj vypol, ale keď som ho už chcel zapnúť, ani za svet! Inú triašku som dostal, lebo LCD poster mi zas ukazoval VGA BIOS!!!! Behom tých dvoch dní si síce tiež spomínam, že mi karta raz už nenaskočila, že poster hlásil VGA bios, myslel som však , že pc niečo preplo, stlačil som reset a už to išlo. Pri tom poslednom zapnutí už však karta opäť nenabehla a ani po XY reštartoch, bios zrejme tiež mŕtvy ako na prvej!

Teraz jedna jednoduchá otázka, čo je sakra s tým? :furious2: :furious:

Úprimne, pri prvej karte som si mojej činnej debility bol vedomý, no pri tejto druhej nech ma šlaktrafí, ak som niečo spravil také, že sa mohla pokaziť..

Fakty - Skrinku mám nadštadardne vetranú - prehriatie a odpálenie z vysokej teploty absolútne vylučujem! Doteraz som mal karty GF6600, X1800GTO, 1950GT, HD2900pro, Leadtek 8800GTX a tieto dve HD4870, mierim to k tomu, že všetky ostatné karty fungovali a ešte doteraz aj všetky v iných pc fungujú a preto by som vplyv iných komponentov vylúčil. Azda, ak vôbec sa dá len polemizovať o zdroji, jeho parametre som však kvalitatívne skôr vylepšil, všetky predošlé karty mi totiž ťahal zdroj Fortron Epsilon 700W a teraz tieto dve HD4870 práve nový Corsiar HX1000W, kde ako 6piny som použil priamo dva, ktoré su priamo ťahané zo zdroja - nie sú teda modulárne!

Karty podľa SN čísla sú z rovnakej série, iné bolo tuším len posledné čislo! Nemôže to byť nejaká sériová závada?
Dve karty do pár dní využívania totiž mŕtve? Dobre, pripúšťam, jedna možno z môjho zavinenia, ale tá druhá a tak isto závadná nebola z mojej strany rozhodne pokazená!

Verím tomu, že mi príde tretia karta, už len preto, že s tou druhou som nič nerobil, toto zasa musia vymeniť, lebo pôjdem cez mŕtvoly!

Už však nemám dôveru v tento konkrétny model, rozmýšlal som aj nad HD4870X2, ale teraz, no neviem, počkam na rozsudok smrti! :rolleyes: :?

Prosím Vás, nemáte niekto vedomosti, že by sa táto chyba prejavila aj u iných značkách ako Asus, čo sa týka modelu HD4870, alebo aj modelu HD4850?

Keďže všetky pcb vyrába AMD/ATI, respektíve, jeho partnery, je vôbec možné, že Asus tam má nejakú sériovú chybu?

Mne ostáva čakať, a ak máte nejaké vedomosti, prípadne postrehy, čo to mohlo urobiť, prosím sem s tým a fakt dík!

P. S. - Teraz som si zapojil môjho veterána 1950GT a šlape v tom istom stroji úplne bez problémov! A to ako pri prvej reklamácii, tak aj pri druhej.
Naposledy upravil/-a Fanthomass v St 27. Aug, 2008, 15:12, upravené celkom 2 krát.
CPU: Intel i7-13900K, CPU cooler: Corsair iCUE H150i Elite Capellix White, MB: ASUS ROG STRIX Z690-A GAMING WIFI D4, RAM: G.SKILL 64 GB KIT DDR4 4000 CL18 RipjawsV, GPU: Gainward GeForce RTX 4090 Phantom 24GB, SSD: Samsung 980 PRO 1TB + Corsair MP510 960GB + Samsung EVO 960 250 GB + Apacer AS340 SSD 960 GB + HDD 2TB Seagate BarraCuda 256MB SATAIII 7200rpm, PSU: Corsair HX1200 Platinum, CASE: SilentiumPC Signum SG7V EVO TG ARGB, Klávesnica + Myš: YENKEE YKB 3400 PANZER + HyperX Pulsefire Surge RGB//// Monitor: 32" Acer Predator XB323QKNV, 4K IPS, 144Hz //// NOTEBOOK: Lenovo Legion 7 (5800H + 32 GB RAM + 1TB + 2TB SSD + RTX 3070 8GB)
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13795
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: 2x Asus HD4870 reklamácia, prečo?

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

To som teda aj ja zvedavy,co stym moze byt... :?
Používateľov profilový obrázok
slawo206
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 687
Dátum registrácie: Št 26. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Handlová

Re: 2x Asus HD4870 reklamácia, prečo?

Príspevok od používateľa slawo206 »

je mozne ze to je vada jednej serie, tak ako to bolo u 2600XT, aj tam sa 9 z 10 vratilo z jednej serie, dalsia uz bola v pohode, az je chyba na strane asusu urcite si to uz vsimol (alebo vsimne) a dufajme ze tuto radu celu stiahne...
Gigabyte GA-M52L-S3 II AMD Athlon X2 4200+ Windsor (2,2ghz @ 2,9ghz) II ATI/AMD Sapphire HD3850 512Mb II KME 400W II 2x1Gb Kingston 800mhz CL5 II Arctic Cooling Freezer 64 pro PWM II LG H55L LS II Projekt WoodCase in progress
Používateľov profilový obrázok
tntckoo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 165
Dátum registrácie: Po 12. Nov, 2007, 08:00

Re: 2x Asus HD4870 reklamácia, prečo?

Príspevok od používateľa tntckoo »

kua chcel som si kupit asus a mam stastie kupil som saphirku :) THX GOD

a k teme: mal si referencny chladic a taktoval si? ake takty si nakoniec mal pre 3d? vies lebo ten referencny jadro chladi slusne (70-80stupnov) ale regulatory napatia kamo tam maju 100stuponov na defaulte!!! kedze si to asi pekne taktol na tipujem na 800/1100 tak tam sa zvysi teplota aj jadra na 90 a regulatorov na 110-120 mozno ked to bude dlho zapnute aj 130!!! takze flashnutim si mozno zmazal nejaku blbost aby kartu vyplo pri istej teplote pre ochranu(aj ked si myslim ze by to malo vypinat hardwareovo teda to nemozes zmenit) proste tu prvu si posral a riadne :)
a ktej druhej ... treba skusit tu grafu v inej zostave pre skusku alebo ja uz nevem ...
Používateľov profilový obrázok
isildur
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2520
Dátum registrácie: So 21. Jún, 2008, 13:55
Bydlisko: Zilina

Re: 2x Asus HD4870 reklamácia, prečo?

Príspevok od používateľa isildur »

ja taktiez som chcel kupit asus ale nakoniec som kupil gainward. Je to asi vadna seria .
Používateľov profilový obrázok
Fanthomass
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1332
Dátum registrácie: Po 18. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Re: 2x Asus HD4870 reklamácia, prečo?

Príspevok od používateľa Fanthomass »

karty boli skúšané aj v zostavách u maloobchodníka, kde som to kupoval, obe sú mŕtve...

Čo sa týka teplôt, no ja mám dobre zabezpečené chladenie, však 9x 120mm ventilátorov v skrinke mám.. Navyše, vždy keď som sa išiel hrať, fan som nechal pustený minimálne na 40 až 60%, čo už síce pekne hučal, ale teplota reálne išla vždy do 73 stupňov max.
CPU: Intel i7-13900K, CPU cooler: Corsair iCUE H150i Elite Capellix White, MB: ASUS ROG STRIX Z690-A GAMING WIFI D4, RAM: G.SKILL 64 GB KIT DDR4 4000 CL18 RipjawsV, GPU: Gainward GeForce RTX 4090 Phantom 24GB, SSD: Samsung 980 PRO 1TB + Corsair MP510 960GB + Samsung EVO 960 250 GB + Apacer AS340 SSD 960 GB + HDD 2TB Seagate BarraCuda 256MB SATAIII 7200rpm, PSU: Corsair HX1200 Platinum, CASE: SilentiumPC Signum SG7V EVO TG ARGB, Klávesnica + Myš: YENKEE YKB 3400 PANZER + HyperX Pulsefire Surge RGB//// Monitor: 32" Acer Predator XB323QKNV, 4K IPS, 144Hz //// NOTEBOOK: Lenovo Legion 7 (5800H + 32 GB RAM + 1TB + 2TB SSD + RTX 3070 8GB)
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Re: 2x Asus HD4870 reklamácia, prečo?

Príspevok od používateľa Toman »

- bud je to zla seria... alebo netusim....
- cotijaviem, skus zmerat ci mas vporiadku napetie na 12V vetve.

T.
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
Gudas
VIP
VIP
Príspevky: 6514
Dátum registrácie: Po 09. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Rudina (27)

Re: 2x Asus HD4870 reklamácia, prečo?

Príspevok od používateľa Gudas »

Podľa mňa len zhoda náhod - prvú kartu si uflashoval k smrti, druhá bola proste "zlý kus".
Spoiler: ukázať
Desktop| ASRock Z68 Pro3-M | Core i3 3220 @ 3,4GHz + Phanteks PH-TC14PE (pasívne) | 12GiB DDR3 1333MHz | MSI GTX760 Gaming | SuperFlower Golden King 550W 80+ Platinum | Crucial m4 256GB + WD 1TB Red 2,5" 5400rpm @ Scythe Quiet Drive| Fractal Design Define Mini + Nexus D12SL-12 + Noiseblocker PK-1 + Scythe Gentle Typhoon | LG IPS235 + LG L225WT | Creative Inspire T2900 + Beyerdynamic DT990 Pro + Creative X-Fi HD | Logitech MX1100 + QcK Steel mini
Laptop| Acer Aspire One 753 | Celeron U3400 (1,06GHz) | 2x2GiB DDR3 | A-DATA S599 128GB
PC.sk IRC kanál PC.sk
Práve testujem: - Next: -
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Re: 2x Asus HD4870 reklamácia, prečo?

Príspevok od používateľa Toman »

ta zavada sa prejavovala uplne rovnako, to fleshovanie s tym asi nema nic spolocne...
su tu asi 2 moznosti:
- vadna seria...
- MB sa GK nekamarati a znicil ju.. (napr. nejaky problem s napetim)

T. :?
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: 2x Asus HD4870 reklamácia, prečo?

Príspevok od používateľa Snake »

Toman: jj MB zabila GK motykou :)

By si ani neveril co za karty su ASUSy, od nich si v zivote nic nezoberiem, nie to este grafiku, mal si brat Sapphire (popr. sa dohodni uz s predajcom). Nam dnes dosli 8800ky, jednej odisli VRM po troch mesiacoch, tak sme ju reklamovali, dodali druhy kus, samozrejme vadny :) co uz narobis, ako chalani pisali, je to blba nahoda, nabuduce si radsej daj poradit kvalitneho vyrobcu :)





.
Používateľov profilový obrázok
tntckoo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 165
Dátum registrácie: Po 12. Nov, 2007, 08:00

Re: 2x Asus HD4870 reklamácia, prečo?

Príspevok od používateľa tntckoo »

musim povedat na obranu asusu niekolko pozitiv: mam uz tretiu maticnu od asus a setky boli funkcne, grafiky som mal dve od asusu tiez fungovali bez vady. takze mozno som mal stastie alebo ste ho :red: vy zas nemali :)
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: 2x Asus HD4870 reklamácia, prečo?

Príspevok od používateľa Snake »

je to mozne, mozno to vyzera ze by som polamal vsetko od asusu, ale nie je to tak, len bohuzial kolko RMA chodi na ich komponenty oproti ostatnym vyrobcom, tak sa mi veru kupovat od nich nic nechce, samozrejme vadne serie ma kazdy vyrobca, bez toho to nemoze byt, ale preco vie napriklad taky Gigabyte, gainward robit grafiky tak ze funguju, aj ked za vyssiu cenu, asus tam narve vsetko lacne aby mali co najlepsiu marzu, a ked sa im zacne vracat vela kusov na RMA tak len vydaju novu reviziu s novym druhom komponentu ktory bol najviac vadny (moj nazor).





.
Používateľov profilový obrázok
Fanthomass
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1332
Dátum registrácie: Po 18. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Re: 2x Asus HD4870 reklamácia, prečo?

Príspevok od používateľa Fanthomass »

Nuž neviem, neviem, či flash biosu na prvej karte mal za následok ten problém.. Ono sa to totiž pri prvej karte flashlo úplne korektne, teda ako vždy a všetko fungovalo úplne okey.. Hral som sa aj iné hry, GRIDA, Alone In The Dark a potom som až zapol toho Crysisa a ten po polhodinke zmrzol, tak som reštartol a už to nešlo.. Je pravda, že to môže byť aj mojou chybou, to sa vylúčiť nedá.. Ale zas na druhej strane, následné skapanie ďalšej karty s takmer totožným SN ma trošku na iné myšlienky láka..

Teórii, že doska nemá rada zrovna akurát tie karty (HD4870), no neviem.. Aj ma to napadlo, tiež sa to vylúčiť nedá.. Tak ale to by bol vrchol vrcholov, keby Asus nemal rád Asus! :laugh: :D :rofl: Akože, to kde by sme už boli? :cool: Dostal som otázky, že či napätie PCI - E slotu som nemenil.. ale to nie, lebo o takejto vymoženosti ani neviem a samozrejme, nech uvažujem akokoľvek, ani neviem, na čo by mi to bolo dobré.. Taktujem si v biose štandardne CPU, RAM a toť vlastne vše.. A ešte takt PCI - E zbernicu mám na 103 MHZ, do 105MHZ je to vraj úplne v pohode, že to pomáha stabilite..

Nuž a posledná teória k zdroju.. Nemám možnosti zmerať jeho napätie na 12V vetve, napíšem však alibistickú poznámku, že však mám Corsair HX1000W, tam nemôže byť predsa o poddimenzovaní vetvy ani reč.. Síce čisto a šialene teoreticky môže byť ten zdroj zlý, ale to by sa asi aj inak prejavovalo, ja myslím, že jeho dva káble čo idú priamo zo zdroja sú dobré.. Skúšal som oba zapnúť individuálne do X1950GT šesťpinu a nabehla grafa vždy, tak neviem...

Uvidíme, že čo bude na reklamačke.. Prvá reklamácia sa totiž na 99,9% riešila tak, že kartu poslal môj maloobchodník svojmu veľkoobchodníku a ten to vymenil na svojom stredisku kus za kus a neriešil to cez výrobcu, karta totiž bola u mňa ani nie za 5 dní, čo to poslal.. Keďže však reklamujem druhú a závada tá istá, táto už asi pôjde výrobcovi na diagnostiku a strašne sa teším, ak začnú vymýšlať! Nepoviem, pri prvej karte by som musel čušať, ale pri tejto druhej, ani za svet! Ako povedal slepý, uvidíme! :good:
CPU: Intel i7-13900K, CPU cooler: Corsair iCUE H150i Elite Capellix White, MB: ASUS ROG STRIX Z690-A GAMING WIFI D4, RAM: G.SKILL 64 GB KIT DDR4 4000 CL18 RipjawsV, GPU: Gainward GeForce RTX 4090 Phantom 24GB, SSD: Samsung 980 PRO 1TB + Corsair MP510 960GB + Samsung EVO 960 250 GB + Apacer AS340 SSD 960 GB + HDD 2TB Seagate BarraCuda 256MB SATAIII 7200rpm, PSU: Corsair HX1200 Platinum, CASE: SilentiumPC Signum SG7V EVO TG ARGB, Klávesnica + Myš: YENKEE YKB 3400 PANZER + HyperX Pulsefire Surge RGB//// Monitor: 32" Acer Predator XB323QKNV, 4K IPS, 144Hz //// NOTEBOOK: Lenovo Legion 7 (5800H + 32 GB RAM + 1TB + 2TB SSD + RTX 3070 8GB)
Používateľov profilový obrázok
Fanthomass
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1332
Dátum registrácie: Po 18. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Re: 2x Asus HD4870 reklamácia + EDIT!!!

Príspevok od používateľa Fanthomass »

Takže rozhrešenie druhej reklamácie je tu: Vrátenie peňazí!

Zas to podľa všetkého nešlo ku výrobcovi, keďže veľkoobchod na môjho malopredajcu tak promptne reagoval.. Na jednej strane som fakt rád, že je to tak rýchlo, no na druhej strane, chcel som aj vidieť vyjadrenie nejakého "Asus" technika, že čo by už len uviedol ako závadu pri druhej karte! :? :? No nič, hlavne, že už je to..

Peniaze naspäť nechcem, idem si doplatiť a zobrať HD4870X2... Teraz je však pre mňa veľmi dôležité, aby ste mi prosím rýchlo poradili výrobcu! Možnosti sú pre mňa dve a to:

SAPPHIRE HD 4870X2
http://www.alza.sk/SK/sapphire-hd-4870-x2-d97876.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

alebo

GIGABYTE R487X2-2GH-B
http://www.alza.sk/SK/gigabyte-r487x2-2gh-b-d97890.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

alebo

GAINWARD 9542 ATI HD4870X2
http://www.agem.sk/?cmd=tovar_detail&product=11873916" onclick="window.open(this.href);return false;


Zaujímalo by ma okrem vašich rád a skúseností aj to, či tieto obe karty majú tento sideport (citácia s článku):

S ohledem na to, že se AMD hodlá ubírat cestou víceprocesorových karet, je existence sideportu logická. Rychlost komunikace mezi oběma čipy tak měla narůst na více než trojnásobek. Anandtech ovšem tvrdí, že AMD sideport u Radeonů 4870 X2 deaktivovala kvůli tomu, že vliv na výkon byl zanedbatelný, zatímco spotřeba při zapnutí vzrůstala natolik, že mohlo dojít k tomu, že by nestačilo napájení dvěma PCIe konektory. Nevyužívání sideportu má navíc snížit výrobní náklady. Ještě je možné, že AMD sideport přece jen aktivuje v některé z dalších verzi ovladačů (pak by byly karty, u nichž se na těchto linkách šetřilo v nevýhodě), avšak momentálně to prý vypadá, že se s ním nepočítá. PC Perspective ale protichůdné informace, totiž že je naplánovaný update ovladačů, problém je ale jen s výrobci, kteří propojení přes sideport nerealizují, aby ušetřili výrobní náklady, protože jim AMD nechalo v tomto ohledu volnou ruku.

Má tento sideport Gigabyte, prípadne ten Sapphire, či Gainward? Kde to prípadne zistím? Ďakujem fakt za rady!
CPU: Intel i7-13900K, CPU cooler: Corsair iCUE H150i Elite Capellix White, MB: ASUS ROG STRIX Z690-A GAMING WIFI D4, RAM: G.SKILL 64 GB KIT DDR4 4000 CL18 RipjawsV, GPU: Gainward GeForce RTX 4090 Phantom 24GB, SSD: Samsung 980 PRO 1TB + Corsair MP510 960GB + Samsung EVO 960 250 GB + Apacer AS340 SSD 960 GB + HDD 2TB Seagate BarraCuda 256MB SATAIII 7200rpm, PSU: Corsair HX1200 Platinum, CASE: SilentiumPC Signum SG7V EVO TG ARGB, Klávesnica + Myš: YENKEE YKB 3400 PANZER + HyperX Pulsefire Surge RGB//// Monitor: 32" Acer Predator XB323QKNV, 4K IPS, 144Hz //// NOTEBOOK: Lenovo Legion 7 (5800H + 32 GB RAM + 1TB + 2TB SSD + RTX 3070 8GB)
Používateľov profilový obrázok
cool_point
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 726
Dátum registrácie: Št 26. Jún, 2008, 19:12
Bydlisko: Handlová/Prievidza (36)

Re: 2x Asus HD4870 reklamácia + EDIT!!!

Príspevok od používateľa cool_point »

Úplne nestranne by som išiel do Saphire.
Mal som v minulosti nejakú VIVO Atinu od Saphire a teraz mám HD3870 aj som jej flashoval BIOS s zvýšeným voltáže a frekvencie, dostala chuderka zabrať a žije... :good:
Case: Aquarius YY-5604, 3x12cm FAN AC MB: ASUS P5E - X38/ICH9R, CPU: INTEL Core 2 Quad Q8400, Cooling H2O: Laing DDC 12V Ultra + Alphacool TOP, D-Tek FuZion V2 + Alphacool Radiator NexXxoS Xtreme III rev. 2 + 3x FAN Noctua NF-P12-1300, RAM: 4x2GB DDR2 800MHz A-DATA Extreme Edition Vitesta, HDD: 1xSSD OCZ Vertex 3 60GB+2x400GB WD 7200 RAID0+1TB Seagate+2TB WD, VGA: SAPPHIRE HD 5770, 1024MB DDR5, VGA Cooler: Water block Alphacool NexXxoS GPS-07T, LCD: LG L226WTQ-SF 22 ", Mouse: Razer DeathAdder 1800DPI + Razer eXactMat, Power: Corsair HX620W, OS: Win7 Ultimate x64

Návrat na "Grafické karty"