800mhz ci 1066mhz?

Sekcia o pamätiach a pamäťových moduloch (DDR SDRAM, RDRAM, ...)
Používateľov profilový obrázok
tntckoo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 165
Dátum registrácie: Po 12. Nov, 2007, 08:00

800mhz ci 1066mhz?

Príspevok od používateľa tntckoo »

mam teraz pamate 2x1GB 800mhz ddr2 a chcem mat 4GB ALE! neviem ci mam kupit 2x2GB 1066mhz alebo prikupit 2x1GB 800mhz(co by ma vyslo o dost lacnejsie ale bojim sa kompatibility). dosku mam asus p5kc, procak c2d pretoceny z 2,6 na 3,2ghz a terajsie pamate su aeneon DIK
Používateľov profilový obrázok
Bdurex
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 922
Dátum registrácie: So 27. Máj, 2006, 02:00
Bydlisko: Humenné (20)

Re: 800mhz ci 1066mhz?

Príspevok od používateľa Bdurex »

no ja by som povedal že ked si dokúpiś tie isté pamäte aeneon tak to bude šlapat v poho :)
Powered by Core i7 2G & Samsung Galaxy S III
Používateľov profilový obrázok
tntckoo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 165
Dátum registrácie: Po 12. Nov, 2007, 08:00

Re: 800mhz ci 1066mhz?

Príspevok od používateľa tntckoo »

Bdurex napísal:no ja by som povedal že ked si dokúpiś tie isté pamäte aeneon tak to bude šlapat v poho :)
ano ale zas ma napadlo ze na nich je dost vysoke casovnie... asi bude lepsie ked kupit 2x2GB 1066 5-5-5-16 aj ked cena je "slusna" :)
EDIT: ked som zistil co stoja tie 1GB 800mhz tak je jasne ze serem na 2x2GB :) 8kil za 2x1GB ramky ty vole, no nekup to a este mi sedia s tymi co mam teda su rovnake GOOD
Používateľov profilový obrázok
Bdurex
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 922
Dátum registrácie: So 27. Máj, 2006, 02:00
Bydlisko: Humenné (20)

Re: 800mhz ci 1066mhz?

Príspevok od používateľa Bdurex »

No ja by som aj tak spravil na tvojom mieste 2x1GB dokupit :-)
Powered by Core i7 2G & Samsung Galaxy S III
kuko61
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 40
Dátum registrácie: So 30. Aug, 2008, 17:45
Bydlisko: Bratislava - Dúbravka, SK

Re: 800mhz ci 1066mhz?

Príspevok od používateľa kuko61 »

Ak je otazka este aktualna (ak nie, tak to mozno pomoze niekomu inemu), tak na P5KC radsej 800MHz 1,8V pamate splnajuce JEDEC standard.
RAM that will run without problems on any MB must be compliant to JEDEC standard for DDR2 / DDR3.
Most important properties of JEDEC RAM are:
- voltage: 1.5V for DDR3 / 1.8V for DDR2
- on-die-termination (ODT) design
- 64Mx8bits for 1GB modules in FBGA / 128Mx8bits for 2GB modules in FBGA

RAM that is supplied with 2.0V or more and has heat sink is only for experienced over clock enthusiasts because do not comply with JEDEC. It is over clocked and causes boot problems, unstable system run and low performance.
Always buy JEDEC compliant RAM if you want to build stable running system with good performance.
Standard RAM will run without problems on all MBs no matter it is not included in QVL
Mam doma a v robote uz par mesiacov tri tieto dosky a od zaciatku som nimi mal problemy. Jednu som musel dokonca poslat po flashi BIOSu na RMA, ked vobec nestartovala, vratili mi novu.
Podla vsetkeho vsetky problemy suviseli prave s pamatami, mal som kupene 1000MHz OCZ, 2.1V. Po starte kompu mi velakrat nenabehol ani POST, pomohlo len vytiahnut sietovy kabel a reset CMOS. Naposledy pri jednom pocitaci nepomohlo ani to. Tak som sa nastval a isiel kupit 800 MHz, 1.8V pamate a odvtedy som nemal absolutne ziadny problem.
Treba si prejst ASUS forum, kolko ludi ma s radou P5K problemy - problemy s rychlymi pamatami, s nepodarenymi flashmi BIOSu, keby som si to bol precital pred kupou, asi by som si vybral inu dosku.
Ze vraj najnovsi BIOS 1203 uz riesi problem s pamatami rychlejsimi ako 800 MHz, ale neviem, ci sa po mojich skusenostiach odvazim este tuto dosku flashnut...
MB: MSI Z87 MPOWER; CPU: Intel Xeon E3-1271 v3; Mem: 32 GB Crucial Ballistix; PSU: SilverStone Essential Gold ET750-HG 750 W;
GPU: SAPPHIRE NITRO+ Radeon RX Vega 64; DVD-RW: Pioneer DVR-112L; Ext BD-RW: LG BE12LU
HDD: 4 x 2TB Synology NAS;
Monitor: 27" Philips 273E3, AOC Q3279VWF; TV: Samsung PS50A456
Používateľov profilový obrázok
palee
VIP
VIP
Príspevky: 1598
Dátum registrácie: Pi 19. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Kráľovský Chlmec

Re: 800mhz ci 1066mhz?

Príspevok od používateľa palee »

vo všeobecnosti bola táto doska najporuchovejšia/najproblémovejšia s celej rady P5K... mimochodom, Asus uvádza svoje dosky až príliš rýchlo na trh a s tým súvisia aj problémy s prvotnými biosmi, na rozdiel napr. od DFI, ktorá stále mešká, ale na trh dodá kompletnú dosku... to, čo je citované vyššie, je pravda, lenže tieto problémy možu nastať s ktoroukoľvek doskou... netreba ale zabúdať, že často sú problémom ramky a nie doska, no a nehovoriac o uživateľovi, ktorý má problémy s nastavovaním biosu (nemyslím pre 800MHz-ové) ... a vlastne väčšina uživateľov, kto si kúpil combo dosku, má s ňou problém, takže primárne by som do takej dosky ani nešiel... oc potenciál hrozný a s tým súvisí i nastavenie/funkčnosť pamäťových modulov :)

btw, väčšina nových biosov rieši hlavne kompatibilitu s ramkami, takže je dobré flashovať... ak sa dá :-D

Návrat na "Pamäte RAM"