Prosím POMOC (monitor ma no signal po vymene grafiky)

Všetko o grafických kartách, ich problémy, ovládače ...
Používateľov profilový obrázok
Danix64
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1128
Dátum registrácie: Po 12. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Košice (04011)

Prosím POMOC (monitor ma no signal po vymene grafiky)

Príspevok od používateľa Danix64 »

Ahojte.

Mám PC ten čo je v podipise. Skúšal som kamarátovu graf. kartu ATI X800 GTO v mojom PC, lebo jemu vôbec nešiel obraz. Keď som jeho kartu zapojil do môjho PC tak všetko išlo OK. Akurát vo windowse vyhodilo error s ovládačom... Potom som do PC dal naspäť moju grafiku (ATI X1950 GT) a keď som zapol PC, tak monitor mal no signal - čierna obrazovka, no všetky vetráky sa v PC točili a po chvíli to zapípalo: "pííííp, pip, pip, pip". Aj keď som reštartoval PC, tak stále to isté :(
Skúsil som aj vybrať baterku z dosky asi na minútu, potom som ju vložil nazad a stále to isté....
Spoiler: ukázať
fanless PC: Ryzen 5 5600G, 32GB RAM, 2x2TB SSD (17-19W idle)
fanless i3 server: i3-13100, 64GB RAM, Asus Pro H610T D4-CSM, 1x2TB SSD (<5W idle)
fanless secondary miniPC: Intel N6005, 16GB RAM, 2TB SSD (<6W idle)
fanless small home server: Odroid H3 (Unraid) (<5W idle), Raspberry Pi 4 (Debian/DietPi)
Používateľov profilový obrázok
Danix64
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1128
Dátum registrácie: Po 12. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Košice (04011)

Re: Prosím POMOC (monitor ma no signal po vymene grafiky)

Príspevok od používateľa Danix64 »

skusil som aj resetovat CMOS podla navodu k doske (vybrat baterku, prehodit jumper na 5-10 sek. a vlozit baterku) a stale je no signal a pípa to.
:?
Spoiler: ukázať
fanless PC: Ryzen 5 5600G, 32GB RAM, 2x2TB SSD (17-19W idle)
fanless i3 server: i3-13100, 64GB RAM, Asus Pro H610T D4-CSM, 1x2TB SSD (<5W idle)
fanless secondary miniPC: Intel N6005, 16GB RAM, 2TB SSD (<6W idle)
fanless small home server: Odroid H3 (Unraid) (<5W idle), Raspberry Pi 4 (Debian/DietPi)
Používateľov profilový obrázok
pepo30
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 943
Dátum registrácie: St 19. Sep, 2007, 08:00
Bydlisko: Sereď (38)

Re: Prosím POMOC (monitor ma no signal po vymene grafiky)

Príspevok od používateľa pepo30 »

Skúsil si aj preinštalovať ovládča ku grafike, či náhodou nejako nezblbol :?
Spoiler: ukázať
1 PC: CPU: AMD E5 3600X cooled by noctua NH-U12S-SE AM4MB: Gigabyte Aorus B450 Pro, VGA: Gainward Geforce GTX 1660Ti 6GB Pegasus, RAM: Patriot Viper Steel Series 16GB KIT DDR4 3600 MHz CL17, HDD: SSD ADATA XPG SX8200 Pro SSD 256 GB + Crucial M500 240GB + 2xWD 1 TB Green SATA2, , PSU: Corsair TX650W, Case: NZXT Apollo, LCD: LG W43 series 23",Windows 10 Home premium X64bit
2 PC: Notebook HP Probook 455, OS: Win10 HP 64bit
3 PC: Notebook Asus, OS: Win 10 HP 64bit
Samung Galaxy Note 10+
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8596
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Prosím POMOC (monitor ma no signal po vymene grafiky)

Príspevok od používateľa shiro »

ano a ako ho preinstaluje, ked mu to vobec grafiku nevidi?
chlape, ty si najskor zisti ako PC vlastne funguje, nez daco placnes....

To pipanie znaci, ze doska vobec o tej grafike nevie. takze ju bud poriadne dotlac, alebo je odfajcena.
Az pojde obraz, potom mozes riesit dalsie veci.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
Danix64
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1128
Dátum registrácie: Po 12. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Košice (04011)

Re: Prosím POMOC (monitor ma no signal po vymene grafiky)

Príspevok od používateľa Danix64 »

Ach jaj. :rolleyes:
asi sa mi budete smiať :laugh: lebo som zabudol zapojiť napájanie zo zdroja do konektoru na grafike :rolleyes: :D ... ale došiel som na to sám
no čo už, bol som nepozorný :red:
Spoiler: ukázať
fanless PC: Ryzen 5 5600G, 32GB RAM, 2x2TB SSD (17-19W idle)
fanless i3 server: i3-13100, 64GB RAM, Asus Pro H610T D4-CSM, 1x2TB SSD (<5W idle)
fanless secondary miniPC: Intel N6005, 16GB RAM, 2TB SSD (<6W idle)
fanless small home server: Odroid H3 (Unraid) (<5W idle), Raspberry Pi 4 (Debian/DietPi)
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Prosím POMOC (monitor ma no signal po vymene grafiky)

Príspevok od používateľa lacika »

:D to je ten lepsi pripad..
ked mne naposledy urobilo "pííííp, pip, pip, pi", tak som :cry: robil pohreb grafike
Používateľov profilový obrázok
pepo30
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 943
Dátum registrácie: St 19. Sep, 2007, 08:00
Bydlisko: Sereď (38)

Re: Prosím POMOC (monitor ma no signal po vymene grafiky)

Príspevok od používateľa pepo30 »

TO. Shiro: Nabudúce bez tých urážok, OK? Človek sa snaží pomôcť, ale nie je neomylný! Stačí na to upozorniť a nie si robiť posmešky! Vyprosím si takéto jednanie z Tvojej strany! PC ako také vlastním už od dôb Atari 800XL a dodnes deň sa o PC zaujímam, moje obe PC som si skladal úplne sám, vrátane inštalácie Win-u a všetkého čo s tým súvisí! Rovnako tak robím všetkým svojim známym a ešte sa mi nestalo, aby som nepomohol! Na budúce si najskôr rozmysly čo napíšeš a potom to sem aj napíš.
A ešte k veci aby som nebol úplne mimo. Aj ja mam momentálne problém s grafikou, prečo mi teda neporadíš, keď si takto sveta skúsený? http://www.pretaktovanie.sk/phpBB3/view ... =4&t=40448. Tiež mi niekedy nenabehne grafika, žiadny signál na monitore a tiež mi to ako kedy, niekedy spraví píííp, píp, píp, niekedy píííp, pííp, niekdy píííp, niekedy úplne ticho a rovnaký problém!
Chcel by som týmto poprosiť aj adminov, aby to sledovali a na posmešky smerom na iných prispievateľov reagovali s upozornením na ich chovanie! Naozaj sa to dá aj bez urážok, resp. posmeškov!
No a záver, samozrejme som rád, že sa ti to podarilo vyriešiť.
Spoiler: ukázať
1 PC: CPU: AMD E5 3600X cooled by noctua NH-U12S-SE AM4MB: Gigabyte Aorus B450 Pro, VGA: Gainward Geforce GTX 1660Ti 6GB Pegasus, RAM: Patriot Viper Steel Series 16GB KIT DDR4 3600 MHz CL17, HDD: SSD ADATA XPG SX8200 Pro SSD 256 GB + Crucial M500 240GB + 2xWD 1 TB Green SATA2, , PSU: Corsair TX650W, Case: NZXT Apollo, LCD: LG W43 series 23",Windows 10 Home premium X64bit
2 PC: Notebook HP Probook 455, OS: Win10 HP 64bit
3 PC: Notebook Asus, OS: Win 10 HP 64bit
Samung Galaxy Note 10+
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8596
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Prosím POMOC (monitor ma no signal po vymene grafiky)

Príspevok od používateľa shiro »

jaky oficialny....heh

Okej...
Ked uz robis s pocitacmi neviem kolko rokov od dob Atari, tak by si mal taketo prkotiny mat v malicku. A do topiku na ktory odkazujes este napises, ze neovladas poriadne anglictinu. To potom fakt pochybujem, ze si PC servisak alebo niekto podobny, ktosa do toho nejak moc vyzna. Pretoze taki ludia maju PC anglictinu (a vacsinou aj hovorovu) zvladnutu ovela lepsie. Nieze ty ani nevies, co ti to ten ATi catalyst vlastne pise... A akoze, vypotit to, co si napisal...comu sa potom divis? Na takej banalite sa neda hadam ani zmylit.... Tiez sa servisom PC zivim, takze niesom blbec a viem o com hovorim. Nabuduce budes chciet instalovat ovladac na grafiku rovno v biose nie? :rolleyes:
Ludi nedodrbavam pre nic za nic...ale to co si napisal bola jednoducho perla. Tot k tomu, co si napisal ako prve.

A k tvojmu druhemu problemu - Odfotena hlaska moze znamenat cokolvek, od svihnutej grafy, az po problem s tym ATIckovym paskvilom, ktory omylom oznacili za ovladac. ATi je mizernou kvalitou svojich ovladacov povestne (ale to uz asi davno vies, ked robis s PC uz 10r...). Dalej, ak nezabral novsi ovladac, skus grafiku v inom PC, pretoze v 2D rezime pri prezerani webov to nema co blbnut. Ak blbne vsade mozne, aj v inom PC, tak reklamuj. Ako pozeram, zdroj mas OK, ale doske by som tiez moc neveril...za posledny polrok (plus-minus) to zacalo MSI dost flakat, a ich dosky sa trosku serkaju. A toiez sa necuduj ze to moze blbnut, ked si veselo pretacas CPU. Skus to so stock taktami.

S ATi grafikami som si zazil svoje za tie roky, a to smeti mi do domu nesmie...vsade strkam nvidie, ale ked si zakaznik neda povedat, tak ho aspon upozornim. ATi ma dobre grafiky, ale smejdove ovladace to cele kazia.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
pepo30
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 943
Dátum registrácie: St 19. Sep, 2007, 08:00
Bydlisko: Sereď (38)

Re: Prosím POMOC (monitor ma no signal po vymene grafiky)

Príspevok od používateľa pepo30 »

K tomu preinštalovaniu ovládačov, čo je podľa teba nezmysel.
Mohol predsa dať ešte raz naspäť tu kamarátovu grafiku, s ktorou mu nabehol win a tie ovládače preinštalovať, však?! Aj keď by mu to zrejme nepomohlo, nakoľko bol problém v niečom úplne inom, ale možno keby potom späť nahadzoval svoju grafiku, bol by si to možno všimol a uvedomil. :-)

OT) A ešte na záver:
Poviem ti ešte toľko, že takýmito odkazmi si tu veľa priateľov nezískaš najmä nie s takýmto prístupom k ľuďom a posmeškami na ich adresu. A ľudia ako ty mi dokážu dokonale znechutiť deň a tiež tieto stránky, ktoré inak zbožňujem a čítam si ich od tej doby ako som sa tu regol každý deň niekoľkokrát.

A už tu končím, aby som za teba nedostal ban.
Spoiler: ukázať
1 PC: CPU: AMD E5 3600X cooled by noctua NH-U12S-SE AM4MB: Gigabyte Aorus B450 Pro, VGA: Gainward Geforce GTX 1660Ti 6GB Pegasus, RAM: Patriot Viper Steel Series 16GB KIT DDR4 3600 MHz CL17, HDD: SSD ADATA XPG SX8200 Pro SSD 256 GB + Crucial M500 240GB + 2xWD 1 TB Green SATA2, , PSU: Corsair TX650W, Case: NZXT Apollo, LCD: LG W43 series 23",Windows 10 Home premium X64bit
2 PC: Notebook HP Probook 455, OS: Win10 HP 64bit
3 PC: Notebook Asus, OS: Win 10 HP 64bit
Samung Galaxy Note 10+
Používateľov profilový obrázok
tntckoo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 165
Dátum registrácie: Po 12. Nov, 2007, 08:00

Re: Prosím POMOC (monitor ma no signal po vymene grafiky)

Príspevok od používateľa tntckoo »

to pepo: mal by si pozornejsie citat pred tym nez na nieco zareagujes

a problem bol vyrieseny takze CLOSED :good:
Používateľov profilový obrázok
Tomasjerry
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2273
Dátum registrácie: St 12. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA (work) Velke Levare (home)

Re: Prosím POMOC (monitor ma no signal po vymene grafiky)

Príspevok od používateľa Tomasjerry »

tntckoo napísal:to pepo: mal by si pozornejsie citat pred tym nez na nieco zareagujes

a problem bol vyrieseny takze CLOSED :good:
Suhlasim, ale tusim treba napisat LOCK, nakolko predpokladam, ze maju bota, ktory im da vediet.
AMD Ryzen™ 7 3700X, ASROCK X470 Taichi, 16 GB RAM 3200 MHz, ASUS 2080Ti, Samsung SSD 256GB + Samsung Evo SSD 256GB + 2TB HDD,LG DVD +/-rw, Frakcial 600 W Newton R3
To vsetko v LIAN LI PC-X1000 :)
Používateľov profilový obrázok
Bikermotyl
VIP
VIP
Príspevky: 3253
Dátum registrácie: Ne 22. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Brezová pod Bradlom

Re: Prosím POMOC (monitor ma no signal po vymene grafiky)

Príspevok od používateľa Bikermotyl »

a je snáď táto sekcia bazarová?
...tam sa totiž žiada o Lock, nie v odborných sekciách :rolleyes:
Používateľov profilový obrázok
Tomasjerry
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2273
Dátum registrácie: St 12. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA (work) Velke Levare (home)

Re: Prosím POMOC (monitor ma no signal po vymene grafiky)

Príspevok od používateľa Tomasjerry »

Tu by sa dost zisiel, nemyslis ???


EDIT Bikermotyl : myslím, že by sa tu zišlo skôr zapracovať na sebaovládaní určitých ľudí
...a v tom žiaden Lock nepomôže

Aj v tomto mas pravdu
AMD Ryzen™ 7 3700X, ASROCK X470 Taichi, 16 GB RAM 3200 MHz, ASUS 2080Ti, Samsung SSD 256GB + Samsung Evo SSD 256GB + 2TB HDD,LG DVD +/-rw, Frakcial 600 W Newton R3
To vsetko v LIAN LI PC-X1000 :)
Používateľov profilový obrázok
pepo30
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 943
Dátum registrácie: St 19. Sep, 2007, 08:00
Bydlisko: Sereď (38)

Re: Prosím POMOC (monitor ma no signal po vymene grafiky)

Príspevok od používateľa pepo30 »

Žiaľ musím konštatovať, že niektorým ľuďom na tomto fore chýba elementárna slušnosť.
Spoiler: ukázať
1 PC: CPU: AMD E5 3600X cooled by noctua NH-U12S-SE AM4MB: Gigabyte Aorus B450 Pro, VGA: Gainward Geforce GTX 1660Ti 6GB Pegasus, RAM: Patriot Viper Steel Series 16GB KIT DDR4 3600 MHz CL17, HDD: SSD ADATA XPG SX8200 Pro SSD 256 GB + Crucial M500 240GB + 2xWD 1 TB Green SATA2, , PSU: Corsair TX650W, Case: NZXT Apollo, LCD: LG W43 series 23",Windows 10 Home premium X64bit
2 PC: Notebook HP Probook 455, OS: Win10 HP 64bit
3 PC: Notebook Asus, OS: Win 10 HP 64bit
Samung Galaxy Note 10+
Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3430
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Prosím POMOC (monitor ma no signal po vymene grafiky)

Príspevok od používateľa stanomx »

to sa aj mne zda... aj ked bola tvoja odpoved taka aka bola (proste to nemohlo mat s ovladacmi nic spolocne) tak reakcia na to sa nepaci ani mne....
Ja by som chcel povedat len tolko, ze ak niejaky nejaky uzivatel aj tak trepe to svoje (to vsak nieje tvoj pripad) a keca tu dve na tri ... a to opakovane tak vtedy by sa hadam malo takto reagovat - ako reagoval "shiro"
mozno to bolo s tvojho pohladu iba zle pochopene.... a -_troska si sa zmylil_- :D ale to je jedno
takyto pristup sa nahadzuje skor na idiotov... a nie ludi ktory chcu pomoct
sory za OT ale mne to padlo tiez dost blbo
Inac to tie grafiky bez napajacieho konektora vôbec nezapina? alebo co mne bezala moja 6600GT aj bez konektora ale podtaktovana ... cca o polovicu
RAMMSTEIN

Návrat na "Grafické karty"