D.O.T na MSI Grafike

Všetko o grafických kartách, ich problémy, ovládače ...
Používateľov profilový obrázok
daddino
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 74
Dátum registrácie: St 26. Mar, 2008, 14:00

D.O.T na MSI Grafike

Príspevok od používateľa daddino »

Mam Nvidia GeForce 6600 od MSI. Na CDcku co bolo ku grafike bol driver co mi pridal dalsie zalozky do "Obrazovka-Vlastnosti"
Potesilo ma ze je tam aj zalozka na pretaktovanie. Nevedel som vsak na co je ta DOT funkcia. hladal som na nete a niekde som nasiel ze kazda hodnost zvysuje takt o 2%. takze Commander zvisi takt o 10%. A teraz sa chcem spytat ako to funguje, lebo ja nikde nevidim zvysenie taktu. Funguje to len pri zatazi ? alebo to funguje len ako obmedzovac brutalneho pretaktovania, takze treba pracovat aj s jazdcami na pretaktovanie ? Vysvetli mi to niekdo ? na screene je moje aktualne nastavenie DOTu.
[img=http://img395.imageshack.us/img395/8563 ... yc5.th.jpg]
PC:MB: Epox EP-8K9A7I KT400A-8237,
CPU: AMD Sempron 2500+(1747MHz)Socket A,
GK: NVIDIA GeForce 6600 (256 MB)
RAM: 1024 MB PC3200 DDR SDRAM
HDD: Maxtor 6Y080P0 (80 GB, 7200 RPM, Ultra-ATA/133)
DVD-RW: TOSHIBA ODD-DVD SD-R5272

Netbook: Asus Eee PC 1005HA
fobos
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3686
Dátum registrácie: Št 22. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: D.O.T na MSI Grafike

Príspevok od používateľa fobos »

5 sekúnd na gúgli :-)

http://cestiny.idnes.cz/pm/msidotcz.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Xbox Series X...
Samsung S24 ...
Intel Core 8600K ...
Používateľov profilový obrázok
daddino
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 74
Dátum registrácie: St 26. Mar, 2008, 14:00

Re: D.O.T na MSI Grafike

Príspevok od používateľa daddino »

Dakujem za odpoved ale akurat mi to dava dalsie otazky. Pisu tam ze to len znizuje frekvenciu procesoru pri nizkej zatazi. Ale co som ja cital tak to malo pridavat k vykonu nad 100%. a to mi potom aj davaju viac zmysel tie hodnosti pretaktovania.
PC:MB: Epox EP-8K9A7I KT400A-8237,
CPU: AMD Sempron 2500+(1747MHz)Socket A,
GK: NVIDIA GeForce 6600 (256 MB)
RAM: 1024 MB PC3200 DDR SDRAM
HDD: Maxtor 6Y080P0 (80 GB, 7200 RPM, Ultra-ATA/133)
DVD-RW: TOSHIBA ODD-DVD SD-R5272

Netbook: Asus Eee PC 1005HA
Používateľov profilový obrázok
kotlik
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 169
Dátum registrácie: So 02. Aug, 2008, 12:13
Bydlisko: Žilina

Re: D.O.T na MSI Grafike

Príspevok od používateľa kotlik »

Dosky MSI maju tzv. CoreCell chip. Pokial CPU nie je moc vytazeny jeho takt je znizeny na cca 50%. Ak je treba vykon, automaticky je taktnuty na 100% takt. Riadi to uz spominany CoreCell. Na pretaktovanie tu je DOT. Funguje to na podobnom principe a ked je treba vykon tak je hardware pretaktovany...o kolko to sa riadi podla toho aky profil DOT si vyberies...to su tie nazvy Commander, Private, General a podobne. Kazdy profil ma urcenu hranicu o kolko moze komponent pretaktovat...jeden taktuje o 1%, druhy o 5%, treti o 7% a tak. Ked vykon nie je treba pretaktovanie je automaticky zrusene a nabiehaju povodne hodnoty. Na grafikach sa to DOTko voli v tej zalozke co si nafotil a na doskach to je priamo v BIOSe. Ja som to niekedy pouzival. Celkom dobre to stisovalo povodny boxovany chladic. Ale len pri nenarocnych aplikaciach. Pri zatazeni a naslednom pretaktovani zdvihly sa aj otacky vetraku a boxovany intelacky fan pri 6000 otackach je uz riadny vrtulnik :D Na grafikach to take strasne nebolo.
Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3430
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: D.O.T na MSI Grafike

Príspevok od používateľa stanomx »

Dynamic Overclocking Technology.... jednoducho to mas nastavene spravne t.j. na maxime a taktuje to len pri zatazi :-)
RAMMSTEIN

Návrat na "Grafické karty"