napaľovanie do 77%

Ostatný HW, ktorý nepatrí do iných sekcií­, problémy s týmto HW ich riešenia...
Používateľov profilový obrázok
blackbox
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 388
Dátum registrácie: Št 27. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: London

napaľovanie do 77%

Príspevok od používateľa blackbox »

neviem či to mám dať do sekcie HW alebo SW, lebo neviem kde je problém.ked dám napaľovať tak sa to dostane iba po cca 77% /niekedy 80%, 76% bolo najmenej/ a viac nič. dvd sa stále točí akoby ho nevedelo načítať. skúššal som to aj pri nero 7 aj nero 8 a výsledok rovnaký. ak som skúsil cez nero 7 testovať jednotku tak to išlo bez problémov. neviem či môže byť chyba v HD alebo SW. ani len netuším. Inak ak vložím iné napálené DVD, tak mi ho načíta celé bez nejakých problémov.. už som takto "zničil" asi 5 dvd. tieto dvd som už používal aj predtým, nie sú nekvalitné. značka SO.Y , aj tak by to bola veľmi veľká háhoda, že práve v cca 77% sa nevie napaľovanie pohnúť daľej.. vďaka za rady, okrem rady isť do servisu, lebo o týždeň odchádzam do zahraničia a tam potrebujem notebook.
:::Acer Aspire 5520G::: AMD Turion 64 x2 TL-60(2,0 Ghz, 2 x 512 KB L2 cache):::Up to 1280MB NVIDIA GeForce 8600M GS TurboCache :::2GB DDR2:::15,4 WXGA Acer CrystalBrite LCD:::250GB HDD:::Windows Vista Home Premium SP1:::
melissa
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 98
Dátum registrácie: St 17. Sep, 2008, 17:51
Bydlisko: Dreams [17]

Re: napaľovanie do 77%

Príspevok od používateľa melissa »

Mna len napadlo ze ked o tyzden odchadzas, nebolo by lepsie skocit do toho servisu co najrychlejsie a opytat sa ich kolko trva vymenenie, a ked menej ako tyzden, tak mas po probleme :-D
bu
Používateľov profilový obrázok
blackbox
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 388
Dátum registrácie: Št 27. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: London

Re: napaľovanie do 77%

Príspevok od používateľa blackbox »

ach jaj, takí keby mali stále radiť.. :wallbash: ale no.. vysvetlím ti to: notebook je dole v popise, je to acer. každý acer na reklamáciu sa musí posielať do Brna či už to pošleš sám/a alebo to pošlú tí kde ho dotyčný kúpil. to sú dni navyše, aj keď v konečnom dôsledku asi je to jedno. Na každučkú reklamáciu na hocijaký výrobok je doba do ktorej ti to môžu max vrátiť 30 dní a väčšinou sa tejto doby aj všade držia a málokedy /veľmi, veľmi málokedy/ o čosi skôr.. takže ja sa nemusím isť nikde pýtať na to či mi to do týždňa vymenia, pretože viem, že mi to do týždna nevymenia a dokonca ani neviem čo tým myslíš vymenia. celý notebook, dvd mechaniku..?? tak z týchto dôvodom som napísal, že radiť ísť s tým do servisu mi nikto nemusí a mohla si si ušetriť pár úderov do klávesnice a v konečnom dôsledku aj mne.. :what:
:::Acer Aspire 5520G::: AMD Turion 64 x2 TL-60(2,0 Ghz, 2 x 512 KB L2 cache):::Up to 1280MB NVIDIA GeForce 8600M GS TurboCache :::2GB DDR2:::15,4 WXGA Acer CrystalBrite LCD:::250GB HDD:::Windows Vista Home Premium SP1:::
melissa
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 98
Dátum registrácie: St 17. Sep, 2008, 17:51
Bydlisko: Dreams [17]

Re: napaľovanie do 77%

Príspevok od používateľa melissa »

ehh, sorry :red:

A skusal si aj ine programy ako nero?
Alebo, mas DVD-RW na testy? Myslim tak ze ci ti to dokaze napalit 1-3GB sobor(y) (teda mensie ako full DVD), alebo ci ma prolbem aj pri malych suboroch, nie len pri velkych. A akou rychlostou si to napaloval? Ake DVDcka si kupil? Myslim znacku. Este ma napadlo, nemas nejake CD-RW ci to dokaze napalit? :)
Mne sa stal podobny problem, s jednou DVD-RW, to ale v PC, ze 9.5 z 10 DVD bolo poskodenych, sice polovicka "presla" napalovanim, ale nebola citatelna s tou, ci inou mechanikou, ale problem bol HW, tak dufam ze to nemas podobny problem.

Aj ked toto ti asi velmi nepomoze :( ale asi toto by som spravila ak by sa mi to stalo, mozno sa ten kruh problemov malinko zuzi
bu
Používateľov profilový obrázok
blackbox
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 388
Dátum registrácie: Št 27. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: London

Re: napaľovanie do 77%

Príspevok od používateľa blackbox »

no DVDčka sú kvalitné (aspoň predpokladám) lebo sú to sony a už som nich napaľoval asi 100 - 150 a na 99% fungovali všetky. asi jedno, dve možno tri boli zlé aj to možno len zápis teda soft "pochybil". teraz som skúsil napaľovať do 3 GB a ide to v poho takže neviem fakt v čom je problém. rýchlosť som skúšal aj "safety" aj auto, aj max.. :-(
:::Acer Aspire 5520G::: AMD Turion 64 x2 TL-60(2,0 Ghz, 2 x 512 KB L2 cache):::Up to 1280MB NVIDIA GeForce 8600M GS TurboCache :::2GB DDR2:::15,4 WXGA Acer CrystalBrite LCD:::250GB HDD:::Windows Vista Home Premium SP1:::
melissa
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 98
Dátum registrácie: St 17. Sep, 2008, 17:51
Bydlisko: Dreams [17]

Re: napaľovanie do 77%

Príspevok od používateľa melissa »

Ten 3GB subor isiel cely bez chyb ale 4GB nejde ?
76% z tych 4.35GB je ~3.3GB.
Len ma napadlo ci neni mozne nahodou take nieco ze sa ten laser nevie pohnut nad 76% svojej trajektorie pri zapise. :?
bu
Používateľov profilový obrázok
blackbox
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 388
Dátum registrácie: Št 27. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: London

Re: napaľovanie do 77%

Príspevok od používateľa blackbox »

no pravdepodobne áno. to napadlo aj mňa. ale prečo je tomu tak? iné dvd ktoré má určite viac ako tých predpokladaných 3,3 GB prečíta celé. síce nenapaľuje ale číta ale aj tak pužíva ten istý laser a tú malú mechaniku, ktorá sa posúva.. no nič asi mi poradia iba v servise, možno sa tam niekedy o pol roka zastavím ak dovtey pôjde :D a zatiaľ napaľujem iba 3GB dvd-čka.. doba ide dopredu a fičí na blue-ray diskoch a ja idem dozadu na 3GB dvd-čka :D asi ich orežem, nech zaberajú menej miesta :hohaha:
:::Acer Aspire 5520G::: AMD Turion 64 x2 TL-60(2,0 Ghz, 2 x 512 KB L2 cache):::Up to 1280MB NVIDIA GeForce 8600M GS TurboCache :::2GB DDR2:::15,4 WXGA Acer CrystalBrite LCD:::250GB HDD:::Windows Vista Home Premium SP1:::
melissa
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 98
Dátum registrácie: St 17. Sep, 2008, 17:51
Bydlisko: Dreams [17]

Re: napaľovanie do 77%

Príspevok od používateľa melissa »

Inac, neda sa s nimi dohodnut ze nech overia mechaniku, a ak je chybna tak ti vratia notebook, a ked im dojde nova mechanika tak vymenia ?
bu
Používateľov profilový obrázok
blackbox
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 388
Dátum registrácie: Št 27. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: London

Re: napaľovanie do 77%

Príspevok od používateľa blackbox »

to tak nefunguje, aj ked samozrejme škoda.. to by bolo príliš jednoduché a my sme stále len na Slovensku. Kým sa stane to, že si tu budú vážiť zákazníkov ako inde v zahraničí.. ..tak sa to vlastne asi ani nestane :laugh:
:::Acer Aspire 5520G::: AMD Turion 64 x2 TL-60(2,0 Ghz, 2 x 512 KB L2 cache):::Up to 1280MB NVIDIA GeForce 8600M GS TurboCache :::2GB DDR2:::15,4 WXGA Acer CrystalBrite LCD:::250GB HDD:::Windows Vista Home Premium SP1:::

Návrat na "Hardware všeobecne"