SCSI alebo SATA pracovna stanica

Všetko o pevných diskoch, solid-state diskoch, optických mechanikách, USB diskoch...
Používateľov profilový obrázok
peterpavoll
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 22
Dátum registrácie: Ne 13. Jan, 2008, 14:00

SCSI alebo SATA pracovna stanica

Príspevok od používateľa peterpavoll »

Poradte mi prosim neviem sa rozhodnut aky disk mam dat do pracovnej stanice ktorá je urcena na pracu s 3d vektorovou grafikou
vdaka

HP 300GB SAS 3Gb/s 15K,1st HDD
HP 500GB SATA 3Gb/s NCQ,1st HDD


HPTCXW6600 HP konfigurovatelná prac. stanice XW6600 Intel

GW499AV Intel Xeon 5430 2.66 12M/1333 QC,1st CPU
GL641AV HP 4GB(2x2GB)DDR2-667 ECC Memory
GP519AV NVIDIA Quadro FX4600 768MB PCIe,1st Card
Používateľov profilový obrázok
kajfun
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1269
Dátum registrácie: So 30. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Re: SCSI alebo SATA pracovna stanica

Príspevok od používateľa kajfun »

no a mam vazne pochyby co ti poradit... podla mnozstva swapovania ktore ocakavas...

ked ta masina bude hrubo pretazena a vela renderovat, asi by som isiel do... moment... este inak : neviem ci vies vyuzit vyhody SAS diskov, medzi ktore podla mojho nazoru nepatri sustained throughput ale skor velke mnozstvo I/O operacii [napr. databazy, sapy a pod]. V kazdom pripade ked uz rozmyslas tymto sposobom, pri sucasnych cenach a kapacitach SATA diskov by som na tvojom mieste:

a) kupil samostatny 640GB WD, to su jedny z najrychlejsich diskov dnes, a pouzil ho na swap + ulozenie nejakych mrtvych udajov ktore nepotrebujes casto [napr. zalohovanie hotovych veci, filmy z internetu a pod]
b) kupil zopar dalsich SATA diskov, spravil z nich RAID5 pripadne RAID0 pole podla toho ako sa citis so zalohovanim [to RAID0 ti hrubo nedoporucujem, podla mna v tvojom pripade nebudu diskove operacie hlavnou brzdou celkoveho vykonu, skor to tipujem na hrubu vypoctovu silu CPU subsystemu = pocet jadier a ich frekvencia a na hrubu silu grafickej karty a schopnosti vyuzit ju v tvojich programoch]. Teda zober dalsie tri 1TB alebo 750GB disky, sprav z nich RAID, budes mat podstatne vyssiu priepustnost ako pri akomkolvek single disku a navyse aj odolnost voci zlyhaniu [pri RAID5].

hmmmm, poradil som, co? :( sorry.

Návrat na "Pevné disky, SSD, M.2, úložný priestor a mechaniky"