Technológie LCD

Všetko o monitoroch CRT, LCD paneloch...
Používateľov profilový obrázok
Sato
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 121
Dátum registrácie: Ne 03. Apr, 2005, 20:00

Technológie LCD

Príspevok od používateľa Sato »

Uz ked ste pri tych tecnologiach,velmi by ma zaujmal vas nazor,ktora technologia MVA,PVA,IPS je najkvalitnejsia a ci monitor so 6ms odozvou(nie TN tecnologiou)bude stihat hry,prevazne automobilove.Chem najblizsej dobe kupit monitor(Asus MK241H - LCD 24) a nechcem urobit chybu.Dakujem
Používateľov profilový obrázok
robour
VIP
VIP
Príspevky: 1780
Dátum registrácie: So 26. Jún, 2004, 14:00
Bydlisko: Trstená

Re: Kalibrácia monitorov a Color managment

Príspevok od používateľa robour »

Ťažko povedať ktorá, skôr záleží na type monitora. Ja som mal v rukách MVA aj PVA. Obe sa mi javili OK. Najlepšie monitory s ktorými som sa stretol boli vždy Eizo. Jeden aj mám. Volil by som teda skôr konkrétnu značku a model ako technológiu.
MTB: ASUS Crosshair VI Hero X370 CPU: AMD Ryzen 5 2600 : Noctua NH U9B RAM: G.SKILL 16GB KIT 3200MHz CL16 Aegis : Sapphire AMD Radeon HD6770: SSD: Samsung 970 Evo 500GB NVme M.2 HDD: Seagate SSHD 2TB ST2000DX001 PSU: Seasonic Focus 550W LCD: Eizo 19"
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Technológie LCD

Príspevok od používateľa Snake »

ktora technologia je najlepsia? v sucasnosti trinitron/crt, z LCD je najhorsie TNko, a potom su lepsie technologie xVA / IPS, ziadna najlepsia. Co sa tyka toho co napisal robour, vela zalezi aj od elektroniky, ak je elektronika naprd, je aj monitor naprd, cize ide to ruka v ruke...





.
Používateľov profilový obrázok
Sato
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 121
Dátum registrácie: Ne 03. Apr, 2005, 20:00

Re: Technológie LCD

Príspevok od používateľa Sato »

A neviete mi nahodou poradit,ci stihaju aj rychle sceny,alebo hry,napr. automobilove?Alebo musim volit len TN technologiu.
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11511
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Technológie LCD

Príspevok od používateľa Andre »

vpohodicke stiha,ale bral by som radsej:
http://www.pcmania.sk/zbozi/26-lg-lcd-w ... p=z:121959" onclick="window.open(this.href);return false;
popripade: http://www.pcmania.sk/zbozi/24-lcd-hyun ... p=z:105900" onclick="window.open(this.href);return false;

Návrat na "Monitory a zobrazovacie zariadenia"