Hladam odbornika

Všetko o chladení procesorov, grafických kariet, pasí­vne chladenie, ventilátory...
MrkVAN

Hladam odbornika

Príspevok od používateľa MrkVAN »

Hladam cloveka, ktory sa venuje chladeniu na vyssej urovni. To znamena ze ma zvladnute fyzikalne zaklady na urovni a bude mi vediet zodpovedat moje otazky. Diky.
Používateľov profilový obrázok
ChataGym
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 337
Dátum registrácie: Ne 21. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Lednické Rovne

Re: Hladam odbornika

Príspevok od používateľa ChataGym »

kľudne sem daj všetky tvoje otázky...na fore je dosť ľudí čo sa vyznajú
od vzduchového, pasívneho cez suchý ľad až po dusíkom a kompresorovom chladení
a iných extramnych chladení...tým samozrejme nemyslím seba :)
MrkVAN

Re: Hladam odbornika

Príspevok od používateľa MrkVAN »

Ako sa pocita ucinnost chladenia? Aky ma vlyv tepelna vodivost pouzitych materialov? Aky ma vplyv prestup tepla medzi jednotlivymi materialmi - pouzivaju sa casto kombinacie materialov med, hlinik. Preco sa pouziva take masivne rebrovanie na modernych chladicoch, kedze podla mna to nema efektivny vplyv na odvod tepla? Ako zvysuje ucinnost chladenia HeatPipi napriklad oproti klasickym monolitickym chladicom s ventilatorom. Chcel by som cisla, vypocty, nazory podlozene nejakymi skusenostami.
Používateľov profilový obrázok
jergus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1281
Dátum registrácie: Št 03. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Kremnica (31)

Re: Hladam odbornika

Príspevok od používateľa jergus »

Na tieto otazky nepotrebujes odbornika, ale premoct svoju lenivost a do horneho riadka v prehliadaci napisat http://www.google.sk" onclick="window.open(this.href);return false;

PS: cele tvoje vypocty su ti na dve veci, dufam ze ich poznas, pretoze nikdy nedosiahnes idealne prostredie, hladaj grafy, a tych je neurekom
Abraham Lincoln oslobodil vsetkych ludi, ale az Samuel Colt ich zrovnopravnil
MrkVAN

Re: Hladam odbornika

Príspevok od používateľa MrkVAN »

Vidim ze toto je klasicke IT forum. Pytam sa na veci, ktore by mohol mat niekto zvladnute a diskutovat a radit co robit pri vybere vhodneho materialu na chladic. Ale dostal som kopec zakladnych informacii, dokonca feimanove prednasky z fyziky. Naozaj hladam cloveka co ma prakticke skusenosti (aj amaterske) s navrhom chladicov. Mam zaklady termodynamiky, takze naozaj nepotrebujem nacitavat to znova. Mam zopar materialov, ktore by som rad odskusal na tvorbu chladica - napriklad kompozit alebo kovovu penu. Kedze nemam skusenosti s navrhom chladica, na co sa zamerat pri jeho konstrukcii, na co si dat pozor, co ako riesit. Mate moznost mi s tym pomoct. Ja dodam material a vymozete odskusat podat navrhy na co sa pri navrhu zamerat. Diky.
melissa
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 98
Dátum registrácie: St 17. Sep, 2008, 17:51
Bydlisko: Dreams [17]

Re: Hladam odbornika

Príspevok od používateľa melissa »

A co tak spravit chladic ktory by mal tie platky tak tenke, napr ako papier (alebo 2-3x tensie ako Thermalright Ultra-120) teda by mal viac plochy kde by sa to teplo odviedlo, a potom by bola nejaka zakladna velkost, a pre vacsiu plochu by sa tam dalo domontovat dalsie platnicky (na boky) nieco ako lego, cize podla moznosti jednotliveho miesta v skrinky. a potom to uz len niecim ofukat :D
Alebo by mal nejaku trubicu v strede z nejakej studenej latky, ktora sa velmi tazko zahrieva.


Alebo ja to radsej necham na odbornikov :MRG:
bu
Používateľov profilový obrázok
PeRi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 495
Dátum registrácie: Po 12. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Brezová pod Bradlom

Re: Hladam odbornika

Príspevok od používateľa PeRi »

melissa radšej nad tým ani neuvažuj, rovno im napíš do thermalrightu, že ich chladiče sú nahovno lebo majú moc hrubé rebrovanie .... :x expert na slovo vzatý ... MrkVAN ty si o problematike niečo naštuduj, než sa začnes zbytočne pýtať, takých by bolo čo by hneď chceli aby im všetko padalo pod nos, ale z vlastnej iniciatívy sa ani nevyserú .... Kukaj články o chladičoch, testy, proste všetko toto už by si mal dávno zmáknuté kebyže ťa to naozaj zaujíma ... napr.
http://pctuning.tyden.cz/index.php?opti ... &Itemid=51
http://www.svethardware.cz/art_doc-D268 ... C9278.html
http://www.svethardware.cz/art_doc-65D6 ... 0D361.html
CPU: AMD RYZEN 5 3600@ 4400Mhz| Cooler: Silverstone PF240W PermaFrost | MoBo: ASUS TUF Gaming B-550 Plus | RAM: Patriot Viper Steel Series 16 GB KIT DDR4 3733 Mhz CL17 | GPU: GIGABYTE RTX 3060Ti EAGLE OC | PSU: Seasonic Focus GX 650 W Gold | SSD1: ADATA XPG SX8200 Pro 1TB | SSD2: Kingston A400 240 GB | HDD: Samsung 1TB | Mouse: Logitech G3 | Case: Phanteks Eclipse P400A
MrkVAN

Re: Hladam odbornika

Príspevok od používateľa MrkVAN »

Okej diky za vsetky zdroje.
Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3430
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Hladam odbornika

Príspevok od používateľa stanomx »

...myslim ze zakladom bude medene jadro a asi 8 kg hliniiikaa a mame tu nevodnikove riesenie pre 4 jadra na 1.5 voltoch 3.8GHZ-och :D
RAMMSTEIN
Používateľov profilový obrázok
Bikermotyl
VIP
VIP
Príspevky: 3253
Dátum registrácie: Ne 22. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Brezová pod Bradlom

Re: Hladam odbornika

Príspevok od používateľa Bikermotyl »

osobne by som bol celkom naklonený inovatívnemu ponímaniu chladenia, a to tak že veľmi
..keďže o chladení niečo málo viem

zaráža ma tu však viacero faktorov :
1.) MrkVAN vs. Výpočtové stredisko SAV ??? veľká neznáma
2.) Richard Feynman sa píše s tvrdým "y", čo by zamestnanec Výpočtového strediska SAV nikdy s mäkkým "i" zrejme nenapísal
..ani na "klasické IT fórum"
3.) ...ešte niečo, čo momentálne nie je zverejniteľné

...ak je táto záležitosť seriózna, a niektorý z bodov, ktoré som tu načrtol majú aj svoje reálne (ne)zdôvodnenie, MrkVAN si ma isto cez SS nájde k (pre)diskusii
;)
Používateľov profilový obrázok
Broolly
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1666
Dátum registrácie: Pi 26. Sep, 2008, 07:40
Bydlisko: Košice

Re: Hladam odbornika

Príspevok od používateľa Broolly »

Vidím že tu je zopár odborníkov hlavne cez grafy to je super :) Načo študovať strojníctvo a informu somarina popozeráme grafy a Komp ako lusk prosím nepíšte podobne blbosti do fora . Taký ľudia ako Ja Gabo a spol asi patria podla toho asi do starého železa :))
Spoiler: ukázať
CPU: Intel 3570K 4.6 GHz, Watercooling: EK Supreme HF Actal + 4x 120 mm Noisblocker Multiframe S1 on XSPC RX480 + Laing Ultra + EK Top V2 + EK RES 250 Rev2, Silentstar Quad MB: Gigabyte z77x UD5 TH, RAM: Team DDR3 8GB (2x4GB) 2133MHz Xtreem Vulcan CL11, HDD: OCZ Vertex 3 max iops 240gb, 2x Samsung F4 320GB Raid0, Seagate Baracuda Green 2 TB, Seagate Pipeline 2TB DVD RW: Sony AD-7260S, Lite-On iHAS124 GPU: Asus Geforce 8800 GTS 512 DDR3 + EK 8800 GT SLI Ready, PSU: Seasonic Platinum Series Fanless 520 W, Monitor: 27"LCD Samsung P2770HD, CASE: Lian-Li PC-V 2110 Black Regulátor: Scythe Kaze Master, KEYBOARD: Microsoft X6, MOUSE: Logitech G700, GAMEPAD: Microsoft X360, SPEAKERS: Logitech Z906, Headphones: Superlux HD668B + AKG Velur,

Návrat na "Chladiče a všetky druhy chladenia"