Nefunkcny bios na Asus A8N Sli Deluxe

Sem patri všetko o ovládačoch a nastaveniach ovládačov pre základné dosky, grafické karty a príslušenstvo plus všetko o nových BIOSoch, flashovaní zakladných dosiek, grafických kariet a iného HW...
Používateľov profilový obrázok
Gogi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 473
Dátum registrácie: Št 03. Mar, 2005, 20:00
Bydlisko: TT

Nefunkcny bios na Asus A8N Sli Deluxe

Príspevok od používateľa Gogi »

Caute, mam dva dotazi, postupne sa k nim dostanem, najprv nacrtnem situaciu pred vznikom problemu.
Uz od novoty som mal problem s biosom na mojej doske, bola tam verzia 1002 tusim a stavalo sa mi to, ze pri vstupe do biosu mi doslo k zresetovaniu mojich nastaveni, uz sa presne nepametam co som vsetko podstupil aby som nasiel aspon jednu funkcnu verziu biosu ale viem ze som sa celkom zapotil kym som nasiel verziu 1008(jedinu dobre fungujucu).
No na moju smolu som pred par dnami musel siahnut na bios znova, kvoli novemu CPU(dvojjadro) ktore doska nerozpoznala. Sice to nebranilo pocitacu nastartovat ale vo Windowsoch som nevidel 2. jadro. Takze som naistaloval program AsusUpdate(ci ako sa to vola). bez najmensich problemov flash-ol bios na poslednu verziu 1016.
A co sa nestalo? nic sa nestalo po restarte(akoze ani na monitore nezasvieti zelena ledka ze dostava signal od GK).
Takze som vstave ze po restarte sa rozsvietia zelena aj cervena ledka, rozbehnu ventilatori, disky a mechaniky. Monitor vsak nedostava ziadny signal. Po chvilke zhasne cervena led(disky). Ovsem jeden z x restartov dopadne tak ze monitor dostane signal(cize sa rozsvieti) a objavi sa na nom blikajuci kurzor vlavo hore a to je vsetko. Pocitac ostane vysiet s blikajucim kurzorom. V takomto pripade ostane ledka diskov svietit na trvalo. Skusal som odpojit disky = ziadna zmena. PC speaker nemam.
Taze moj dotaz jedna znie : Neaka rada? Existuje sanca nastartovat PC s takto posahanym biosom?
A dotaz dva : Nemate niekto moznost napalit pamet v ktorej sa nachadza bios(ak sa nemylim je to ten jediny cip co sa nachadza v puzdre - cize sa da vytiahnut)? Dodal by som subor, pamet, len to do nej nahrat neakym programatorom.

Myslite ze ma vyznam kontaktovat Asus, pochybujem ze mi poskytnu daku pouzitelnu radu, ale mohli by mi dokazat prepalit bios alebo aspon predat extra epromu s biosom. Existuje vobec moznost dat opravit komponent mimo zaruky? Nikdy som o takom niecom nepocul. Ma asus u nas dake zastupenie ktore by som moholo kontaktovat? Stoji to vobec za to?
\_AMD_x2_3800+_@2,6_/\_XFX_9600_GT @,75-1,9-2,2_/\_3G_RAM_Výrobca_=>_miš&maš_/\_Power_by_ASUSTeK_A8N_SLI_Premium_/\_2x80G_Samsung_/\_Casemod_-_hotovo,_uz_sa_mi_viac_nexce_/
A tak som si raz zmenil farbu podpisu na zelenú aby bolo jasné čo mi modrá môže
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Re: Nefunkcny bios na Asus A8N Sli Deluxe

Príspevok od používateľa Toman »

skus "neoficialne" zavolat na RMA do agemu, mam pocit ze by mohli pomoct......

T.
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent

Návrat na "Ovládače a BIOSy"