pomale PC

Ostatný HW, ktorý nepatrí do iných sekcií­, problémy s týmto HW ich riešenia...
martuska

pomale PC

Príspevok od používateľa martuska »

ahojte, viete mi niekto poradit s pomalym PC? moj problem je v tom, ze PC mam velmi pomale, kym sa mi otvori obycajny word trva to celu vecnost a casto musim PC restartovat, aby som mohla pokracovat dalej. a polovica programov mi nereaguje, pri starte alebo v polovici prace mi zamrzne a vypise program nereaguje. PC mam asi 3 roky, fungoval OK. skusala som rozne "rady" ako na to. antivirovu kontrolu som spustila, naslo mi to sice nieco, ale nepomohlo to, tiez som odstranila subory, cookies, spustila defragmentaciu, tiez antispyware kontolu, odstranila hotfixy, vycistila disky, kose ale nic nepomaha. nie som pocitacovy expert, viete mi poradit este nieco? citala som o pretaktovani procesoru, ale do toho sa velmi pustat nechcem.
dakujem za kazdu radu a nazor
info o mojom PC
winows XP, service pack 2, AMD Athlon Proswssor, 1.49 GHz, 320 MB pamate Ram

// presunute tema T.
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Re: pomale PC

Príspevok od používateľa Toman »

- ak ho mas uz roky (ma to aspon 5) tak by to chcelo nanovo nainstalovat windows...
- 320Mb pamte je na dnesne programi MALO!!! = nedostatok pamete presne sposobuje spomalenie ake si popisal.
- kup si rovno 1Gb modul, dnes to stoji par korun.....
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
amd64
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 225
Dátum registrácie: Po 29. Sep, 2008, 16:03

Re: pomale PC

Príspevok od používateľa amd64 »

no tak ale najprv napis aku mas dosku, podla toho vyberieme ram, lebo to je velmi malo ako uz pisali nadomnou, ti potom disk swapuje o zivot.
mam tiez 1,5Ghz procesor sice Intel ale aj mne to ide ovela rychlejsie, bol ten win za tie 3 roky preinstalovany?
Používateľov profilový obrázok
Turi
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 15
Dátum registrácie: So 15. Nov, 2008, 02:56

Re: pomale PC

Príspevok od používateľa Turi »

no tak skus preinstalovat win a aj tu ramku by som zvysil a budes mat po probleme, ale hlavne 1.preinstaluj XP. :-)
CPU: INTEL Core 2 Duo E8500 BOX (3.16GHz) ,MB: ASUS P5Q Pro Gb LAN, iP45 2xPCIe x16, RAID, IEEE ,RAM: 3x1GB DDR2 1066MHz CL5 (5-5-5-15) Kingston HyperX HDD: Western Digital 500GB WD5001AALS 32MB SATAII/ 300 7200rpm, DVDRW: RAM LG GH22LS30 LS 10x10x22x22x SATA, GPU: ATI Sapphire HD4870 512MB DDR5 2xDVI HDMI, PSU: Fortron FSP500-60GLN 80PLUS, 500W, PFC, PCI-E, EPS, Monitor: 22"LCD SAMSUNG 2253LW , Box: Thermaltake VB6000BWS SWING
Používateľov profilový obrázok
shampoo
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 661
Dátum registrácie: So 21. Jún, 2008, 21:05
Bydlisko: okr. Nitra

Re: pomale PC

Príspevok od používateľa shampoo »

-skus ten comp najprv vycistit za to nic nedas
Postup:
1 nainstaluj ccleaner http://www.ccleaner.com/" onclick="window.open(this.href);return false; vycistit
2 nainstaluj regino postupne cisti vsetky disky http://www.regino.sk/index.php?show=regino&menu=regino" onclick="window.open(this.href);return false;
3 nainstaluj WinASO Registry Optimizer cistenie +defrag registrov trial odobera len 10 poloziek ale aj tak je to naj. program co poznam http://www.winaso.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
4 ked to bude ciste chod na tuto stranku

ftp://ftp.drweb.com/pub/drweb/cureit/launch.exe" onclick="window.open(this.href);return false;

- to ze ti vyskoci upozornernie ze je databaza zastarala si nevsimaj len nepotvrdzuj OK daj si to niekde nabok nech vidis na tu zelenu obrazovku obrazovku klepni na start a cakaj

zmaz vsetku haved co ti najde :-)

Ja toto robim uz 5 rokov a mam na tomto PC len 192MB RAM. :bye:

Návrat na "Hardware všeobecne"