battery health

Všetko o notebookoch, PDA, tablet PC ich problémoch...
Používateľov profilový obrázok
istwik
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 36
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: kluknava

battery health

Príspevok od používateľa istwik »

cawtw.... chcel by som sa opytat ci je na konntrolu a nejake obnovenie vydrze baterie nejaky software
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8608
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: battery health

Príspevok od používateľa shiro »

vacsina notebookov ma v biose volbu na formatovanie baterie.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
kajfun
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1269
Dátum registrácie: So 30. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Re: battery health

Príspevok od používateľa kajfun »

... a podla mojho nazoru to proste nefunguje:

a) ziadny software nemoze prekonat fyzicke [technologicke] problemy baterie. Ked nie je clanok 100% tak ziadny soft mu pomoct nemoze.
b) VZDY ked som vytrieskal akukolvek bateriu na minimum [povedzme 10% kapacity alebo menej], po uplnom nabiti mi vykazovala MENSIU kapacitu ako predtym. Vymyslim si: 40000mWh predtym, baterku uplne vybijem lebo mam notebook na cestach, doma uplne nabijem, kukam jak blby uz len 39500mWh.

Toto sa mi stalo na vsetkych notebookoch, IBM, HP, acer, asus, cokolvek. Odvtedy sa snazim baterky nevybijat do minima. Riesenie malej doby napajania je jedine v externych baterkach, za 3000,- kolega kupil na HP 6510b taku plochu bateriu ktora sa montuje pod notebook [vyzera to ako hruba podlozka] s tusim 110Wh kapacitou a vydrzi mu okolo 7 hodin realnej roboty. Spolu so zabudovanou baterkou udre tak ca. 9 hodin, keby si kupil este CDROMkovu baterku, uz sa bavime priblizne o dvanastich hodinach.

Ja osobne som behal s tromi baterkami na HP NC6000, dve normalne [ale vysokokapacitne], jedna cdromkova, plus este jedna standartna baterka v notebooku cize som mal so sebou na cestach styri baterie. Nezriedka som atakoval 14 hodin uptime. Tieto baterky som dokonca predaval tu na fore asi 4 mesiace dozadu, ale kedze vybavenie notebookmi a kupna sila tunajsich chlapcov je taka aka je... este stale ich mam doma :)
Používateľov profilový obrázok
kajo873
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 408
Dátum registrácie: Po 27. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Trakovice (okres Hlohovec)

Re: battery health

Príspevok od používateľa kajo873 »

a to je aka cdromkova baterka?? Daj link nejaký na nu

Návrat na "Mobilné PC"